Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kihült hàzassàg, mindenem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihült hàzassàg, mindenem megvan, mégsem vagyok boldog, mit tegyek?

Figyelt kérdés
35 éves nö vagyok, a férjemmel (aki20évvel idösebb) 7 éve vagyunk együtt, ebböl 4 éve häzassàgban élünk, nagyon jo anyagi körülmények között. Amikor megismerkedtünk, lenyügözött az, hogy hirtelen belekerültem egy teljesen màs vilàgba, utazàsok, pénz, stb. Azt màr a kapcsolat elején éreztem, hogy eléggé màs vilàg vagyunk mi ketten, én inkàbb a "bolondosabb" kategoriàba sorolnàm magam, ö viszont komoly, megbizhato, nagyon rendes pasi, aki leste minden kivànsàgomat màr a kezdetektöl fogva, és ez a mai napig igy van. Szoval egy picit mindig volt bennem egy olyan furcsa kis érzés, hogy mintha nem passzolnànk ugy istenigazàbol össze, de mindig azzal nyugtattam magam, hogy hàla istennek, hogy kifogtam egy ilyen férjet, és mindenki irigy ràm, szuper életem van stb. A bajok ottkezdödtek, amikor kB 3-4 évvel ezelött kiderült, hogy van egy gyogyithatatlan betegségem, amivel ugyan együtt lehet élni de idönként nagyon kellemetlen. Ez is eléggé padlora tett lelkileg, de ezen még ugy ahogy tultettem magam, viszont utana jött a következö csapàs. Mäsfél évvel ezelött eldöntöttem, hogy szeretnék teherbe esni, de azota sem sikerült sajnos. A probàlkozàsok alatt màr éreztem, hogy valami nem igazàn stimmel a kapcsolatban, mindig ez a "muszàj" szindroma volt, hogy valojaban semmi kedvem nem volt lefeküdni a férjemmel, csak a teherbeesés miatt voltak ilyen ötperces menetek, ami engem rettenetesen bàntott. Valojàban az bàntott, hogy a kapcsolatban nem stimmel valami, nem tudunk joizüeket beszélgetni, nem jo a szex, nem tudunk nevetni egymàssal. Kb. két honapja jött ràm az az érzés hogy lehet, hogy nem véletlen ez, hogy nem jön össze nekünk a baba. Most be is fagyasztottam ezt a dolgot, és vàrok, hogy mi lesz... probaltam vele beszélni erröl, hogy neki mi a véleménye, de ö nem érti hogy mi a probléma, szerinte minden rendben van ebben a kapcsolatban és neki kielégitö igy. Namàrmost, a kérdéSem lényege az lenne - és itt föleg tapasztaltabb, idösebb nök véleménye érdekelne, hogy Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben? Itt vagyok 35 évesen, amikor màR gyereket kéne vàllalni, betegen, egy olyan hàzassàgban, ahol tudom, hogy a férjem soha nem csalna meg, mindig lehet rà szàmitani, ö imàd engem, mindenünk megvan, amiröl màsok csak àlmodnak - és én szétunom mellette a fejem, és legszivesebben csomagolnék és elindulnék valamerre, magam sem tudom, hova. Néha azt érzem, hogy most azonnal összepakolok, de utàna meg mindig az jut eszembe, hogy lehet h ezzel elcseszném az egész életem, mert itt a jo, a biztonsàgban. Viszont attol is félek, hogyha most nem lépek, utàna ha netàn mégis sikerülne teherbe esni valahogy, itt kéne maradnom, és egész életemben bànnàm, hogy nem mentem.

