Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők, ti zokon vennétek ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, ti zokon vennétek ha a párotok soha nem szeretne megházasodni?

Figyelt kérdés
Nekem nem jelentene semmit egy papír, és amúgy is mélyen elítélem a legtöbb vallást. A kereszténységet kiváltképp. Együtt tudnátok úgy élni "örökké" a pártokkal, hogy nem vagytok házasok?

2021. jan. 31. 19:29
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
80%

"Nekem nem jelentene semmit egy papír, és amúgy is mélyen elítélem a legtöbb vallást. A kereszténységet kiváltképp"

Rendben, én meg nem ítélem el a vallást, ráadásul keresztény vagyok és nekünk a házasság sokkal több, mint egy papír.

De egyébként nem tudom, hogy jött ez ide: a házasság ősibb életszövetség, mint a kereszténység.. Csak mondom. A vallástól teljesen független, hogy te mit gondolsz róla.

A válasz amúgy egyszerű: olyan párt keress, akinek nem fontos a házasság, van ilyen, nem is kevés. Nyilván, akinek mások az elképzelései, azzal nem lesz tartós a kapcsolatod, legyen szó házasságról vagy akár más kérdésről.

2021. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
74%
Én is pont ugyanígy vagyok vele, sose terveztem házasodni. Aztán végül olyan emberbe szerettem bele, akinek (nem vallási okokból! vallásossal sose kezdenék) fontos volt a házasság, nekem pedig nem fájt aláírni azt a papírt. Ő fontosabb volt, mint az, hogy én mit gondolok az egész házasság intézményéről.
2021. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Én nem lennék együtt olyan férfival, aki nem akar házasodni. Nem lennének egyértelműek a pénzügyek vagy az öröklés, gyerek születésnél is plusz bürökrácia ha nem házasok a szülők, kórházba nem engdenek be hozzá, hitelt nehezebben adnak. A párom szót nem szeretem, a barátom már olyan gyermeteg egy kor felett. A férjem sokkal tisztább. Ha nem lehetne vérszerinti gyerekünk, örökbefogadni csak házasoknak lehet.

Nekem egy két tanús 0 Ft-os aláírás is megfelelne, a vallás meg nem is értem hogy jött ide, én sem vagyok vallásos.

Érzelmileg semmit nem tesz hozzá a papír, jogilag igen. Én nem fogom a saját életemet bonyolítani, csak mert valaki fél aláírni egy jogi szerződést.

2021. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben venném zokon, ha ezt nem tisztázta volna az elején, és hitegetne, hogy majd lesz, de sose jutunk el addig. Ugyanis, nekem fontos a házasság. Hagyományos értékeket valló családban nőttem fel, így számomra is evidens volt, hogy szeretnék feleség lenni. Nem, nem a nagy lagzit és felhajtást akartam, hanem azt, hogy azt mondhassam "a felesége vagyok". Szerencsére, a férjemnek mindezek ugyanúgy fontosak voltak, így kis, családi ceremónián házasodtunk össze.
2021. febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem gyerekvállalással szándékkal együtt érdemes házasodni. Ha akkor sem, akkor egyik pillanatról a másikra egyedül maradhatsz a gyerekkel.


Hihetetlenül sokan válnak el. A gyerekeink iskolábajárásának a végén már csak mi maradtunk házasok. Ezért azt gondolom, hogy nagyon alaposan át kell gondolni nem csak szerelmes fejjel hanem hidegebben is.


Bár magyar léleknek rettentő hideg és idegen a házassági szerződés aláirása, de legalább meggondolandó, mindenki tisztában lenne mivel jár a házasság "buliból" való kilépés. Hogyan felezitek amit lehet.Ki mit kap, ki mít nem kap.

2021. febr. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
Igen zokon venemm, en konzervativ vagyok, az en szemembe ha egy ferfi komolyan vesz akkor elvesz felesegul.
2021. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretnék megnősülni. Jó is az, hiszen úgy nem futamodik meg senki az első nehézségnél, hiszen nehezebb kilépni úgy egy kapcsolatból. Válás, ügyvéd stb. Ha nem jelent semmit akkor oké, de azért megtennéd azért akit szeretsz nem? Mert ha nem, akkor nem nem jelent semmit, hanem félsz belevágni.
2021. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem is megváltozott azóta a véleményem. Valóban nem olyan nagy gond megházasodni. Persze az se lenne számomra probléma ha a párom nem szeretne.
2021. febr. 13. 18:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!