Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A nőknél mi ez a házassághiszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknél mi ez a házassághiszti mostanában?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen a tényen kívül, hogy elvett valaki, mit kaptok a dologból? Illetve nőként mit tesztek a kapcsolatba, hogy működjön is, a férj is boldog legyen?
2020. szept. 22. 08:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ezt, hogy mondjam másképp mert látom nem sikerül feldolgozni.


Ha van egy nő hozzámegy egy férfihoz, gyereke lesz akkor neked miért kellene őt választanod olyan helyett aki nem választott más férjet és nincs gyereke más férjtől?

Egyszerűbben nem tudom mondani... Aki alapból nem téged választ azt te miért választanád később ha lehet? Ha nem vagy valakinek elég jó, tök mindegy miért akkor később örülj neki, hogy már jó lettél? Ha pedig rosszul választ valaki ott miért az én hibám lenne ha nem velem jött össze hanem mással akivel utána elvált? Nem mondom azt, hogy élősködne hanem inkább lennék olyan emberrel aki alapból engem választott, mint aki már választott csak végül én mint valami pót valami még ott vagyok a sarokban ha kell.

Ez nem tudom mennyire volt már így érhető, mert ez tényleg egy faék egyszerű dolog volt fenn:D

2020. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen értettem, de ilyen szituáció egyszerűen nincs.

A válásnál az van, hogy miután szétmentek a felek, külön úton járnak és megismernek másik nőt/férfit, majd lesz belőle valami. Ugyanúgy mint a nem elváltaknál. Hogyan sértődhetsz meg azon, hogy elsőre nem téged választ a nő, ha nem is ismerted a válása előtt? (Ameddig a férjével volt kapcsolatban, vagy mielőtt összejött a férjével). Én nem tudok olyan helyzetről, amikor a nő kikosaraz valakit, majd hozzá megy máshoz, majd ha elváltak, kopogtat annál akit kikosarazott. Egyszerűen ha van is ilyen helyzet, az nem általános. :D. Arról meg senki nem mondott semmit, hogy elvált, gyerekes nők miért érnek kevesebbet, mert mindenki tudja, hogy kemény dió más gyerekét elfogadni, nőnek is, férfinak is. Az egy teljesen másik helyzet. Most arról volt szól, hogy házasságban élt a nő, gyerek nem lett, elvált, majd keres új partnert.

2020. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
80%
Meg basszus az elvált nő is ember, ő is azért ismerkedik, mert szerelemre vágyik. Nem pótlék után...jesszus. Te láttál már valaha elvált embert amúgy? :D Édesanyám soha nem virágzott ki annyira, mint mikor a második szerelmével volt. Akinek persze eszébe sem jutott ilyen ostobaság, mint neked.
2020. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
60%

Na várj akkor gubanc van:)

Alapból ha nem közeli ismeretségben keres pasit akkor így senki nem fogja tudni, hogy elvált-e vagy sem. Tehát 2 várossal odébb mondjuk.

Akkor igazából azt kérdezed, hogy elvált a nő, se gyerek semmi és nem tudod hogy elvált akkor miért nem választod? Nekem fogalmam sincs. Ez nekem kicsit olyan, hogy honnan tudnám hogy hány pasija volt, ha 100 km-el odébb lakik.


Én mondjuk nem értem azt, hogy minek házasodik valaki ha nincs gyerek, de oké legyen elfogadom van ilyen.

Akkor fiktív helyzet, aminek van értelme tekintve, hogy ha nem tudom, hogy elvált akkor azt se tudom hogy házas. Ismerem a nőt aki elvált és tudom, hogy elvált viszont nincs gyerek. Én miért nem jönnék vele össze ez a kérdés remélem. Mint írtam, hiteltelen a szava ezért. Ha összeházasodtak akkor gondolom 2 évig csak együtt voltak, nem 3 hónap után kérte meg a kezét. Ha pedig megkérték akkor valaki el is akarta venni és nem 3 hónapra vagy 1 évre tervez. A boldogító igent mindkettő kimondta viszont 1 év házasság azért nem egy komoly elköteleződésre utal. Igen, de a férfi is kimondta, nem? De, csak annyira nem jönnek be a pasik:) Így ilyen kritikával hova éljek.

