Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg nincs ilyesmikbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nincs ilyesmikbe beleszólásom?

Figyelt kérdés

3,5 éve vagyok feleség, férjemnek ez a második házassága. Ő már nem fiatal ahogy én sem, van kettő 22 és 25 éves lánya. A lánykái már külön élnek, férjem hozzám költözött. Az a bajom, és ez több veszekedést generált már, hogy férjem nem von bele a lányai körüli döntésekbe.

Pl. mikor jönnek, mikor van velük, ha szükségük van valamire azt sem velem beszéli meg. Nyilván elmondja, de nem tudok rá hatni ha valamit másképp szeretnék, esetleg máskor lenne jó hogy jöjjenek. Nem értem miért van így ha velem él. Érdekelne a véleményetek.


2020. júl. 15. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Meg kellene beszélnie veled, ez nem is kérdés. De hidegen hagyja a véleményed. Más dolgokban is semmibe vesz téged, vagy csak ha lányokról van szó?
2020. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is azt közösen kellene megbeszélni ki mikor jön hozzátok. Nem mondom hogy be kell jelentkezni monz egy fodrászhoz, de illik megbeszélni. En se megyek anyagomékhoz csak úgy. Az egyéb döntések alatt nem tudom mit értesz, nyilvan ha anyagilag vagy időben érint teged azt is meg kellene beszélni.
2020. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ezek nem lányok, hanem felnőtt nők. És már akkor is azok voltak, mikor te megismerted az apjukat. Szerintem teljesen jogos, hogy nincs közöd hozzájuk. Abba lehetne beleszólásod, hogy mikor jöjjenek az otthonotokba és meddig maradjanak, mert nyilván az neked sem mindegy, hogy mikor kell vendégekre számítani. De egyébként nem értelek. 18 éves voltam, mikor anyukám új párt talált. Most 24 éves leszek lassan. A fickó sosem szólt bele az én életembe és anyukám velem kapcsolatos döntéseibe. Szeret engem is, néha vannak közös programjaink hármasban, de mégsem az apám. Van neki is egy fia, egyidősek vagyunk, anyukám is így viszonyul ahhoz a fiúhoz...
2020. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ekkora gyerekeknél nincs.
2020. júl. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Más dolgokban nehéz megállapítani hogy lenne-e beleszólásom,hiszen egyéb témában egyetértés van köztünk. Tehát nem vitatkozunk.

Ahogy 3-as válaszoló írja semmi közöm hozzájuk. A szomorú igazság hogy én pont ezt érzem leginkább. Az otthonunk párommal nem az ő otthonuk, miért érzi férjem természetesnek ha jönnek, főképpen hogy meg sem kérdezi mit szólok hozzá, ez nem tudom mennyiben normális viselkedés.

2020. júl. 15. 14:53
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Most ha lenne gyereked akármennyi idős de legyen mondjuk 20-25 körül, akkor szerintem neked is az lenne a természetes ha a gyereked akkor megy át hozzád és a párodhoz amikor akarnak, nem kell előre bejelenteni. Mi a konkrét probléma közös penzeteket rájuk költi, botrányosnak viselkednek? Ha nincs konkrét probléma en nem hoznam fel, max oke ha tudja hogy jonnek szoljon idoben de ennyi.
2020. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a probléma hogy párom költözött hozzám, az én lakásomban élünk, számomra az lenne minimum hogy megkérdezi xy időpontban alkalmas-e hogy jönnek. Ha kezdettől fogva így tette volna akkor talán ha nem is szeretném őket, de mindenképpen jobban el tudnám fogadni a lánykáit.

Így csak azt érzem hogy irányítják az apjukat, férjem pedig az ő óhajuk alapján alakítja a velük tartózkodásuk időpontját. Holott velem él.

2020. júl. 15. 16:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jogos, hogy ha bárki átjön, az neked is legyen megfelelő, elvégre a te házad és te is ott élsz, a te életedre is hatással van. Ha nem szólnak róla előre, akkor honnan tudják, hogy nem éppen akkor toppannak be, amikor épp nem állsz készen vendégfogadásra? Ezt mindenképpen meg kellene beszélned a férjeddel.


A többi amit írsz, hogy "mire van szükségük" az szerintem is a párod dolga.

2020. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Megsúgom a férjed úgy kezeli a házat, hogy közös, nem a tied. Innentől kezdve bármikor mehetnek a lányai.
2020. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy közösnek tekinti-e a felesége házát, de alighanem saját otthonának tekinti. Szerintem jogosan, hiszen ott él. És úgy gondolja, hogy a saját otthonában bármikor mehetnek a gyerekei.


De azt is megértem, hogy a kérdezőt zavarja, hiszen a lányok neki szinte idegenek.


Az én édesanyám fiatalon megözvegyült, és bőven felnőtt voltam, amikor újra férjhez ment, és a férjéhez költözött. Én (mi, a családommal, vagy a gyerekem, vagy a férjem) akkor mehettünk oda, amikor csak akartunk, nem számítottunk vendégnek, nem kellett vendégfogadásra felkészülniük. Úgy mentünk oda, mintha hazamentünk volna. Persze, praktikus okokból mégiscsak odaszóltunk előtte, ők sem ültek egész nap otthon.


De én nagyon jó kapcsolatban voltam az úgymond "mostoha apámmal". Ő nagyon szeretett minket, a gyerekemnek ő volt az egyetlen, "igazi" nagyapja, sokszor vigyázott rá kiskorában, sokszor segített nekünk, és ő is úgy jött hozzánk, mintha hazajött volna. Még édesanyám halála után is.

2020. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!