#Kihült hazassag
2020. júl. 30. 16:11
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Azt még hozzàtenném, hogy soha nem csaltam meg a férjemet, sosem tudnék vele ilyet tenni, de egyre inkàbb azt érzem, hogy hiänyzik a szerelem az életemböl, illetve nem is kifejezetten a szerelem, hanem az, hogy valaki mellettem legyen, aki olyan, mintha a màsik felem lenne. Attol félek, hogy egy idö utàn eljutok arra a szintre, hogy tényleg meg fogom csalni :-((( De attol is félek, hogy mi van, ha nem is létezik olyan ember, aki az én màsik felem? Bocsi, hogy ilyen hosszu lett, de màr hetek ota ezen agyalok és ugy érzem, hogy lassan kezdek becsavarodni......
2020. júl. 30. 16:14
 2/30 anonim ***** válasza:
46%

Én nem nő vagyok, de azt tudom tanácsolni hogy beszélj vele, és hagyd el ha nem vagy boldog.a jó létet így nem tudod élvezni ha mással boldogtalan vagy. Akkor is boldogtalan leszel ha elhagyod, de legalább eslyed lesz az igazira. Ha maradsz a biztonság miatt, lehet örökre bábnnád hogy mikből maradtál ki. Lehet akkor már késő lessz, még fiatal vagy, szerintem lépj.


34F

2020. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%
Ne várd meg azt hogy megcsaljad, főleg ha nem érdemli meg. Legyél vele korrekt és lépj. Halgass arra aki kivül látja a dolgokat és tisztán.
2020. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Na ilyenkor jó ha mind a két fél egyszerre kerül vissza a nullára. Mert ha minden marad így, borítékolható a kettőtök bukása és a válás.
2020. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem szerelemből mentél hozzá, ez biztos. Ő számodra egyre kevésbé lesz vonzó, hiszen már most is jóval idősebb. Az a baj, hogy nekem kicsit úgy jön le, hogy eladtad a fiatalságodat az anyagiakért. Megértem valamennyire, mert nekem is nagyon nehéz fiatalságom volt, anyagilag is. Csak ezzel az a baj, hogy most már úgy néz ki, hogy választanod kell: lemondasz a szerelemről, cserébe lesz egy nyugodt életed, lehet gyereked (nekem is 1,5 év után jött össze a baba annyi idős koromban, mint amennyi te vagy most), nem fogsz nélkülözni.

Vagy kockáztatsz és megadod magadnak az esélyt arra, hogy megtaláld a viszonzott szerelmet. Cserébe lehet, hogy soha nem lesz gyereked (mire találsz valakit, akibe bele tudsz szeretni és ő viszonozni is fogja és mire eljuttok a családalapításig...számold ki hány éves leszel!).

Simán lehet, hogy soha nem leszel viszonzottan szerelmes és maradsz egyedül életed végéig vagy egy újabb megalkuvós kapcsolatban, ahol szerelmes se vagy és még pénze sincs az úriembernek. Nem tudom, milyen típusú férfiakba tudsz beleszeretni, de azért azt a nagy szerelmet, amit most hiányolsz, nagy eséllyel más most is csak olyan férfi iránt lennél képes érezni, akinek már bekötötték a fejét. Jó, most még keresgélhetsz a 30 körüliek közt is, de nagyon utolsó pillanatban vagy. Tehát jó eséllyel bele fogsz szeretni előbb-utóbb egy házas, családos férfibe, akinek max. a szeretője lehetsz. De arról is tudjál, hogy a legtöbb házas férfi nem megy bele szeretői kapcsolatba olyan nővel, akibe szerelmes. Az elől el fog menekülni. Olyan nőket hajtanak, aki érzelmileg nem veszélyezteti a kényelmes életüket, a gyerekeiket. Tehát az esélyed arra, hogy legalább szeretőként megtaláld a viszonzott szerelmet, kb. nulla.

Ha a 20 éves lányom lennél, azt mondanám, soha ne add el a szíved, nem elég az, hogy a másik jóember legyen. Csak akkor leszel boldog, ha szerelmes vagy.

