Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gyermekekről gondoskodás vs....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Atomati kérdése:

Gyermekekről gondoskodás vs. Egymással törődés. Ti hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

13 éve házasok vagyunk két gyermekkel, mindketten iskolába járnak.

Sajnos nem gyakran adatott meg az elmúlt 12 év folyamán, hogy a feleségemmel kettesben tölthessünk egy estét - családi berkeken belül nem kaptunk gyermekvigyázós segítséget. A napirendünk reggel hattól este 10-ig ugyanaz. Meló, haza, gyerekekkel tanulás, házimunka, alvás.


Feleségem nagyon önzetlen a gyerekekkel szemben, ami szerintem jó, de csak egy határig. Gyakorlatilag oda jutottunk, hogy pl. a 12 éves gyermek hazajön a suliból, a feleségem pakolja ki a táskáját keresi ki, hogy mi a lecke, és kín keservesen birka türelemmel nekiáll a gyereket tanítani. A vers tanulás pl úgy megy, hogy felolvassa neki és ismételteti. Ezzel naponta 2 óra megy el. A gyerekek ehhez a mentalitáshoz teljesen hozzászoktak. Én szigorúbb vagyok, pl nem ugrok az elő "inni kérek!" felszólításra, hanem megmondom neki, 12 évesen illik magadnak tölteni. Sok-sok ilyen apró jelenet van, ami miatt engem kevésbé kedvelnek a gyermekeim.

A lányom pl. annyira ragaszkodik az anyjához, hogy pl. egyszer 20 percre be szerettünk volna ugrani kettesben egy kávézóba, nem engedte, azt mondta csak akkor, ha ő is mehet.

Nagyon becsülöm a feleségem, amiért ennyire önzetlenül és erőn felül mindent megtesz a gyerekekért, de ez már nagyon a házas életünk rovására megy. Egyszerűen egymásra sem időnk és energiánk nem marad. 12 éve élünk így.

Megköszönném a tanácsotokat, gondolom nem egyedül vagyok ilyen helyzetben. Megköszönném a "kioktató..., a gyermekvállalás teher... stb..." hozzászólások mellőzését.

Vannak persze örömök a családi életben, de jellemző a fásultság. Azt keresem, hogyan lesz ez jobb együtt, hogyan tudnánk újra szerelmesek lenni egymásba -és persze nem nyugdíjas korunkban..



2014. dec. 8. 12:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeket lehűteni, foglalják le magukat, te pedig vidd el a feleséged moziba/étterembe/stb. Ha neki nincs rá igénye, akkor nincs mit tenni.
2014. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem önzetlenség, hanem hülyeség, kissé beteges is. Egyrészt nektek sem jó, hogy a gyerekek semmire nem képesek egyedül, mert még 20 percre sem mehettek el otthonról. Szerintem kifejezetten ciki, hogy egy 12 éves gyerek nem tud megtanulni egy verset egyedül, nem tud magának inni tölteni. Nagyon önállótlanok lehetnek, aminek később sok hátránya lesz. Szóval a gyerekeknek is rossz.

Én nem tudom, hogy már ennyi idő után lehet-e ezen változtatni. Soha nem mondtad a feleségednek, hogy ez így nem jó? Nem is kettőtök miatt, hanem a gyerekek miatt. Rokonok, ismerősök sem szóltak?

2014. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt amit a feleséged csinál majomszeretetnek hívják, jó önállótlan lesz a gyerek.
2014. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged sajnos nagyon elszúrta.... Nagyon elkényeztette a gyerekeket. Le kellene vele ülni megbeszélni, bár gyanítom ezen már túl vagytok. A probléma ott van, hogy a gyerekek már ezt szokták meg, tehát nem igazán lehet vagy csak kínkeservvel másképp csinálni. A szülőség nem arról kellene, hogy szóljon, hogy mindent megcsinálunk a gyerek helyett. Ezzel csak arra neveli a gyerekeket, hogy anyám asszony katonái lesznek és később az életben nem fognak boldogulni. Képzeld el (vagyis inkább a feleséged képzelje el), hogy a felnőtt gyereketek megházasodik, aztán majd el fogja várni a feleségétől/férjétől, hogy kiszolgálja, mert őt mindig kiszolgálták? Ezzel közvetve tönkreteszi a kedves anyuka a gyerek életét, mert ezt egy ember sem fogja rajta kívül eltűrni neki. Én a helyedben nagyon komolyan elbeszélgetnék a feleségeddel, illetve szerveznék egyedül programokat és kész tények elé állítanám, hogy drágám, márpedig most kettesben leszünk.
2014. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nekem 6 éves a lányom, de ha tudom, hogy eléri a vizet és a poharat, akkor nem szolgálom ki, hanem neki kell töltenie, ha inni akar. De nincs is gond ebből. Nyilván ha magasan van és nem éri el, akkor töltök neki, szóval nem szomjazik a gyerek..... :)
2014. dec. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Lehet a feleséged az a tipus aki úgy érzi hogy akkor van minden jól megcsinálva ha személyesen maga intézte el. Ilyen a verstanulás is. Sok embernek megvan ez a tulajdonsága hogy nem meri kiadni a gyeplőt egyik életterületen sem a kezéből.

