Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A nőknél mi ez a házassághiszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknél mi ez a házassághiszti mostanában?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen a tényen kívül, hogy elvett valaki, mit kaptok a dologból? Illetve nőként mit tesztek a kapcsolatba, hogy működjön is, a férj is boldog legyen?
2020. szept. 22. 08:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
100%

"Most mármint a válásos macerát? Na mindegy ez annyira nem egyértelmű, de elfogadom. Lehet elírtál valamit."

Igen az esetleges válással járót. Aki annyival elüti, hogy mennyi nyűggel jár és mennyi pénzbe kerül a válás ezért ő nem vesz el, (tehát nagyobb gond neki egy esetleges válás, mint amilyen fontos a kapcsolatunk és amennyire erős a hite abban, hogy együtt maradunk) abban hogyan és miért bíznék meg annyira, hogy gyermeket vállaljak vele?

"Végül is ha nem tartod be nem mindegy, hogy az adott szót nem tartod be vagy a papírt?"

Mitől evidens, hogy nem tartom be?

"Minden bántás nélkül neked barátaid is így vannak? Legyünk jóban ha minden szuper, de ha baj van és elmennek hát ez van."

Fogalmam sincs ezt, hogyan szürted le abból amit írtam. Én arról írtam, hogy ha valaki akkor se meri megígérni, hogy minden tőletelhetőt megfog tenni a kapcsolatunkért,mert ér neki annyit, amikor elvileg idilli a kapcsolat, attól mit várhatok mikor bajban leszünk? Az vajon nem lép-e le a legelső problémánál?

"Vagy kitartasz a szavad mellett vagy ne add a szavad. Ennyi. Minek ígérsz olyat amit nem tudsz betartani? Szerintem ezt nem kell tovább ragozni, mert kettőnk mentalitásának különbsége ennyi. Én az adott szót komolyan gondolom mindig ezért csak olyankor adom minden körülmények között tartom, te pedig odaadod és ha úgy esik, úgy puffan akkor sikerül tartani, ha nem hát ez van."

Én is akkor adom a szavam, ha azt be is tudom tartani. Épp ezért írtam, hogy nem arra adom a szavam, hogy örökre együtt. Az nem reális. Arra adom, hogy mindent megteszek azért, hogy a házasságunk jó legyen és így tényleg halálunkig tartson a kapcsolat.

De arra nem adok ígéretet, hogy vele maradok ha agresszív lesz, ha bele xarik a kapcsolatba, ha függővé válik, ha le árja a gyerekeit, ha olyan nézeteket kezd vallani amiktől én elhatárolódok stb. Erre írtam, hogy nem láthatjuk előre mi lesz 10-20 év múlva. Azt tudjuk megígértni, hogy teszünk azért, hogy működjön. Mert ha a két fél odafigyel egymásra, érzékenyen reagál a másik problémáira és tesz azért, hogy az együtt töltött idő többségében ne rutin legyen, akkor nagy eséllyel működni is fog a dolog.

De nekem egy ilyen volumenű ígéret kevés bemondásra. Hogy egy közhellyel éljek, a szó elszáll az írás megmarad. Aki nem elég biztos a szavába ahhoz, hogy alá is írja, az nem mond igazat.

"Szerintem ezt nem kell tovább ragozni, mert kettőnk mentalitásának különbsége ennyi."

Szerintem meg élből elítélsz és támadsz anélkül, hogy komolyabban értelmeznéd is mit írtam, nem csak ráhúznád az előitéleteidet.

2020. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
0%

"...miért bíznék meg annyira, hogy gyermeket vállaljak vele?"

Nem bízol nem bízom:) Bízni bízhatsz, hogy nem hagy el és kételkedhetsz is. Viszont statisztikailag mivel a nők vállnak 70%-ban így neked felesleges is lenne ebben nem bízni.

"Mitől evidens, hogy nem tartom be?"

Nem evidens, de nagy rá a valószínűség.


"Én arról írtam, hogy ha valaki akkor se meri megígérni, hogy minden tőletelhetőt megfog tenni a kapcsolatunkért,mert ér neki annyit, amikor elvileg idilli a kapcsolat, attól mit várhatok mikor bajban leszünk? Az vajon nem lép-e le a legelső problémánál?"

Szerinted mit számít az, hogy amikor minden jó mit ígér? Vagy épp mit mond? De akkor keress rá hányan megígérik és mi lesz belőle:)


"Épp ezért írtam, hogy nem arra adom a szavam, hogy örökre együtt. Az nem reális. Arra adom, hogy mindent megteszek azért, hogy a házasságunk jó legyen"

Mondtál házassági esküt? Benne volt az egészségben, betegségben, jóban rosszban míg a halál el nem választ? Ha igen akkor megvan a válasz mit adtál:)


"Azt tudjuk megígértni, hogy teszünk azért, hogy működjön. Mert ha a két fél odafigyel egymásra, érzékenyen reagál a másik problémáira és tesz azért, hogy az együtt töltött idő többségében ne rutin legyen, akkor nagy eséllyel működni is fog a dolog."

Ezért szintén nem értem hova házasodni. Kapcsolatban is ki lehet ilyet jelenteni.


"Aki nem elég biztos a szavába ahhoz, hogy alá is írja, az nem mond igazat."

