Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szakítanátok azért, mert nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanátok azért, mert nem akar elvenni?

Figyelt kérdés

2 és fél éve vagyunk együtt. Tudom, hogy sok ember házasság ellenes, elfogadom. De én nagyon szeretnék esküvőt.

Számomra a házasság azért fontos, mert nem szeretnék örökké "csak" barátnő, élettárs lenni, hanem feleség szeretnék lenni. Komolyabb dolognak tartom a házasságot, mint a sima járást vagy együttélést. Nekem fontos, hogy a párommal kijelentsük ország-világ előtt, hogy Ő az az ember, akivel együtt akarok megöregedni, akivel támogatjuk egymást, akivel kitartunk egymás mellett bármi is jön. Párom szerint felesleges hülyeség a házasság, mindig azt mondja "majd". Most jutottam el arra a pontra, hogy elegem lett a "majd"-ból. Hónapok óta húzódik a dolog, egyre boldogtalanabb vagyok a kapcsolatban és már az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne ha szakítanánk, mert ezek szerint nekem nem ő az igazi, ha ennyire fél attól hogy összekösse velem az életét. 32/N



2020. jún. 16. 23:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%

Értem én, hogy neked ez nagyon fontos, de szerintem, ha teljes szívedből szeretnéd, akkor meg sem fordulna a fejedben az, hogy emiatt szakíts vele.


Akit nem szeretsz szívvel-lélekkel, ahhoz inkább ne menj hozzá szerintem, főleg, hogy azt írtad, hogy egyre boldogtalanabb vagy ebben a kapcsolatban.

Nem biztos, hogy csak amiatt, mert nem akar esküvőt, lehet, hogy már tényleg nem szereted annyira, mint az elején.


Én személy szerint, egy ilyen miatt nem szakítanék. Bár számomra nem is annyira fontos az esküvő.

2020. jún. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

"Párom szerint felesleges hülyeség a házasság, mindig azt mondja "majd"."


Soha nem fog elvenni. Olyat kellett volna választani, aki partner ebben. Akkor jogos lenne a kérdés, hogy mi a baj, ha nem akarja. Most szimplán nem illetek össze.


Nekem az esküvő/család kérdése az ismerkedés alatt szóbajön. Pont azért, mert nem akarom, hogy olyasvalaki rám pazarolja az idejét, aki családot akar. Én nem akarok, soha nem is fogok akarni. Hasonló a helyzet nálatok az esküvővel.


Sok nőt nem értek, hogy ha tud valamit nyilvánvalóan, miért reménykedik az ellenkezőjében?

2020. jún. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
Igen, egyértelműen nem ugyanazt akarjátok az élettől, a kapcsolattól. Különösen emiatt az undorító "majd"-ozás miatt. Hányingerem van az ilyen emberektől. Ha ő nem akar házasságot semmi gond, szíve joga így érezni, de nincs joga más ember idejét húzni, éveket elrabolni az életéből ezzel a hazudozással.
2020. jún. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
35%

Azert ne felejtsd el, a hazassagok fele vegzodik valassal, es a maradek szep hanyada is idovel katasztrofa.

Igy valahol kulsosegekbe valo kapaszkodas. Es nem tunik ket es fel ev hu, de hosszunak. Amig nincs vagyonkozosseg, gyerek a lathataron, ez egyfajta biztonsagi bilincs.

Szakits, ha nem toleralod az o allaspontjat.

2020. jún. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs egyezés, igen. Ezt szerintem a kapcsolat elején kellett volna tisztázni.
2020. jún. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%

#1 +1

Szerintem fontosabb érezni, hogy a másikkal akarunk megöregedni mint azt kimondani "ország-világ előtt".


Nem mondom, ha már van gyerek, meg vagyonközösség, akkor hasznos a házasság, meg valóban jó érzés, hogy a mellettem ülőt férjemként említhetem,tekinthetem, de az egymás iránt érzett szeretetet, tiszteletet...nem a házasságpapír fogja megadni.

2020. jún. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%
32 éves vagy, ne várj olyanra akinek nem vagy elég fontos. Sok évet csesztem el így. Lehet szakítás után majd máshogy fogja gondolni, én exem is kapálózott volna, de akkor már nem kellett. 8 évet vártam én is hogy megkérje a kezem, vagy legalább költözzünk össze.. szerinted? 😂
2020. jún. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%

Egy olcso akàr csak kettesben eskuvoben sincs benne?

Mert ennyi kompromisszumra kesz kene lennie, ha fél elvesziteni ha meg ugye nem akkor az azt jelenti hogy..

A filmekben is ilyenkor el szoktak koltozni a csajok a pasi meg rájön hogy ... de jo hogy vegre nem nyaggatjak formasagokkal:p

2020. jún. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Közös gyereket nem szeretnénk, mert neki az előző házasságából már van kettő. Nem szeretnék nagy esküvőt, 2 tanús is bőven elég lenne.
2020. jún. 17. 00:47
 10/30 anonim ***** válasza:
75%
Hagyd ott. Megérdemled, hogy téged is elvegyen valaki.
2020. jún. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!