Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kihült hàzassàg, mindenem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihült hàzassàg, mindenem megvan, mégsem vagyok boldog, mit tegyek?

Figyelt kérdés
35 éves nö vagyok, a férjemmel (aki20évvel idösebb) 7 éve vagyunk együtt, ebböl 4 éve häzassàgban élünk, nagyon jo anyagi körülmények között. Amikor megismerkedtünk, lenyügözött az, hogy hirtelen belekerültem egy teljesen màs vilàgba, utazàsok, pénz, stb. Azt màr a kapcsolat elején éreztem, hogy eléggé màs vilàg vagyunk mi ketten, én inkàbb a "bolondosabb" kategoriàba sorolnàm magam, ö viszont komoly, megbizhato, nagyon rendes pasi, aki leste minden kivànsàgomat màr a kezdetektöl fogva, és ez a mai napig igy van. Szoval egy picit mindig volt bennem egy olyan furcsa kis érzés, hogy mintha nem passzolnànk ugy istenigazàbol össze, de mindig azzal nyugtattam magam, hogy hàla istennek, hogy kifogtam egy ilyen férjet, és mindenki irigy ràm, szuper életem van stb. A bajok ottkezdödtek, amikor kB 3-4 évvel ezelött kiderült, hogy van egy gyogyithatatlan betegségem, amivel ugyan együtt lehet élni de idönként nagyon kellemetlen. Ez is eléggé padlora tett lelkileg, de ezen még ugy ahogy tultettem magam, viszont utana jött a következö csapàs. Mäsfél évvel ezelött eldöntöttem, hogy szeretnék teherbe esni, de azota sem sikerült sajnos. A probàlkozàsok alatt màr éreztem, hogy valami nem igazàn stimmel a kapcsolatban, mindig ez a "muszàj" szindroma volt, hogy valojaban semmi kedvem nem volt lefeküdni a férjemmel, csak a teherbeesés miatt voltak ilyen ötperces menetek, ami engem rettenetesen bàntott. Valojàban az bàntott, hogy a kapcsolatban nem stimmel valami, nem tudunk joizüeket beszélgetni, nem jo a szex, nem tudunk nevetni egymàssal. Kb. két honapja jött ràm az az érzés hogy lehet, hogy nem véletlen ez, hogy nem jön össze nekünk a baba. Most be is fagyasztottam ezt a dolgot, és vàrok, hogy mi lesz... probaltam vele beszélni erröl, hogy neki mi a véleménye, de ö nem érti hogy mi a probléma, szerinte minden rendben van ebben a kapcsolatban és neki kielégitö igy. Namàrmost, a kérdéSem lényege az lenne - és itt föleg tapasztaltabb, idösebb nök véleménye érdekelne, hogy Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben? Itt vagyok 35 évesen, amikor màR gyereket kéne vàllalni, betegen, egy olyan hàzassàgban, ahol tudom, hogy a férjem soha nem csalna meg, mindig lehet rà szàmitani, ö imàd engem, mindenünk megvan, amiröl màsok csak àlmodnak - és én szétunom mellette a fejem, és legszivesebben csomagolnék és elindulnék valamerre, magam sem tudom, hova. Néha azt érzem, hogy most azonnal összepakolok, de utàna meg mindig az jut eszembe, hogy lehet h ezzel elcseszném az egész életem, mert itt a jo, a biztonsàgban. Viszont attol is félek, hogyha most nem lépek, utàna ha netàn mégis sikerülne teherbe esni valahogy, itt kéne maradnom, és egész életemben bànnàm, hogy nem mentem.

#Kihült hazassag
2020. júl. 30. 16:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ebből : "Tényleg nagyon nehéz, nekem is borzasztó nagy visszatartó erő, hogy tudom soha többet nem lesz ilyen anyagi helyzetem, mint most. Bár éhezni sem éheznék biztos, van szakmám, diplomám, több nyelven beszélek, szóval biztos el tudnám magam tartani." A leirtakből lehet erre következtetni , szerintem ez tlejesen úgy hangzik. De az eredeti posztból is ez az érzésem támadt. ha nme igy van, miért irtad, hogy soha többet nem lesz ilyen anyagi helyzeted ? Ha meg egyedül van karriered, fókuszálj arra. Általában azok kapcsolatfüggők és döntésképtelenebbek párkapcsoltilag, akik szingliként nem tudnának megmaradni , nincs más komoly céljuk az életben, alá-

fölé rendelt viszonyvan vannak.

