Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban élő férfiaktól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban élő férfiaktól kérdezem, Ti hogyan reagálnátok, ha a feleségeteknek több hónapja elveszett a munkája a kialakult helyzet miatt?

Figyelt kérdés

Támogatnátok anyagilag és lelkileg?

4 hónapja raktak ki a munkahelyemről külföldön, azóta semmit nem találok.

Az én férjem meg sem kérdezi, hogy van-e pénzem, de szerintem húzná a fogát, ha adnia kellene. Egyedül a lakbért rendezi, de azt sem szívesen szerintem, sőt.

Azért a nászútra persze elmenne december végén a világ másik végére, de nem tudom, ki fogja rendezni. Repjegy már lassan egy éve megvan.

Eddig mindig felesben ment minden, ami neki jó volt, nekem kevésbé.

Sajnos most jöttem rá, kivel kötöttem össze az életemet.

Bele sem gondolok, egy komolyabb betegség esetén kire számíthatnék.


2020. dec. 15. 01:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

nállam volt hasonló szitu.

Elmondta a férjemnek mit gondolok és h nem szép és szerintem nincs olyan h te és én pénzem.

Az elején felesbe ment minden , most ideadja a kártyáját is bármikor ha szukségem van rá.

Igaz kismama vagyok már korábban kezdett rendezödni a helyzet is.

Beszélj vele majd ird meg nekunk mit mondott.És hogy reagált

2020. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

#11

Eddig sosem volt szükségem az ő pénzére, most sem ő lenne az első, akihez fordulnék vagy nem tudom.

Magától miért nem látja, hogy kellemetlen helyzetben vagyok?

Amúgy ő nagyon jól keres, átlag felett, de sajnálja.

Bár lehet, más a gond valójában kettőnk között ...

2020. dec. 15. 11:26
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy 14 éves kapcsolatom, most meg 3 éve vagyok házas. Egyik kapcsolatban sem volt kérdés az anyagiak, mindig támogatott anno az exem (jobban keresett), most meg a férjemmel közös a bankszámlánk, ez jó érzés.
2020. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Férjnél vagy, de nem a férjed lenne az első akihez fordulnál, ha anyagilag megszorulsz?

Ez csak nekem hangzik furcsán?

Ha jól tudom, a házasság után szerzett vagyon közös. Tehát papíron lehet én pénzem, te pénzed, de jogilag nem.

És mielőtt valaki nekem ugrana, hogy le akarnám húzni a férjet, nekem az az alap, hogy ha valakihez hozzámegyek, akkor bízok benne annyira, hogy közösen osztjuk be a pénzt: néha neki van több, néha nekem, de végülis mindegy, mert a cél közös. Egy asztalnál eszünk, egy kádban tisztálkodunk, max a hobbijaimra nem költenék, de el nem tudom képzelni, hogy be megy a párod a pékségbe és csak fél kenyeret vesz meg magának, vagy drogériából csak neki kell dezodor, te meg mivel munkanélküli vagy, lehetsz büdös is.

Szerintem itt sokkal nagyobb gondok vannak, mint az, hogy te 4 hónapja nem találsz munkát.

Ami még eszembe jutott: nem lehet, hogy úgy érzi, hogy nem keresel elég intenzíven új állást?

A lényeg, hogy ameddig nem beszéltetek át mindent, addig bele ne ugorjatok a gyerekcsinálásba! Nincs értelme!

2020. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
40%
Külföldön élek én is,ha csak úgy kiraktak a munkahelyedről,jogosult vagy segélyre,amiből meg lehet élni,ha nem te fizeted a lakbért.Amúgy minden kapcsolat más.Lehet azért nem segít anyagilag,mert így akar motivàlni,hogy vàllalj el valami munkát,amit nem szeretnél csinálni.Gondolom azért nem éhezel.
2020. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy intenzíven keresek, tehát minden nap megy ki CV-m. 3 éve dolgoztam ugyanazon a munkahelyen, amióta kijöttem. Amikor mondta vki a “segélyt”, a válasz az volt, hogy az ő családja ne folyamodjon segélyért. Akkor?!

Simán sajnálja tőlem, ennyi, nem tekint partnernek, pedig magasabb iskolai végzettségem van, de gondolom úgy van vele, neki meg több pénze. Ezzel a felfogással meg nem tudok azonosulni.

2020. dec. 15. 13:18
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne maradj mellette! Nagyon meg fogod bánni

Normális embereknél, - nemtől függetlenül, - nem is merülne fel, hogy felkarolja a másikat egy ilyen szituációban. Ahol megjelenik az önzés, rivalizáció, más elfolytott dolgok azt a kapcsolatot hagyni kell a csába. Gyerekkel meg még jobban ki lennél neki szolgáltatva.

#bajban ismerszik meg a barát, #adj hatalmat az embernek, meglátod ki ő

Stb.

2020. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Igen, elgondolkodtató helyzet, nem biztos, hogy ez az utam ...


#17

Pontosan.

2020. dec. 15. 13:44
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális társ ilyen helyzetben támogatja a párját.

Mi voltunk ilyen helyzetben, mindkét oldalról.

Az első hullám idején a férjemet kirúgták, engem fizetés nêlküli szabadságra küldtek. Ő talált alkalmi fizikai munkát 2 hét alatt, mellette kaphatta a munkanélküli segélyt is. Ebből szűkösen kijöttünk. Én nem találtam melót, de egy rossz szót sem szólt, mondta hogy inkább ne erőltessem, majd úgyis visszamehetek ha oldják a korlátozásokat. Itthon voltam, intéztem a kutyát, házimunkát, főztem, kertet rendezgettem, etettem az állatokat stb. Mikor " Vége lett, visszamentem dolgozni, ő pedig új helyen kezdett, az ideiglenes helyen felmondott, mert csak a munkanélküli segély idejére tudott volna ott maradni.

4 hónapig nyugi volt, aztán most megint bezárás, lezárás, korlátozások.

Annyi a különbség, hogy csökkentett fizuval egyenlőre tud dolgozni heti 2-3 napot, most én is kapok egy kis pénzt ( havi 30 ezret) és legalább van tb-m is. Így is szűkösen kijövünk anyagilag, de félretenni pl semmit nem tudunk, se venni bármi egyebet, pl szórakozásra egyáltalán nem futja, csak a kaja, egyéb dolgok ( sampon, tusfürdö stb)+ a számlák.

Mi mindig számíthatunk egymásra, ilyen helyzetekben is. Még régebben volt olyan is, hogy ő elvesztette a munkáját, addig én dolgoztam amíg nem talált újat és ennyi.

2020. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondom: vagy közös pénz,vagyon vagy válás. Nincs középút.

Nekem pénz neked pénz ebbők csak a baj lesz.

2020. dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!