Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem örül vajon a feleségem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem örül vajon a feleségem?

Figyelt kérdés

Amióta megismertem, mindig bántotta hogy szakiskolába járt és hogy egy egyszerű fodrász. Engem ez soha nem érdekelt, én ugyanúgy szeretem, mintha jegyszedő vagy egy multinacionális cég vezérigazgatója lenne. Én jogot végeztem, de nem a szakmában dolgozok, hanem ingatlanok bérbeadásával/eladásával.

És miután megházasodtunk, akkor is mindig szégyellte hogy fodrász,ezért most márciusban, mivel születésnapja volt, megleptem őt.

Vettem egy kisebb, de viszonylag tágas üzlethelyiséget és ki alakítottam ott neki egy kis fodrászszalont. 3 székkel, tehát akár 3 fodrász is dolgozhat egyszerre. Vettem gépeket, szükséges eszközöket, már csak ki kell festeni és rendbetenni belülről, viszont az még várat a magát.

Ő ennek ellenére nem örült. Nyilván nem mondta, próbált hálás lenni, de akármikor szóba kerül, eltereli a témát. És kétszer rákérdeztem, hogy 'nem tetszik?' viszont itt is kitért a válasz elől.

Nem akarom eröltetni ha nem szeretné, de gondoltam hogy ez majd nagyobb önbizalmat ad neki. Vajon miért nem örül? A családja amikor megdícsérte ezért, amolyan hamis mosoly volt az arcán és inkább nem reagált semmit.



2021. máj. 7. 11:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
Van aki nem tudja megfogalmazni, hogy mi lenne a jó neki.. de az hogy a te dolgaidat ráerőlteted az biztosan nem segít...
2021. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11

Nem az én dolgaim. Én nem akarok ráeröltetni semmit. Azt dolgozik amit szeretne. De láttam hogy szereti csinálni és lelkes, viszont nem egyezik az egyik kolleganőjével és gondoltam hogy nyit majd így magának egy saját fodrászatot. Amikor mondtam hogy ha nem tetszik, akkor el is adhatjuk, rávágta hogy 'Ugyan, dehogy. Hatalmas dolog hogy saját üzletek lehet' de utána megint azt látom rajta, hogy nem lelkes és nem örül.

2021. máj. 7. 12:15
 13/22 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen komoly befektetést még ajándékként sem csinálnék anélkül, hogy a feleségemmel meg ne beszéljem előre.

Most állsz, mint Bálám szamara, és fogalmad sincs, mit csinálj, a feleséged meg láthatóan nem örül neki.

A jóakaratú segítség végülis elégedetlenséget szült.

2021. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

13


Ha nem fogja akarni egyszerűen eladom és kész. Az nem probléma.

Viszont szeretném megérteni, hogy miért nem örül. Ő meg állítja hogy örül, de ha csak lehet kerüli a témát.

2021. máj. 7. 12:20
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Pedig egy jó fodrász szép pénzt hazavisz.
2021. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amiatt lehet benne kellemetlen érzés, hogy nem ő érte ezt el, hanem úgymond alátoltad. Nem érzi érdemnek, inkább az jött le neki, hogy ő nem jutott el idáig. Nem mondom, hogy igaza van, de lehet ezt érzi.

Szerintem egyébként semmi oka szégyenkezni, a fodrász tök jó szakma, és nagyon penge szintre képezheti magát, ha akarja. Tesóm is fodrász, én diplomás vagyok, de ez sose fájt senkinek. Sőt, néha úgy vagyok vele, hogy neki volt igaza, tanult egy jó szakmát és kész. Nem lehet, hogy a családja nézi le, és azért ez a komplexus?

2021. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

16

Köszönöm szépen a választ!

Szerintem sincs oka szégyenkezni, mert ügyes abban amit csinál és szép pénzeket keres. Pláne hogy mellékesen foglalkozik manikűrrel is, és csinál különböző mintákat is mert szépen rajzol, mindig van munkája.

Nem hinném hogy a családja lenézi. Sem apósom, sem anyósom, sem a sógornőm nem csinált soha problémát belőle nyilvánosan, de gondolom hogyha ennyi idő alatt (7 éve ismerem őket, 5 éve vagyunk házasok) nem vettem észre semmit, akkor nincs így.

A viszonya nagyon jó a szüleivel.


De lehet hogy az, hogy úgy érzi, nem ő érte el. Pedig én nem akartam rosszat.

2021. máj. 7. 15:01
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj a szándékoddal, nagyon jófej dolog volt tőled :) biztosan abból ered a komplexus ezek szerint, hogy körülötte mindenki diplomás, csak ő nem. Sajnos ezt magának kell leküzdenie, te nem tudod rendbetenni helyette a gondolatait, érzéseit.
2021. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem az első gondolatom volt, hogy ezzel az ajándékkal kicsit megbillentetted a kapcsolatotok egyensúlyát. Nem beszélted meg vele, hogyan érezne ezzel kapcsolatban, egy ilyen nagy ajándékkal kissé kiskorúsítottad őt a saját életében, így elképzelhető, hogy úgy érzi, hogy kényszerpályára állítottad, megfosztva attól, hogy a saját útját járja és önmagától érjen el benne sikereket. Egy saját fodrászszalon az nemcsak egy műhely a kedves szakma gyakorlására, de egy csomó adminisztráció is jár vele, amibe nem szívesen tanul bele mindenki. Lehet, hogy szívesen alkot frizurákat, de nem szívesen menedzsel szalonokat és ez most váratlanul érte. Lehet, hogy közelebb állt volna a szívéhez, ha befizeted valamilyen elismert továbbképzésre, stylist tanfolyamra, ilyesmi. Ahogy a szavaidból kiveszem, ő a fodrászkodásban szeretne továbbfejlődni, nem üzleti téren.
2021. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baja, hogy te vetted neki, nem ő ért el odáig, hogy saját vállalkozása legyen. Egyébként nagyon kedves gesztus:) ( szerintem)
2021. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!