Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aki 30 felett ment férjhez,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki 30 felett ment férjhez, leírná miárt alakult így?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos ez a kapcsolatom is szakítással fog végződni. Nagyon szeretnék már megállapodni, azzal, akit szeretek és aki engem is szeret. Kérlek, ne gyertek azzal, hogy mindenáron feleség akarok lenni, meg ilyenek. Én sem mennék hozzá mindenkihez, csakis azért, hogy elmondhassam magamról azt, hogy feleség vagyok. Csak keresem a társam, aki képes lenne felvállalni engem. Nagyon bele vagyok most ebbe betegedve, 30 felett vagyok. Kicsit úgy érzem örök hajadon maradok, pedig nagyon vágyom arra, hogy szűk körben akár 2 tanúval is, de nekem is egyszer lehessen esküvőm. Nekem ez biztonságot adna a későbbi gyermekvállalás miatt is. Tudom, hogy semmire sem garancia ez, de már annyiszor voltam mindenki életében egy megálló :(
2021. jan. 27. 16:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 voltam.Hogy miért alakult így?

Huszonévesen megbolondultam,hogy máris háziasszony lettem és az élet úgy robogott el mellettem,mint egy gyorsvonat.

Aztán az első hosszú és meglehetősen normális kapcsolatomat felrúgtam némi tapasztalatszerzésért cserébe.

Már rég rájöttem,hogy nagy hiba volt,de nekem a saját fejem kellett a falba verni,mert másnak nem hittem el,hogy az majd fájni fog

Aztán volt egy elég sz@r kapcsolatom ami után lett egy elfogadható.

Mondjuk úgy hogy kierőszakoltam egy esküvőt,ami azóta már többéves különéléssel végződött.

Szerencsére engem a gyerekek téma sosem hajtott.

Végül megismertem valakit, akivel minden jó lehetett volna,de házas.

Sokszor eljatszottam a gondolattal,hogy egy életem van, miért ne legyek boldog.De valahogy mégsem tudtam megtenni.

Azóta csak vegetálok.

Semmi nem érdekel.

Nincs egy cél,egy pont,amit el akarnék még érni.Csak az, hogy minden napnak minél hamarabb legyen vége.

Magamra zárom az ajtót és várom az éjszakát,a reggelt.

Hogy újra kezdődjön a nap, aztán vége legyen.Minden nap eljátszom a vidám,boldog embert a külvilágnak,aztán itthon töprengek órákon át,hogy mi lett belőlem.

Semmi nem érdekel már úgy ,mint régen.

Csak várom ,hogy vége legyen.

Te még ehhez fiatal vagy.

2021. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
25%

Én meg csak a 20as éveim elején vagyok, de hadd válaszoljak :)

23 leszek mire végzek az iskolával, utána vagy fél év szünet lesz, vagy másfél év (ami alatt dolgozni fogok, jogsit letenni, szeretnék utazni is.) Ezt követően valószínűleg visszamegyek még egy évet az iskolába, mire azzal végzek 25 leszek. És akkor még nyilván nem azzal fogok foglalkozni, hogy tartós kapcsolatot keressek, örülök hogy végre szabad vagyok és szórakozni akarok. Utána telnek az évek egymás után, lehet hogy megint visszaülök az iskolapadba, lehet hogy két állásom lesz, stb... Nyilván jó lenne saját ingatlant beszerezni, élni, szórakozni, utazni, szép dolgokat venni...


Szóval szerintem én legkorábban a 30as éveim végén létesítek komoly kapcsolatot. De igazából arra, hogy öregségemben ne legyek egyedül, 35-55 éves korom között ráérek társra találni.

2021. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Várom a többi választ is.
2021. jan. 27. 18:13
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy 7 éves kapcsolatom, amiből végül nem lett házasság. 33 évesen maradtam egyedül, ekkor ismertem meg a férjemet. Neki is hosszú kapcsolata volt előttem. Hamar összeköltöztünk, és kb. 2,5 év múlva házasodtunk össze.
2021. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Én már annak is örünék, ha a következő kapcsolatom legalább az eljegyzésig eljutna.
2021. jan. 27. 18:28
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért, akkor mi lenne más? De most komolyan. Attól éreznéd, hogy meg akarnak melletted állapodni?