Én pedig azt mondom, hogy ha az adott szó nem ér semmit akkor a házassági papír se fog:)


"Szerintem meg élből elítélsz és támadsz anélkül, hogy komolyabban értelmeznéd is mit írtam, nem csak ráhúznád az előitéleteidet."

Mit értelmezzek? Szerinted egy kapcsolat megkoronázása a házasság. Habár attól nem lesz garantálva hogy nem leszel megcsalva és az sem hogy nem csalsz meg. Nem lesz garantálva sem a boldogság satöbbi satöbbi. Ergó egy felesleges kör. Azt mondod, ha nem szeret annyira, hogy megtegye a házasságot akkor ennyi, mindennek ellenére. Én pedig megfordítom, ha nem elég a szavam, akkor ennyi. Úgyis az számít mit tesz az ember házasság ide vagy oda. Ha nem leszel az ölében 0-24 simán megcsalhat hiába íratsz vele akármit amitől persze csak az elválás lesz nehezebb... Azt pedig tegyük hozzá, hogy a váló felek nem ritkán meg is utálják egymást, amit a felesleges herce hurcának és elhúzódásnak igencsak köszönhető. Illetve annak, hogy nem tisztázottak a tulajdonok.


Őszinte leszek, nem beléd állva de általánosságban. Én ha nő lennék én is azt mondanám, hogy szuper a házasság. Nem tőlem válnak el, hanem én válok el mástól általában, rosszabbul nem járnék egy válással tehát nem olyan rossz ez. Viszont a másik oldalról nézve ezek szerint mégse olyan jó. Ha egy válásnál ami alaphangon 50% te ebból 90%-ban rosszabbul jössz ki.


Szóval. Megértem és elfogadom, hogy neked kell a papír. Én viszont, úgy vagyok vele, hogy a papír nekem maximum árt használni nem használ. Egy kapcsolatban se fogok XY után nyomozgatni, hogy mikor csal meg. Ha megcsal akkor akármennyire is nyomozok megcsal. Kész. Házasságra is ugyan ez igaz ha van papír ha nincs. Nem tartja tovább fenn a lángot és ha 2 emberből 1 menni akar akkor akármennyire is kapálózhatok én attól a csónak max körbe körbe forog majd. Ennek pedig manapság nem sok értelme van, ilyen arányok mellett. 25-30% válás mellett azt mondanám, hogy esetleg igazad van, de 50-nél... A spórolt pénzedet se teszed fel úgy, hogy 50% hogy elbukod és nincs 2-3-4x-es szorzó nyerésnél.


Tehát még egyszer:) Ez nem támadás. Nem mondom, hogy h.lye vagy esetleg goldigger. Azt mondom, hogy racionális alapon átgondolva nem sok értelme van a házasságnak manapság. Ha pedig még szarul is jövök ki belőle feleslegesen akkor pedig pláne.

Érzelmi alapon bizonyára lehet fontos, de ettől a valóságban nem az. Akkor abban a pillanatban nyilván az, de amúgy nem oszt nem szoroz hogy megtörténik-e. Nyilván fáj, ha mondjuk nem kapod meg gyerekként a játékmacit amit kinéztél, de ennyi. Nem ettől leszel orvos vagy kukás. De mondhatjuk ugyan ezt, pl a kövérekre is. Nyilván érzelmi alapon esznek sokan mert stresszelnek/szomorúak. Mi lenne a racionális? Mondjuk nem finom kaját eszik 500 féle adalékkal, hanem eszik valami kevésbé finomat ami egészséges.

Tovább nem akarok példálózni, mert érzelmi alapú döntésekkel vitatkozni, olyan mint ízlésről vitatkozni. Látjuk, hogy se te nem jutsz előbbre se én.

2020. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit hozzáfűzök zárszóban.

Bizonyára van olyan amikor a férfi elkezd inni, biztos van olyan hogy megüti a feleségét sőt biztos meg is csalja. Viszont én azt nem tudom elhinni, hogy a házasságok 35%-ban ez történik. Azt is elhiszem, hogy sok esetben egy nő sokkal rosszabbul jár egy válásnál, ezt sem tagadom.

Tényleg zárszó: Számomra a házasság semmi féle előnyt nem hordoz a mostani körülmények között egy kapcsolathoz képest, sem stabilitásban sem másképp így ezért nem is érdekel.

Az, hogy téged vagy XY-t meghat érzelmileg ám legyen. Házasodjanak/házasodjatok nem ellenzem. Viszont ahogy én látom a házasok se boldogabbak és házasságban sincs kevesebb megcsalás mint egy kapcsolatban.

Ehhez már többet tényleg nem akarok hozzáfűzni:) Így ha még érkezik válasz esetleg elolvasom, de már szerintem aki akarta értette aki nem nem.

Mindenki úgy ahogy akar, hajrá:)

2020. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen, hogy vannak incelek. A természet elintézi hogy az ilyen megkeseredett, gyűlölködő "férfiak" sose találjanak nőt, és ne tudjanak szaporodni. A betegség önmagát gyógyítja.

Jó hír: a kedves válaszolónak megmarad a pénze meg a háza, nem veszik el a csúnya gonosz nők :D Bár az ilyen lények többnyire minimálbérből tengődnek a mamahotelben, szóval nem igazán értem mit kell annyira félteni :)

2020. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
100%
Engem 5 éve jegyzett el a párom azóta is így vagyok és nem is izgat a dolog. Nekem ez így is egy szép gesztus volt.🙂
2020. okt. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!