Esetleg lehetne az új életetek kezdete hogy megkértek valakit hogy vigyázzon a gyerekeitekre és lakon nálatok pár napig, ti pedig elmennétek wellnessezni, kikapcsolódni kettesben. Sok sok kuponos lehetőség van mostanában a neten amiket akiciósan töredékáron hirdetnek. Akár szép lehetne egy két-három napos út Prágába vagy Bécsbe is. (Prágában van szexmúzeum is) Ha ilyesmi utat választanátok az ünnepek előtt nevezhetnétek ajándékbeszerző útnak is:-)

2014. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Feleségedből lesz az a tipikus rossz anyós, aki rátelepedik majd a felnőtt gyerekeire is. Sürgősen változtatni kell. Erre egy wellness hétvége nem elég.
2014. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged szemében a gyerekek valószínűleg megmaradtak kisbabának, akiket még érhető módon gondoskodni kell. Meg kellene vele értetni, hogy a gyerekek már nem kisbabák, sokmindent meg tudnának csinálni egyedül is ha hagynák. Le kell valahogy választani, de készülj fel, hogy nemcsak a feleségeddel lesz nehéz dolgod, hanem a gyerekekkel is, hiszen ők megszokták a full kiszolgálást és figyelmet. Sok sikert!
2014. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%

Nalunk negy gyerek van

szabalyok szigoruak este 19:30 utan egy gyerek sem lehet lennt a nappaliban.

18 oras vacsi utan zuhany fogmosos es takarodo van 19:30 csond van mindenki a sajat sozbalyaban olvasgat a nagyok tv kicsit.

Mi pedig ketten vagyunk.

Ha egyik gyerek leteved azonnal felzavarja a ferjem ,,ez a mi idonk kettesben,,kialtassal.

Igy lettek szoktatva ertik tudjak.

pentek este pedig a mienk teljessen a nagylanyok baratnohoz mennek a kicsik pedig rokonhoz ismeroshzo.

Penteken moziba megyunk zenet hallgatunk ill zenelunk kozossen tancolunk vacsorazunk es agyban folytatjuk az estet.

A ferjem szerint ami fontos arra jut ido.

Es nekem a ferjem a legfontosabb ember a vilagon.

Lepj fel te vagy a csalad feje te vagy a ferfi igen is jar neked a szeretet az ido a felesegeddel.

2014. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
Nem tudom,hogy bírod/bírjátok ezt a helyzetet 12 éve.A gyermekeknek az a legjobb,ha kiegyensúlyozottak és boldogok a szülei.Mindenkinek kell a kikapcsolódás és a feltöltődés,különben belefásul teljesen a hétköznapokba.Komolyan le kellene ülnöd megbeszélni a dolgokat a feleségeddel.Úgy tűnik nálatok a gyerekek a főnökök,a feleséged meg úgy viselkedik velük mintha a kisinasuk lenne.(Mi az,hogy a gyerek nem enged el benneteket kávézni?Eszembe nem jutna engedélyt kérni tőlük pedig nekem is van három)Mi hívunk segítséget a gyerekekhez,ha el akarunk menni itthonról és közlöm velük,hogy most elmegyünk,ekkor és ekkor jövünk.Ha a gyerekeitek ehhez szoktak hozzá,hogy minden a szájukba van rakva,akkor eléggé megnehezítettétek a saját és a gyerekek életét is.Később nem fognak tudni semmit magukban elintézni,nektek pedig nincs semmi lazítás.Addig beszélj a feleségeddel amíg be nem látja,hogy ez így nem jó,bár nekem furcsa,hogy neki ez így rendben van.De egy 12 éves gyerekkel is lehetne már beszélni,hogy mit vártok el tőle.
2014. dec. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!