Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak én látom ilyen borúsan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom ilyen borúsan a CSOK-alapján létrejövő házasságokat?

Figyelt kérdés

Szerintem az anyagi alapon képződött házasságok labilisabbak és sokkal több válás várható.

Ez csak tüneti kezelése az alacsony születésszámnak, véleményem szerint, de a fő okot, a tisztelet, bizalom hiányát, amely megrágja az emberi kapcsolatokat, szerintem nem fogja megjavitani, inkább csak még anyagiasabb szemléletet fog kialakitani. Rosszabb esetben adóssággal fűszerezve.



2020. febr. 12. 12:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
83%
Szánalmasnak tartom azt, aki emiatt házasodik.
2020. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván a válások nagy részét megcsalás előzi meg, kicsit rosszul fogalmaztam. Na de ha kiderül a megcsalás, akkor sokan sértettségből nem feltétlenül gondolják végig ezeket a dolgokat.
2020. febr. 12. 13:25
 13/34 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is sok ismerősöm házasodott és vállal gyereket a CSOK és a babaváró hitel miatt. Szerintem borzasztóan kiábrándító. Nekünk is tavaly év végén született meg a babánk, nem szándékosan a babaváróra időzítve, így jött össze. Amikor valaki gratulál és megkérdezi, hogy házasok vagyunk e, basszus, az első gondolatom az, hogy most kíváncsi rá, felvettük e a hitelt?! :D lehet már az agyamat mosták, hogy a csapból is ez folyt, és azért gondolok rögtön erre. Egyébként nem, nem vagyunk házasok, és egy hitel miatt nem is leszünk.

Valahol megértem azokat, akik felveszik, nyilván szükségük van rá, jobb élet reményében.

De máshol meg úgy érzem, hogy ennek még meg lesz a böjtje. Még több ember fog eladósodni, mint amúgy, és szegény gyerekel, akik csak evégett születtek, rossz belegondolni is a sorsukba. :(

2020. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
23%

* és mi lesz szegény gyerekekkel


Elírtam.

2020. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a kettőt már mindenki összeköti fejben. Lehet hogy amúgyis összeházasodtak volna, lehet hogy egyébként is vállaltak volna x gyereket, de mivel közben felvették a CSOK-ot, vagy a babavárót, ezért rögtön feltételezi mindenki, hogy csak ezért házasodtak, csak ezért vállaltak gyereket. Hatalmas általánosítás ez az egész.

Sokan vettek fel CSOK-ot már meglévő gyerekekre és sokan vettek fel babavárót már várandósan. Olyan ismerősöm is van, aki 25 éve él a párjával, 2 gyerekkel, most házasodtak össze 2 tanúval azért, hogy megkapják a meglévő gyerekekre a CSOK-ot. Azért itt nem olyan egyértelműen borítékolható a válás és a bebukás.

Többek között mi is fel fogjuk venni a babavárót, de számomra egyáltalán nem mindegy, hogy a kedvezőbb hitelért vállalom a gyereket, vagy egyébként is vállalok gyereket és ha már ő van, akkor igénybe veszem a kedvezményes hitelt.

2020. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%

"13" válaszolva


A legnagyobb probléma a babaváró hitellel, hogy csak újonnan születő családok vehetik igénybe, azok a családok akik korábban vállaltak gyereket azok mehetnek a fenébe. A hitel felvétele korhoz van kötve!!!! Ki az aki ezt kitalálta?!!! A hitel felvételhez szükség van munkaviszonyra, de a keresetet nem nézik és még hosszasan sorolhatnám. Semmilyen nagyobb összegű támogatást nem rászorultsági alapon szórnak szét, a babaváró hitelre több mint 500 milliárd forintot költöttek el, ennyi pénzből 30000-40000 darab bérlakást lehetne építeni. Az emberek jó része fel sem fogja mennyi pénzt szórnak el.

2020. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
96%

Az biztos, hogy őrületesen felpörgött az esküvőbiznisz. Most szeretnénk tavasszal házasodni, bejelentkeztünk januárban az anyakönyvvezetőhöz házasodási szándék bejelentése céljából, és az anyakönyvvezető mondta, hogy persze, tud is időpontot adni áprilisra. Mármint nem az esküvőhőz. A szándékbejelentéshez. :O Iszonyat. Futószalag, basszus.

De az biztos, hogy nehezebb lesz elválni.

2020. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Igen, a 13-assal nagyon egyet értek.


Nekem lassan 30 hoz közeledve, férfiként nagyon nehéz eldönti, mit érdemes. De inkább vagyok azon sajnos, hogy nem házasodnék jelenleg. Eleve párkapcsolatot találni rettentő nehéz. Tehát igy a korosztályom nagy része vagy idős szülő lesz, vagy semmi.

2020. febr. 12. 14:31
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek azzal, hogy ez csak tüneti kezelés (anyagilag is csupán mézes madzag mert egy ideig ugyan elodázza pénzzavart, de ahogy erre mások is rávilágítottak, mindenre nem elég). Viszont azt sem hiszem, hogy valaki csak emiatt házasodna/vállalna gyereket.

Szerintem arra jó, hogy azokat is motiválja a házasságkötésre, akik amúgy is terveztek közös életet meg gyereket, de valami miatt házasodni nem akartak. És így jobban mutatnak a mérőszámok, mert többen házasodnak és a friss házasságok magas száma miatt csökken a válási arány. És ez az államnak jó, mert adnak a látszatra.


Off: #13 ne aggódj nem a hitel miatt kérdezik meg, hogy házasok vagytok-e, hanem mert öreg, szentfazék nénik szeretnek házasságon kívül született gyerekeken csámcsogni.

2020. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
19-re: Igen, de ha alapból van valami gond a kapcsolattal, és külső tényezőkkel kell "ösztökélni" a párt a házasodásra, ott szerintem már nem is érdemes. Rég rossz.
2020. febr. 12. 16:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!