Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más is átélte már ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is átélte már ezt a házassága során, vagy csak én nyúltam ennyire mellé?

Figyelt kérdés

6 évnyi ismeretség, elsőre nagyon kedves sármos férfi. Egy az ízlésünk gondolkodás életszemlélet. Családdal is jól kijövünk. 3 év után együtt élünk, megbeszéljük közösen hogy gyereket vállalunk. Vágyunk rá meg korban is ott vagyunk.

Korábban alaposan megbeszéltük, mit hogy szeretnénk a jövőben és ehhez tartjuk magunkat. Én örülök minden álomszerű. Össze hazasodunk. Teherbe esek, megszülöm. És ekkor jön a feketeleves... majd az én kedves férjem és családja megmutatja milyenek valójában. 180 fokos fordulat és mint akire rá sem ismersz. Nem áll melléd, mindig a szüleit védi, téged bírálnak, kritizálnak, ritkán véd meg, jellemzően ő is követel dolgokat.(amit korábban a gyerek előtt megtettél mert ráértél) értem itt pl masszir, meglepi vacsi, reggeli, szexi beöltötős ruci szex, naponta 2-3x szex. Nem vesz részt azokban amikben korábban azt mondta fog. Inkabb nyomkodja a telefonját. Nem hagyj kiutat csak hogy te engedj mindenben. Hazudik, mert rengeteg mindent másképp tesz mint ahogy korábban beszéltetek róla.

Ennek ellenére szeret,mikor nem álltok harcban, tud gyengéd lenni, és szerelmes, de ő valójában "ilyen" ember ez az igazi énje, akit te igazából az első 3 évben azért nem tudtál megismerni mert direkt nem mutatta meg ezt az oldalt. Hogy mennyire konfliktuskerülő, önző, és mennyire egyedül vagy a gondokkal mert rá igazán sosem számíthatsz.

Ilyenkor mi tévő legyen az ember?

Elválunk, vagy megoldjuk? ha igen hogyan nyissam fel a szemét, hogy tönkre megy a házasságunk ?

Köszönöm szépen a segítséget!


2020. febr. 16. 23:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire drasztikus, de teljesen igaza van a 10# válaszadónak.

Sok apuka csak ebből ért, hogy bizony megváltoztak a dolgok alaposan.

Szerintem ő előtte is ilyen volt, csak te nem vetted észre. Amiket írtál, hogy reggeli, beöltözős szexi ruci..stb, azokból is látszik hogy adsz! Mindig adtál. De ő mit nyújtott? Azt hogy milyen jókedvű melletted?

Önző a férjed, csak addig jó neki a nő amíg ad. Ha te szorulsz segítségre az már teher neki.

Az én férjem rengeteget segített, pelenkázott, éjjel pl alig kellett felkelnem a gyerekhez mert hozta oda hozzám. Ő is ugyanúgy kivette a részét a tennivalókból, és ő is folyton fáradt volt, de ketten megcsináltuk.

Szerintem sűrgősen csapj az asztalra, de nem gondolnám hogy egyből szét kellene menni emiatt.

2020. febr. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A gyereket szereti de a nevelése ellátása már az én dolgom. Amivel ha más gond nem lenne nem is igazán lenne baj, mert em imádom a gyerekemet és nézni hogy fejlődik. Alap dolgokat tesz pl néha megeteti, vagy készít neki vacsorára vmit. Meg játszik vele. Elkiser az orvoshoz vagy ha beteg hoz gyógyszert.

Sajnos nem volt ilyen de még közelében sem.. Ha tudom hogy ilyen ember aki nem áll ki a felesége érdekeiért nem igy alakult volna az életünk. Próbáltam higgadtan beszélni már erről de kiforgatja a szavaim. Ami miatt a nyugodt beszélgetésnek annyi. Vagy ha egy meghitt pillanatban hozom fel ígéret. Tudja hogy gond van mert látom rajta, de egyszerűen nem képes harcolni értünk. Bocsánat a példa miatt de olyan mint egy kutya akinek amit tanitottak azt tudja csak hiába hogy rossz neki ez volt a berögzött dolog.

Azt mondta legutóbb hogy úgy érzi el fogunk válni.

Nincs neki senkije ezt tudom mert nem ilyen jellegű a változás. Inkább az hogy ő nem akar kilépni egy szerepből.

Sajnos az ember az ismerkedés együtt élés szakaszon sok mindent megtapasztal de ezek a jellemvonások akkor jöttek elő amikor vmi nem úgy volt ahogy a család akarta v a férjem nem úgy ugrált nekik. Előtte ők is nagyon aranyos kedves csapat volt. Kifelé nagyon mutatják hogy milyen jók, de ako ismeri őket tudja...

2020. febr. 17. 07:31
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Gondoltam, hogy lesz egy olyan mondat az irományodban, hogy "... De ennek ellenére szeret..." Aha. Nem...
2020. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem védem őt, tudom hogy milyen. Csak leirtam hogy vannak gesztusai amiből még érzem hogy azért szeret. De ez egy ilyen helyzetben kevés.
2020. febr. 17. 08:41
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha már ilyet mondott a férjed,hogy úgy érzi el fogtok válni akkor gondolom erősen agyal rajta. A családja is biztosan beszéli ,hogy hagyd ott ezt a nőt.