De ha elvált és nem híreszteli senki nem fogja tudni, hogy elvált. Nem kell kiraknia facebookra stb és akkor mondjuk 25 évesen vagy 27 olyan mintha semmi ilyen nem történt volna. Gyerekkel azért ezt nehezebb eljátszani, mivel ha nem is rakja ki 2-3 hónap után csak kiderül ha van.


Nagyjából egy dologról beszélünk már?

2020. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
0%

53.

Rendben, akkor megint ott tartunk, hogy hova házasodni. Nagyon sok ember kivirágozna ha 3-5 évente cserélné az élettársát, tekintve hogy nagyjából eddig tart a rózsaszín köd. Megint ott tartunk, hogy ekkor minek házasodni? Mert biztonságot ad. Oké viszont nem boldog, de ha elválik és talál mást kivirágzik.


Az pedig, hogy ki ki mellett boldog, ne én döntsem már el. Én tudom, hogy mit tartok fontosnak. Én pl utálom az összes szociális médiát más meg függő. Ha más mást választ ez van, viszont én elmondom hogy miért gondolom így, nem fröcsögök hanem ész érvekkel, következetesen elmondom miért gondolom így.

2020. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
60%
A váláskor nem feltétlen derül ám ki, hogy eleve hiba volt összeházasodni mert nem illettek össze, vagy csak valamilyen okból tönkrement közben, nem tudtak rá vigyázni. Van ilyen is, olyan is. De ettől ugyanúgy megy tovább az élet :D. Továbblépni, ismerkedni, mint egy szakításnál. Ez már egy létrejött rossz szituáció, amiből ki kell hozni a legjobbat. Ha van gyerek, akkor meg főleg, az ő érdekében. De itt most maga a házasság a lényeg, a válás pedig csak egy lehetséges kimenetele a dolognak. Amiből szintén lehet egy új kapcsolat, akár új házasság, ami kehet hogy tovább tart mint az első, esetleg örökre :D. Na ilyen példa rengeteg van a környezetemben. Mennyi értékes családtagom nem lenne most, ha az elvált emberek eltemették volna magukat egyből...és ennyire negatívan közelítenék meg a házasságot, mint most te.
2020. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
71%

"Megint ott tartunk, hogy ekkor minek házasodni?"


Mit vergődsz itt? Százan leírták már, hogy nem kötelező házasodni. Ha nem akarsz, ne csináld, ilyen egyszerű. Miért fáj az neked, ha más meg igen? Semmi közöd hozzá.

2020. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
0%

"A váláskor nem feltétlen derül ám ki, hogy eleve hiba volt összeházasodni"

Ezt nem mondod komolyan. Ha elválnak alapból hiba volt összeházasodni, mert akkor felesleges körök voltak csak... Itt a bizonyíték, hogy elválnak. Milyen bizonyíték kell még neked?

"Továbblépni, ismerkedni, mint egy szakításnál."

Igen nyilván. Csak ha ennyibe nézed a házasságot és az ígéretet amit idézem "tanuk és Isten színe előtt teszel" akkor ebben az emberben hogy bízol meg? Azért, egy házasságot és egy kapcsolatot ELVILEG komolyság szempontjából ne vegyünk egy kalap alá, de látod itt a bizonyíték. Hova házasodni, ha még te aki a házasság mellett állsz sem veszed olyan komolyan?

"válás pedig csak egy lehetséges kimenetele a dolognak" Igen mivel két kimenetele van. Na jó 3. Együtt maradtok, elváltok vagy az egyik meghal. Nincs több.

"Amiből szintén lehet egy új kapcsolat, akár új házasság, ami kehet hogy tovább tart mint az első, esetleg örökre:D" Vagy nem, de ismétlem látszik mennyire veszed te is komolyan a házasságot, ha egy sima kapcsolattal azonosítod.

"Mennyi értékes családtagom nem lenne most, ha az elvált emberek eltemették volna magukat egyből...és ennyire negatívan közelítenék meg a házasságot, mint most te" Nyilván nem temeti el magát, főleg ha olyan a mentalitás a családban mint a tiéd. Ha elvált elvált, ez van, de ilyen alapon a család értéke is megkérdőjeleződik nálatok, mert látom azért elég könnyen veszed. "Ha Tibivel nem jön be a házasság, na akkor majd Zolival ez van :D" Szép kilátás.