2020. júl. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 tiril ***** válasza:
55%
Ez a tipikus soha semmi nem elég, vágyom az újra sztori rendes divat lett már. Valaki torte magát évekig, hogy legyen egy megbízható társa, azt egyszer csak szevasz tavasz ott van hagyva. Az emberek nem tudnak már társként vislkedni hosszútávon, bármelyik nemrol legyen szó, persze tisztelet a kivételnek.
2020. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
" Amikor megismerkedtünk, lenyügözött az, hogy hirtelen belekerültem egy teljesen màs vilàgba, utazàsok, pénz, stb" Ez is azt jelenti egyébként, hogy sokkal gazdagabb a férj, nyilván ezt a felállást szokták eltartott viszonynak nevezni. Arról nem tehet senki, ha nem gazdag családból jön és lehet házasodni egy gazdagabbnak egy szegényebbel is, de attól még, hogy szegény, épithet karriert, kereshet jól fizető munkát az eredetileg szegényebb fél is, pláne akkor, ha nincsenek már anyagi gondjai, sokkal egyszerűbb dolga van, mint annak, aki a nulláról indul. Ismerek olyat, aki albérletben él Budapesten 10 éve, van karrierje, sikeres zenész, anyagilag nem becsülik meg, csak az eszmei munkáját és persze ismertségre tett szert.Na, most ha ő képes volt egy karrier felépiteni, kézben tartani az életét, úgy, hogy nem vol mellette jólszituált pár, akkor egy gazdag férj mellett sokkal egyszerűbb (lett volna már eddig is) ezt megtenni. Annyi célt lehet találni az életben..miért mindenki azon van fennakadva, hogy nem ég lángoló szerelemben ?
2020. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Valami jó csak van ebben a kapcsolatban, ha ennyi ideje együtt vagytok (a pénzen kívül). Minden kapcsolatban vannak jobb és rosszabb időszakok, és a legnagyobb szerelem is elmúlik, mert felemésztik a szürke hétköznapok. Ha szereted a férjed, mint embert és ez akkor is úgy lenne, ha nem lenne ilyen gazdag, akkor érdemes dolgozni a kapcsolaton. Ha csak a pénzes élet hiányozna, amit ő nyújt, akkor viszont el kéne hagynod. És nem azért, hogy te boldog legyél, mert pár év múlva valószínűleg ugyanitt találod magad. Hanem azért, hogy a férjed olyan nővel legyen, aki tényleg szereti.
2020. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Az eltartott viszony számomra azt jelenti, hogy a nő nem csinál semmit, hanem otthon ül egész nap, míg a férfi dolgozik. Nálunk erről nincs szó, és arról sem, hogy ő eltartana engem, ahogy már leírtam van munkám, saját bankszámlám, saját pénzem stb. Tehát nem kellene a híd alá mennem akkor sem, ha elválnánk, meg tudnék élni. Biztos nem mennék évente a Karib szigetekre nyaralni, nem vezetnék felső kategóriás luxusautót, illetve nem vehetnék meg mindent gondolkodás nélkül, de nem kellene akkor sem nélkülöznöm, mert ahogy mondtam, nélküle is vagyok valaki.


“Itt vagyok 35 évesen, amikor màr gyereket kéne vàllalni, betegen, egy olyan hàzassàgban, ahol tudom, hogy a férjem soha nem csalna meg, mindig lehet rà szàmitani, ö imàd engem, mindenünk megvan, amiröl màsok csak àlmodnak - “ ebből a mondatból szerintem rá lehetett jönni, hogy nem a pénzkérdés az elsődleges problémám. Gyereket szeretnék hamarosan vállalni, és az is visszatart a kilépéstől, hogy jó lenne egy olyan házasságba gyereket szülni, ahol mindent meg tudok adni a gyereknek. Lehet ócsárolni, hogy pénzéhes vagyok, de szerintem ilyen helyzetben bárki meggondolná, hogy érdemes-e eldobni ezt az életet. Ezenkívül a férjem tényleg olyan ember, aki nagyon megbízható, akire bármikor számíthatok, és ilyet sem könnyű találni szerintem. Nyilván ha egy tahó lenne, sosem maradnék vele együtt, csak azért mert van pénze.