Most viszont neked kell tudnod, hogy ha elválsz, akkor bár megadod magadnak az esélyt a szerelemre, de nagyobb eséllyel kerülsz nehezebb anyagi körülmények közé és valószínű nem lesz soha gyereked. Neked kell tudnod, megéri-e ez a kockázat. Két pillanat alatt bele lehet szeretni valakibe, nem igaz, hogy kinőjük, velem 40 évesen megtörtént, de a fentiek miatt soha nem teljesülhetett be. Van amikor már túl késő és túl nagy árat kell érte fizetni. Mivel két pillanat alatt megtörténhet, végső soron nem vagy elkésve, de ahogy telnek az évek, egyre nagyobb az esély arra, hogy már nem lesz független az illető és soha nem fogja elhagyni a családját érted.

De egy boldogtalan kapcsolatba ne vállalj gyereket. Ha a leendő gyereked érdekeit nézem, akkor egyértelműen azt mondom, hogy inkább válj el és kockáztasd, hogy soha nem lesz gyereked. Te ezzel nem fogsz jól járni, de a gyerek igen.

Sajnos nem tudok optimista választ adni, abból tudok kiindulni, amit átéltem. Van amikor már túl késő a szerelemhez.

2020. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Köztünk 27 év volt exemmel, nagy szerelem volt, de 5 év után hagytam, hogy végleg megromoljon a kapcsolatunk.

Olyan életszínvonalat biztosított a lányomnak meg nekem, ami nem mindennapi ma Magyarországon, ráadásul imádták egymást a lànyommal.

Most mi van? Nyoma nincs annak az életünknek ami volt. Kapcsolatban élek, együtt is élünk, fiatalabb tőlem 3 évvel. Nem vagyok boldog, hiányzik rettenetesen a régi életem.

Nem éhezünk, kertes házban lakunk, de nem olyan semmi mint Vele volt. Vele minden izgalmas volt, most meg csak topogok a langyos fosban.

Én tudod mit tennék a helyedben? Maradnék. Maradnék, mert én végigcsináltam, tudom milyen fentről lent. :( Rettenetes!


Nos, ha a szerelmet nézzük, akkor azt mondom, hogy menj, a szerelemhez sosem késő.

Gyermeked lehet most is, de lehet egy új kapcsolatban is.

Szívemből kívánom, hogy a legjobb döntést hozd meg, ne járj úgy mint én.

Üdv: egy szintén 35 éves nő

2020. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

6-os, csak látszólag voltál ugyanabban a helyzetben.

A kérdező sosem volt szerelmes és sosem találta izgalmasnak a párját és az általa nyújtott életet. Ő most van benne a langyos fosban.

2020. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, hogy ezt mondom, de elég önző dolog lenne ebbe a kapcsolatba gyereket szülni. Értem hogy te már "benne vagy a korban" de szegény gyerekkel kiszúrás lenne, ha ilyen körülmények közé születne, és nőne fel, ahol az anyja ilyen érzéseket táplál az apja iránt.
2020. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%

Akkor bocsánat. :)

Tudjátok az előbb volt egy kérdés, hány négyzetméteren éltek és hányan?

Nem mertem leírni, hogy nyamvadt 70 nm, hárman.

Mert nem olyan rég még 160 nm-en éltünk ugyanúgy hárman, a medencés és parkos udvarról már ne is beszéljek.

Higyjétek el, és ítéljetek el, de a lelkemet eladnám az ördögnek a régi színvonal csak töredékéért. És pont ezért nem fog ez a kapcsolatom örökké tartani, hiába szeret. Mert hiányzik a régi életem.

Kérdező, azért írtam le, hogy gondold át, mert megbánhatod könnyen ha elhagyod. Persze azt is, ha nem.

Neked kell tudnod, mennyire ragaszkodsz a mostani színvonalhoz.

2020. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem önzőség gyereket vállalni neki, mert mindent megadhatna, minden meg tudná teremteni a gyerekének. Ên hülye voltam.
2020. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!