57, ha pedig érdemben nem tudsz semmit szólni inkább ne tedd:)

"Ha nem akarsz, ne csináld, ilyen egyszerű. Miért fáj az neked, ha más meg igen?" Én nekem nem fáj, én mindig saját magam nevében nyilatkozom. Az, hogy 70 iq pont környékén az érvelést magadra veszed mert sértőnek tartod, vagy a te véleményeddel ellen megy, nem az én hibám.

2020. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt kár érveket felsorakoztatni bármelyik oldal mellett. Ez pont olyan téma, mint a "minek gyereket vállalni" kérdésköre, igazából annak pont elég érvnek kellene lennie, hogy valakinek fontos és szeretné meglépni, másnak meg nem az. Nekem fontos a házasság és eleve úgy is kerestem partnert, hogy az ő céljai közt is ott szerepeljen, így nem kellett hisztiznem azért, hogy végül megkérjen. Az, hogy személy szerint kinek miért fontos vagy ki miért tartja feleslegesnek, annyira mellékes igazából, az a lényeg, hogy ha párt keresel, akkor neki hasonló legyen a hozzáállása és a véleménye, mint neked.

Amúgy az én személyes gondolatom, hogy bár ez "csak egy papír", mégis azt közvetíti, hogy most a jelenben és az elmúlt évek ismerete alapján megkockáztatjuk mindketten, hogy a másikkal éljük le az életünket. Ha a férjem megütne vagy megcsalna, akkor elválnék, de az alapján, ahogy megismertem, nem gondolnám, hogy erre szükség lenne, és ezért mertem olyan ígéretet tenni, hogy "holtomiglan-holtodiglan". Nyilván ő is úgy érezte, hogy megbízhat bennem és mondhatni "érdemesnek talált", hogy az életét nekem ajánlja, ezért kért meg. Ha ezt nem lépte volna meg, akkor úgy vettem volna, hogy részéről nem én vagyok az ún "igazi", és mellettem várja azt a nőt, akivel nyugodt szívvel megállapodhat és családot alapíthat. Na, hát nekem ezt jelenti a házasság, és persze bele lehet kötni, hogy de anélkül is lehet tartós és szuper a kapcsolat és mély és komoly és tartalmas és minden, és ezzel én nem is vitatkozom- csak nekem mégis fontos, hogy legyen egy ilyen kinyilatkoztatásunk is egymás felé.


És hogy mit teszek azért, hogy ez a férjemnek megérje és jó legyen? Hát mindent, ami neki fontos. Mármint most sorolhatnék egy csomó mindent, hogy gyereket adtam neki, családot, biztatom, támogatom, mellette állok a bajban, társa vagyok az életben, de bizonyára csomóan vannak, akik szemében ezek semmiségek, nem számítanak, és nekik emiatt nem érne meg (velem) házasodni. A férjem úgy gondolta, hogy eleget nyújtok számára, értelemszerűen ezért kötelezte el magát mellettem.

2020. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
0%

Én megértem, hogy te így gondolkodsz. Viszont ez a holtomiglan, egészségben betegségben stb blabla meg már hazugsággal kezdi a házasságot szerintem. Az is lehetne az eskü, hogy amíg minden jó addig együtt vagyunk, esetleg kisebb bukkanók vannak. Kész. Ez még a valóságot is kb tükrözné is a valóságot. Nem lenne olyan romantikus, de legalább igaz lenne.

Én nem hiszem, hogy a papír boldogabbá tesz, nem hiszem, hogy nem hazudnak tőle az emberek, nem hiszem hogy nagyobb az anyagi biztonság, nem hiszem hogy nagyobb a bizalom és főleg hogy a szerelem. Te másképp látod. Viszont a fentiekkel nem tudsz vitatkozni. Ami nem baj és nem is kell, de akkor én maradok ott, hogy házasság nélkül is lehet házassággal egyenértékű kapcsolat.


Az pedig, hogy mit teszel mit nem a te/ti dolgotok. Ha jól csináljátok együtt maradtok, ha nem, nem. Házasság ide, házasság od. Akár csak a kapcsolatnál, hiszen nem nagyobb ott sem az összetartó erő.

2020. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!