Bár nem írtad konkrétan mi a bajuk veled mármint a családjának? Mit szólnak be? Azt írod a gyereket ,hogy eteted? Akkor kérdezd meg,hogy szerintük hogy kellene etetni vagy nevelni a te gyerekedet? Hallgasd meg őket és ne elvből kritizáld azt amit mondanak,hanem értelmesen érveljetek de ha eltéríthetetlenek akkor is mondd hogy oké elfogadod,hogy így gondolják. Gondolom nem mindennap vannak veletek? Amíg ott vannak addig játszd az ő szabályaikat,legyél velük kedves,rendes. Sajnos vannak ilyen emberek sőt a legtöbben ilyenek,hogy csak a saját igazukat hajtják és csak az ő nevelésük a jó. Te is látod,hogy téged nem engednek érvényesülni és ebből keletkeznek a konfliktusok,hogy te a saját igazad ők az ő igazukat és még szép,hogy összetartanak hiszen ők egy család. A férjed is csak annyit lát,hogy a családod prübál "segíteni" te pedig elutasítod,veszekszel velük. Aztán jön anuyka és mondja látod kisfiam milyen ez a nő,nem hallgat ránk balabla..

Szerintem próbálj meg mindneképpen nyitni a család felé és nem ellenségesen venni őket. Mert úgy látszik a férjed is őket pártolja így muszáj neked engedned. Más lenne a helyzet,ha a férjed melletted állna ki és akkor együtt felvehetnétek a harcot a család ellen,de itt az ahelyzet te egyedül vagy. Döntsd el,hogy a férjeddel akarsz még maadni vagy válni akarsz.

2020. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"jellemzően ő is követel dolgokat.(amit korábban a gyerek előtt megtettél mert ráértél)"


Ez a lényeg. Tehát régen ugyanilyen volt, ugyanezeket várta el tőled, csak akkor szó nélkül megtetted, mert ráértél. Most, hogy kevesebb az időd, mert ott a gyerek, azt várnád, hogy ő is idomuljon kicsit a helyzethez, tegye lejjebb a lécet, és szálljon be. Nos, nem fog. Nem te vagy az egyetlen, baromi sok nő esik ebbe bele, hogy gyerek előtt mindent IS megcsinál otthon, mert hát nem olyan nagy fáradság. Aztán amikor már ott a gyerek, akkor igenis rohadt nagy fáradság mindent ugyanúgy ellátni, és várná a segítséget, de a férfi nem segít, mert sose várták tőle, és elkényelmesedett. Sőt, még hisztikézik azért, hogy a korábbi ötcsilagos ellátás színvonala 4-re romlott.

Lehetett volna ezt előre látni, csak akkor még úgy voltál vele, hogy á, nem olyan nagy ügy ez. Most meg már nagy ügy.

2020. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
"A gyereket szereti de a nevelése ellátása már az én dolgom"...És szerinted ez így rendben van? Ez egy tetű alak,már bocs.Egy igazi apa ugyanúgy részt vesz a gyerek gondozásában mint az anya. Agyrém hogy még vannak olyan nők akik elfogadják és elhiszik hogy az a normális,ha egy apa így vislkedik.Rohadtul nem az. Sajnos szerintem te ámítottad magad egy jövőképpel,aztán az első akadálynál a férjurad bizony kimutatta a foga fehérjét..Mondanám hogy változtathattok,de ez pont nem az a tipus,aki ennyire önző a saját gyerekével szemben is,attól jót ne várj.Az hogy nem állt ki melletted,az sem a kisbaba érkezésétől következett be,csak az hozta felszínre..Állj a sarkadra,mondd el mi a bajod,ha nem érti meg akkor kalap,kabát,mert ennek a házasságnak nem is volt és nem is lesz jövője így.
2020. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát ez eléggé úgy hangzik, hogy te szerettél volna gyereket, amire rábólintott, hogy "felőle", de úgy képzelte el, hogy majd nem változik semmi, ugyanúgy kiszolgálod, mint előtte, ő a gyerekre meg csak fizet és akkor foglalkozik vele, amikor épp kedve van hozzá. Szerintem egyáltalán nem érti, hogy mi bajod van, sőt meg van róla győződve, hogy nem előnyödre változtál, míg ő bezzeg nem változott. Gyanítom, az anyja is kiszolgálta az apját és igazából egyedül nevelte őt, ezért sem vagy elég jó nekik, ha nem ezt követed. Ha ez az igazi arca, akkor sajnos vagy tovább szolgálod némi kedvességet koldulva vagy egyedülálló anya leszel papíron is.

Egyébként meg tényleg bízd rá a gyereket. Szombat reggelenként megeteted és elmész két-három órára (vásárolni, futni, fodrászhoz, tanfolyamra, anyádhoz... mindegy). Hidd el, túl fogják élni és legalább lehetőségük lesz megismerni egymást.

2020. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Hát láttam már ilyesmit... A másik oldalról.

A baba érkezésével egy megváltozott élethelyzetben találja magát mindenki, szinte minden megváltozik. Szerepek, elvárások, stb.

Ilyenkor első ránézésre nagy segítség tud lenni egy olyan valaki, aki ezt már végigcsinálta, és szépen megjelennek az okos tanácsaikkal az anyukák. Teljesen egyértelműen anyós pajtás felől fúj a szél. Persze ő látszólag jót akar, hogy a fiacskája kapjon meg mindent, meg az unokája "jól" legyen nevelve... Szinte hallom... Bezzeg, amikor te ekkora voltál, apádat mindig libasült várta este... Meg te is már szobatiszta voltál, stb.

Ha a férjed kicsit határozatlanabb, ezzel gyönyörűszépen alá tudja ásni a családodat.

Sajnos azt nehezebb megmondani, hogy erre hogy lehet ráébreszteni a férjedet... Hogy tulajdonképpen a saját anyjával szemben kell megvédenie a(z) (most már) igazi családját.

Nálunk is csinált elég gondot a kedves nagymama, csak valahogy sikeresen elérte azt a szintet, hogy nekem is feltűnjön, mennyire hülye... És innen még jó pár lépés volt, hogy tényleg hatékonyan fel is tudjak lépni ellene...

Mindenesetre sok szerencsét!

2020. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!