Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párkapcsolati válság gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati válság gyerek születése után?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban eléggé megromlott a kapcsolatunk. Másfél éves lányunk van. Azt nemtudom ehhez köthető e hogy úgy érzem megváltozott bennem valami, és sokszor utálom a páromat. Es sokszor gondolok arra hogy bárcsak máshoz mentem volna feleségül.

Vannak dolgai amik idegesitenek, ezek mindig megvoltak. De most már valahogy elviselhetetlen szinte,és kezdem meggyűlölni emiatt.

Most estére megbeszéltuk hogy el mondjuk egymásnak mi zavar es a másik változtat.

De mit mondjak neki? Ő maga zavar, hogy türelmetlen velem, a gyerekkel, hogy keveset segít, meg hogy idegeskedik allandoan. Es nem kér soha bocsánatot. De ezek mindig ott voltak. Csak régen nem zavartak ennyire.

Nemtudom hogy lehetne ezen javítani. Mert szerintem ezek olyan dolgok amik személyiségébol adodoak, nem megvaltoztathatok.

Pl. Hogy béna, semmi sem sikerül neki kb. Én hordom a nadrágot, semmit se tud egyedül elintezni, megoldani, mindent én csinálok.

Valahogy ezek most nagyon kielezodtek...

És pár hónapja azt sem érzem hogy szeretném...

Vissza lehet ezt meg fordítani? Szeretnék még egy babat es csaladban felnevelni a gyerekeim.


2020. febr. 12. 09:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
nem lehet,te ilyen ffit választottál,edd meg amit főztél,másik babát ettől ne akarj,boldogtalan leszel,vagy,hiába beszéltek,ugyse változik semmi,max 3 napig...
2020. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

A gyerekneveléssel járó stressz miatt sokkal ingerlékenyebb vagy és emiatt nem vagy olyan elnéző a pároddal mint a szülés előtt voltál. Férfiként ugyanezt megéljük, a párom a terhesség alatt olyan elviselhetetlen volt, hogy kerültem a társaságát, mindenbe belekötött amit csináltam.

Nem vagy ezzel egyedül, nagyon sok házasság megy tönkre a gyerek születése után, mert sok lemondással jár, de sokat is ad. A nők jó része átmegy anya üzemmódba és mindent a gyerek érdekeinek rendel alá. Ha a gyerek eléri azt a kort, amikor már nem kell hozzá felkelni és nem az ő szükségletei határozzák meg a napirendeteket, akkor lesz időtök egymással foglalkozni.

Férfiként nincs annál vacakabb érzés, mint amikor végighajtod a melót és elvállalsz minden túlórát mert a pénzre szükség van, és hazaérsz a párodhoz és a nyakadba zúdítja a problémáit, egy kedves szóra vágysz és nyugalomra. Nőként pedig azt éled át, hogy a férjed elhúzta a csíkot és itt hagyott egyedül a gyerekkel aki nem eszik, balhézik és nem marad nyugton 5 percre sem. Alig várod hogy hazaérjen, mert akkor majd pihenhetsz egy kicsit.

Anno a munkahelyemen azért váltottam pozíciót, hogy egyedül tudjak dolgozni, mondhatni lefokoztattam magam, mert tudtam közben kicsit pihenni, aludni. A melót meg tudtam csinálni 5-6 óra alatt, volt időm pihenni.

2020. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Nincs köze annak amiket írsz a gyerekszülés utáni időszakhoz.


Ahogy nekünk leírtad, Neki is így mondd el,hogy mit hiányolsz, mit várnál el.


Én a helyedben viszont a bénaságot kihagynám.

Igy mentél Hozzá, elfogadtad. Esetleg próbáld alakítani, több esetben rábízni a kötelezettségeket,hátha változik.


Olyan is lehet,hogy Te alakítottad úgy,hogy a házasságotokban Te légy a domináns, Ő pedig beleegyezőleg hagyta ezt a helyzetet így.


Viszont..én a helyedben Tőle is megkérdezném,hogy mit lát hibaként/hiányosságként Benned, a kapcsolatotokban.

Egyáltalán nem biztos,hogy csak Ő a hibás, Neki vannak hiányosságai, Neked is lehetnek.

2020. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Természetesen azt mondtam neki, estig gondolja át, ő mit változtatna bennem, és beszéljük meg es megprobalok változtatni.

De én előre tudom miket fog mondani.

Úgy érzem nem mondhatom el neki az igazat amit érzek, mert azzal megbántanám.

2020. febr. 12. 09:38
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Egyelőre tényleg ne mondd el neki az igazságot, hogy kompletten idegesít. Mondd el neki, mit szeretnél, hogy lenne jobb a kapcsolatotok, ha ez és ez inkább így lenne, ebből több, ebből kevesebb.

Bénázást szerintem se említsd: ezzel gyakorlatilag kiheréled.

Próbálj kevésbé dominálni, hagyd érvényesülni, hagyd férfinak lenni.

Még egy babát meg egyelőre biztos ne - attól, hogy két gyerek volt az álmod, ebbe a helyzetbe szerintem nem kéne még egy gyerek, mert lehet, hogy ha nem változik a helyzet, akkor 1-2 éven belül 2-vel lennél egyedülálló anya.

2020. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mindenképpen kb egy év múlva lenne a kisteso. Mármint akkor kezdenénk el próbálkozni. Addig még sokminden változhat.

Megprobalom neki elmondani finoman a dolgokat.

Remélem sikerül rajta valamennyit változtatni.

2020. febr. 12. 09:47
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek témát egyelőre tedd félre szerintem... majd ha stabilan helyreállt a kapcsolatotok. Önmagában még egy gyerek nemhogy nem oldja meg, várhatóan csak még rontana a helyzeten.
2020. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyelőre ne akarj még egy gyereket vállalni. Ki tudja mi lesz?


És legyél őszinte, persze kultúráltan, próbáld átfogalmazni a mondanivalód, de maradjon érthető is.

2020. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem nem mondhatom el neki az igazat amit érzek, mert azzal megbántanám."


Hát akkor bántasd meg! Most őszíntén, azon jár az agyad, hogy rossz emberhez mentél hozzá, boldogtalan vagy. Ha így folytatod megcsalás és válás lesz belőle. Ehhez képest az, hogy egyenesen megmondod neki, mi a bajod, nem nagy dolog!


Legyél kemény, de őszínte; ha belátja, hogy nem csinálja jól a dolgokat, tud változtatni magán.


A gyereknek annyi köze van hozzá, hogy sok idődet és energiádat rá fordítod, így a másik hiányosságaira kevesebb marad.

2020. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ti kommunináltok amúgy? Mert sztem nem
2020. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!