Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért veszik sokan rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért veszik sokan rossz néven, ha XY-nak nem magyar a párja? Egyáltalán, miért ellenzik sokan a vegyeskapcsolatokat/házasságokat? Aki került ilyen helyzetbe, felvázolná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Lássuk be, tényleg adódhatnak nehézségek, például az, hogy egyik fél sem beszéli kellően megfelelően a másik anyanyelvét, hanem kell egy összekötő nyelv (az angol), de még így sem mindig tudják egymással megosztani a legbensőségesebb érzelmeiket, a kulturális különbségekről nem is beszélve. Ámde.. Ha mindkét fél hajlik a kompromisszumokra, példásan együtt lehet működni egy párkapcsolatban.


Édesanyám egyik nőismerőse egy fekete férfival házasodott össze, aki történetesen sebész, míg egy másik nő egy arab férfival kelt egybe. Mindkét házaspár példás életet él, nagyon szeretik egymást a felek. A szomszéd településről az egyik fiatal lány pedig egy kínai fiúval jár már jó ideje. Mégis, sokan felhördülnek, hogy: Nem tudott magának találni egy magyart? Kérdem én: ha ketten szeretik egymást, nem mindegy, milyen származású XY? Nincs semmi bajom a vegyeskapcsolatokkal, egyedül a magyar-roma kapcsolattal nem értek egyet - gondolom, erre nem kell kitérnem, hogy miért.


Mi a gond azzal, ha egy magyar ember egy feketét, japánt, izraelit, netán egy arabot szeret?



Jómagam egyetemista lány vagyok. Igaz, külföldivel még nem kerültem kontaktusba, viszont több barátnőm is akad, aki nem Európából érkezett. Az egyik lány azer(bajdzsán)i nemzetiségű, le a kalappal előtte. Szép számmal akadnak feketék is, akikkel szintén semmi bajom sincs.



2016. szept. 7. 19:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%
Talán a kulturális különbségek és a gondolkodásmód miatt?
2016. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Már írtam másik kérdéshez, csak bemásolom, unalmas már mindig megmagyarázni..

"Jajj, ez a sok sztereotípia,meg beskatulyázás.

Az én férjem muszlim, Jordániában született, de itt él 20 éve. Jó nevű szülész-nőgyógyász-neonatológus. 17 éve vagyok a felesége , két gyermekünk van, a világ legrendesebb embere, hangos szót én még nem halottam tőle. A vallását gyakorolja, ami annyiból áll, hogy imádkozik napközben, mikor elő van írva, tartja a ramadant, és nem eszik sertéshúst.

2014-ben voltunk együtt Jordániában, kifejezetten szimpatikus családja van, az anyósom egy tündér, az apósom szintén, semmi baj nem volt. Nem kellett kendőt hordanom, és el sem adott kecskékért :) A családom elfogadta, sőt, nagyon büszkék arra, amit itt elért."

2016. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
15%

Ha annyira mindegy, akkor miért emelik ki a kérdésekben rendszeresen? Ha mindenki egyenlő blabla akkor nem lenne lényegtelen, hogy magyar, cigány, eszkimó, katalán, kínai stb. az emberke?


De itt már a kérdés alapból mintegy - hencegve(?), keménykedve(?) - kiemeli, hogy jól lehessen látni... Ezzel saját maga is elköveti ugyanazt a hibát, amit most felróssz a "rászistá" válaszolóknak.

2016. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem csak divatból van, ha nem csak azért, hogy villogjon a haverok/barátnők előtt, akkor felőlem legyen.
2016. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én csak azt nem értem, hogy sokaknak miért kell rögtön károgni, amikor egy vegyespárba botlanak. Ez a kérdés nem a válaszolókra vonatkozott, hanem úgy általánosságban a való életre..

2016. szept. 7. 19:22
 6/27 anonim ***** válasza:
37%
Igazából a gond max. ott van, hogy a vegyesházasságok majdnem kivétel nélkül magyar nő - xy férfi, fordítva meg alig van. Ebből sokaknak az jön le, hogy "a magyar férfi semmire se jó, nem kell senkinek".
2016. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Engem ez nem zavar, az már annál inkább, amikor teljes nemzeteket ajnároznak a magyar férfiakkal szemben. Pl hogy az olasz pasik mennyivel jobbak. Na attól ki tud verni a víz, de néhány ilyen véleménytől még nem mondom hogy a magyar csajok ostobák. Csak van köztük olyan is. :)
2016. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#6-os, igen, valóban nagyon ritka a magyar férfi - külföldi nő felállás.


Egyvalamit kifelejtettem: egy másik nőismerősömnek pedig dél-amerikai a párja. Náluk sem okozott gondot a származás. :)

2016. szept. 7. 19:28
 9/27 A kérdező kommentje:
Ez így igaz! :) Nem lehet általánosítani, mindenütt akadnak nyerő és alantas férfiak is. Nem szeretem a sztereotípiákat.
2016. szept. 7. 19:29
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Magyar férfi-külföldi nő páros csak itthon ritka.
2016. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!