Semmit nem jelent, hidd el, házasságokat rúgnak fel az emberek seperc alatt, nemhogy eljegyzést.

Ne ez lebegjen a szemed előtt, mert tényleg nem ez számít. Tovább érnél, ha azt mondanád, hogy "Örülnék, ha találnék valakit, aki mellett jó felébredni és tudom, hogy holnap is itt lesz velem." Mert ez a lényeg.

2021. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
1 esnek igaza van.
2021. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszadó. A kiírásban is jeleztem, hogy ne gyertek a papírral és a ceremóniával. Nem lehet megértetni az emberekkel azt, hogy az , hogy valakinek a barátnőja vagy felesége valaki , az teljesen más. Nem a papír miatt, hanem az miatt, hogy a másikhoz törvényesen hozzátartozol. Nem is a vagyonközösség a lényeg. Mi számít neked ceremóniának? Nem vágytam sosem lagzira. Ha valaki tesz egy ilyen gesztust a nőnek, akit szeret, azzal jelzi azt is, hogy már nem egy megálló az életében. Szinte tudtam, hogy megint ezzel a papír dumával jön valaki. És igen is számít, hogy nem a pasimnak akarok gyereket szülni, hanem a férjemnek.
2021. jan. 28. 07:56
 19/33 anonim ***** válasza:
50%

Nézd. Mi - akik már túl vagyunk egy házasságon - megértjük, amit érzel. A legtöbbünknek ugyanúgy fontos volt előtte, ugyanúgy hitt benne, elhittük, hogy ez örökké tart majd és mi leszünk azok, akik 60 év után is szerelemmel néznek majd egymásra.

De mi megéltük azt is, amikor le kell ülni megbeszélni váláskor, hogy kié lesz a közösen vásárolt kanapé, hogy ki megy el a közös házból, hogyan lesz ezután a gyerek nevelése. Kevés fájdalmasabb dolog van ennél.

5 év járás után jegyzett el, 8 éves volt a kapcsolat, mikor feleség lettem, 14, mikor elváltunk. Azt hittem, hogy ez egy kipróbált kapcsolat, ha valakinek sikerül együtt megöregedni, azok mi leszünk. Tévedtem.

Ha most nézek rá a dologra, akkor én is "csak megálló" voltam az életében, hiába voltam feleség.

Ezt akarjuk neked elmondani, mert mi már nem vagyunk elvakultak. Tanulj a mi esetünkből! Valld be (elsősorban magadnak): meg akarod nehezíteni az eljegyzéssel/házassággal azt, hogy elhagyjanak, pedig hidd el, aki menni akar, azt jobb, ha elengeded. Ha magadhoz kötöd erővel, boldogtalan lesz és te se fogod élvezni, a vége a szétválás lesz hosszú távon. Akkor már sokkal jobb, ha tiszták az anyagi helyzetek. A boldogságod nem attól függ (max az önbizalmad), hogy a feleségeként/menyasszonyaként vagy a kedveseként mutat be téged.

Persze tudom, ha te egyszer férjhez mész, veled minden más lesz, te leszel a kivétel. :)

2021. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Tévedsz, ha azt hiszed, hogy BÁRKI, akivel összesodor az élet nem egy "megálló". Vannak hosszabbak, rövidebbek, de ha elég messziről nézel rá, minden az.

Ha másfél éve vagy együtt valakivel és szakítotok, akkor az megálló, de ha eljegyzett az 1. évfordulón, akkor nem az? :D :D :D Ne már :D

Van egy jobb dolog, mint görcsösen várni, hogy el legyél már te is jegyezve végre. Tegyük fel, hogy Pistával együtt vagy 8 hónapja és egy romantikus beszélgetés közben, csillagokat bámulva felteszed a kérdést: Pista! Mindent megad neked a kapcsolatunk, amire vágysz?

Ha a válasz igen, akkor hosszú távra tervez és nem vagy megálló.

Szívesen.

2021. jan. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!