2020. júl. 31. 19:40
 26/30 anonim ***** válasza:
Miér mentél hozzá egyébként ? Irtad, hogy sosem voltál szerelmes, akkor ha 5 dolgot kéne mondani, amik miatt hozzámentél, mik voltak azok ? És ha csóró lenne, de ugyanúgy imádna és lesné a kivánságaid, mint most, akkor is létrejött volna a kapcsolatotok és a házasságotok ? Én nemtudom elképzelni, hogy akkor ő nem veszi észre, hogy az imádat nem kölcsönös, szóval te őt nem imádod ? Ezt csak érzékeli az ember.
2020. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Azért mentem hozzá, mert arra gondoltam, hogy ő tökéletes férjnek való ember, megbízható, kiszámítható életem lesz mellette, nagyon jó apja lesz a gyerekeimnek. Mindenünk meglesz mellette, nem nőzik, nem jár bulizni a haverokkal, tényleg körülöttem forog az élete.Neki is kapóra jött ez a kapcsolat, hiszen jól nézek ki, fiatalabb vagyok sokkal, meg lehet jelenni velem bárhol, mindenki irigyeli miattam. És itt nemcsak a külsőről beszélek, hanem arról is, hogy társaságban sem vall velem soha szégyent és ez számára fontos, mert ő üzletember. Arról nem beszélve, hogy egy megbízható feleség vagyok, mármint nem kavarok más pasikkal, hűséges vagyok hozza, és biztos neki sem lenne biztos egyszerű egy olyan nőt találni, akiben ezek a tulajdonságok egyszerre megvannak. És lehet h nem voltam bele őrülten szerelmes soha, de szeretni mindig szerettem és tiszteltem, mindig kedves voltam hozzá és néztem, hogy mi a jó neki, mert alapvetően egy olyan típus vagyok, akivel könnyű kijönni és nem vagyok veszekedős egyáltalán.
2020. júl. 31. 20:54
 28/30 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondom, hogyha csóró lenne, valószínűleg soha nem mentem volna hozzá, de úgy gondolom, hogyha egy nő megteheti, igenis válogasson. Ebben én nem látok semmi rosszat.

A kapcsolatunk egyébként egészen jó volt mindezidáig, mert azt írtam, hogy sosem unatkoztunk, rengeteg programunk volt együtt stb. amik eltakarták a problémákat. Ráadásul mindketten olyan típusok vagyunk, akik nem problémásak, könnyen kijönnek egymással, például hangos veszekedések nálunk soha nem voltak. Nézeteltérések igen, de az is inkább ritkán es hülyeségek miatt. Nekem igazán akkor csapott be a nagy krach, amikor mar nem tudom hanyadjara azzal kellett szembesülnöm, hogy nem tudok teherbe esni. Ez volt az a dolog, ami igazán padlóra tett. Sokszor eszembe jut, hogyha lenne gyerekünk, akkor lehet, hogy nem is lenne most ez az egész lelki válság.

2020. júl. 31. 21:01
 29/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a te gondjaidat nem lehet valójában megoldani. Nem tart semmilyen szerelem és felfokozott érdeklődés örökké, hiába válnál el, ugyanakkor ha ennyire megingtál , nem birnál ki mellette még 20-30 évet.Egyébként én azt tapasztlaom ,az életben minden hibás döntés vagy tévedés, becstelenség , amit elkövetünk, visszaüt. Szóval az elején jó ötletnek tűnt a vagyona és a szimpátia miatt, de gondolom , azóta rájöttél, hogy a luxus is unalmas. Én továbbra is azt a gondolkodásmódot javasolnám, hogy keress valós életcélokat,hosszútávú terveket, fejleszd magad, kezdj valamit az életeddel, az gyógyitja az énképedet is és eltereli a figyelmedet, minden nap lesz miért felkelni. Talán ezáltal megtalálnád a választ is a téged feszitő kérdésekre. Értem, hogy a hid alá senki nem házasodna , de azért ezt a kapcsolattipust sztem sokan ferde szemmel nézik. Egyébként ő is kiugorhat a kapcsolatotokból, semmire nincs garancia az életben, ebben ne higgy 100%-ig, hogy örökké téged fog akarni ,sosem csalna meg..stb. Nem piszkálódásból mondom, hanem mert láttunk már erre sok példát a történelemben. Emiatt is javasolnám, hogy találj ki valami életprogramot. És én a helyében szeretném tudni az igazat, akkor is, ha fáj, szóval ha tényleg egy álomvilágban él, akkor is tudatnod kellene vele, hogy te máshogy érzel iránta, ne egy nem létező nőért rajongjon már, ez olyan illúzióromboló. A betegséged micsoda egyébként ? És a teherbeeséssel kapcsoaltban voltál már orvosnál, kivizsgáláson ? Ő mit szól, hogy nem tudsz teherbe esni ? De összességében az is igaz, hogy minden páekapcsolatban vannak hullámvölgyek, mniden emberi kapcsolat, igy a házasság is tele van kompromisszumokkal, megalkuvással, szóval másoké sem jobb szerintem, mint a tied. Emiatt nem feltétlen kell felrúgni mindent. Kérdés, hogy élethosszi tartható-e ez az állapot, mert ahogy az elején irtam, inkább arra tippelnék, hogy nem, valammelyikőtök egyszer kiugrik ebből.
2020. aug. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
63%
Ja, egyébként erre a hirtelen szétválásra jó példa sarka Kata és Hajdu Péter. Csak Kata 30 éveen váltott és már volt két gyerekük. Hát, keress a neten ilyen szétment sztárpárokat, hogy mi lett később velük, szerinted vajon megérte-e elválniuk vagy sem és próbáld a saját helyzetedre vonatkoztatva eldönteni, mit akarsz. De amúgy itt nincs jó és rossz döntés, minden lehetőségben van rossz és jó is szerintem.
2020. aug. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!