Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem mindent meg fog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem mindent meg fog tenni egy válás esetén a gyerekek felügyeletéért. Hogy éreznétek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A múlt héten, egyik este, volt egy érdekes beszélgetésünk. Egy barátunk válása kapcsán került valahogy szóba, hogy mi, miként csinálnánk. Jól megvagyunk, csak teóriákról beszélgettünk.


Egy dolog viszont nagyon hasba vágott. Házassági szerződésünk van, pont a gyerekek miatt. Ez viszont, hogy azonnal rávágta, hogy mindent megtenne értük, hogy ő nevelhesse őket... hát. Tíz éve együtt vagyunk, de így sosem hallottam még beszélni. Kő keményen, ellentmondást nem tűrve. Egyébként megindokolta, hogy a munkája miatt sokkal több ideje lenne rájuk, az ellátásukra, többet tudna velük foglalkozni, illetve sokkal stabilabb anyagi biztonságot tudna nyújtani nekik. (neki cége van, nem kap sérvet.., én napi 9-10 órákat dolgozom..)

Közös felügyelet esetleg? Szó se lehet róla! Hiszen ez a "rendszertelenség" nem tenne jót a kicsiknek!

Volt olyan kegyes, és azt is mondta, hogy ettől függetlenül akkor vihetném őket el, illetve a szüleim is, amikor csak akarom. Hát besz*arok, köszönöm a kegyességet, uram! A gyerekeim édesanyja akkor kuncsoroghatja el őket, ha akarja. Aztán ki tudja, állná-e a szavát? Ezen jól össze is vesztünk, még most is felmegy a vérnyomásom.


Kérte, hogy indokoljam meg, miért lennének jobb helyen nálam a gyerekek. Mert az anyjuk vagyok? Talán!?


"Mert így a gyerekeknek sokkal könnyebb lenne, és neked is."


Óriási törést okozott bennem ez az egész. Mit jelent ez az egész kicsinyessége? Csak túlreagálom szerintetek? Nálatok hogy zajlott / zajlana ez az egész? Úgy érzem, hogy ezzel az egésszel csak bántani és zsarolni akart, és fitogtatni a hatalmát.


Köszi, ha segítetek megérteni!



2021. jún. 1. 08:38
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
88%

Ha elutaznál egy hónapra, hogy boldogulna a gyerekekkel?


(Hány gyereketek van, és hány évesek amúgy?)

2021. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
88%
Te ismered a férjed. Mondjuk az gáz, ha te úgy hiszed csak azért akarná nevelni a gyerekekeket, hogy neked keresztbe tegyen, és nem mert így szeretné. Azt sem látom miér akkora gond lenne ez, HA tényleg el tudja őket látni.
2021. jún. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy ő egy kőkemény tigrisanyuka férfiben, lehet belőled is kiváltódna valamiért ez.

Meg ennyit ér, ha hiába szerződésesetek le (szerintetek) mindent, ha úgy házasodtok, hogy néha-néha alig ismeritek egymást, és azt hiszitek, 15 oldalnyi papír bebiztosít. Bocsi, de ez így van.

2021. jún. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
85%

Azt mondod, hogy “ volt olyan kegyes, és azt is mondta, hogy ettől függetlenül akkor vihetném őket el, illetve a szüleim is, amikor csak akarom.” Ugye tudod, hogy az átlag magyar családban ez így van, csak az apa viszi el őket? Ez egy megszokott metódus, általában anyával vannak, majd amikor apa ráér/ideje van elviszi őket. Ezen nincs semmi megbotránkoztató.

A másik meg az, hogy felvázoltatok egy olyan helyzetet, amiben a ti kapcsolatotok tönkre megy, ti elváltok mert valami helyrehozhatatlan van, nem szeretitek egymást. Egy ilyen helyzetben nyilván így fog gondolkozni, mivel akkor már nem lesz neki szem előtt, hogy neked jó legyen, csak azt fogja nézni, hogy a gyerekeinek mi a jó. És ha objektíven végig nézed, ha neki több ideje van, mobilisabb, akkor tényleg nála vannak jobb helyen. Nekem anyám 9-10 órákat dolgozott szintén, én vele maradtam, de alig láttam, rengeteget voltam otthon egyedül. Ez szerintem nem erő fitogtatás volt, csak logikusan végig gondolta, hogy a gyerekeinek mi lenne a legjobb. Szerinte. Aztán ha majd odakerültök majd illik megkérdezni a gyereket is, hogy ő mit gondol. Ha meg veled akar majd maradni, akkor a férjed fejre is állhat majd, nem tud mit csinálni. Szóval kár túlreagálnod.

2021. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
79%

Elég rosszul jött ki, igen, de valahol azért örülnék hogy ennyire szereti a gyerekeket (vannak nagyon szar szülők), pláne ha az anyagi stabilitás valóban az igazi érve.


Bár azért a közös felügyeletet nem értem, hogy miért nem hagyja. Ha betartjátok a megbeszélt időt (pl. heti váltás) akkor nem rendszertelenség. Meg az amúgy is nagyobb törés, ha az anyjuk csak látogatná őket, meg néhanapján elviszi valahova.

2021. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom. Ha egy nő beszél így, ahogy a férjed beszél, akkor mindenki azt tekinti az alap, a normális állapotnak, mert hogy a nőhöz "kell" kerüljenek a gyerekek. Pedig rengeteg esetben a férfi is képes lenne a nevelésükre, szeretné is nevelni őket, csak a bíróságok 99%-ban amúgy az anyának ítélik ez esetben is a gyerekeket.
2021. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
78%

Én sem értem mire kaptad fel a vizet, vagy okozott törést? Teljesen logikus volt, amit a férjed mondott, én abszolút így gondolkoznék az ő helyében.


Anyagi biztonság és szabad idő, erre e kettőre van szükség a gyerekneveléshez (ha a személyisége is rendben van). Te 10 órákat dolgozol, ő ráér és van pénz is. Az most miért jelentene bármit, hogy te vagy az anyjuk? Szerintem szerencsés vagy, hogy ilyen férjed van, a legtöbb férfi csak meglóg ilyenkor és a gyerektartást is alig tudod kiperelni belőlük.

2021. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
78%

"Mert az anyjuk vagyok?"

Ez aztán az indok. Jobbat nem tudtál felmutatni?

Szereti a gyerekeit és velük akar élni, mindent megtenne ennek édekében. Teljesen jó a hozzáállása. Mégis minek örültél volna, ha félre dobja őket?

2021. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
93%

Én megértelek, hogy rosszul esik. A logikus érvek ellenére is. Főleg hogy a közös felügyelet felé nem is hajlik.

Egyébként ezt érzik az apák is amikor az anyjukhoz kerülnek a gyerekek. És hasonló fájdalom a gyereknek is hogy már csak láthatja időnként a másikat.


A te helyzetedben, mivel nem vagytok válás szélén ezen most nem rugóznék. Meggyőzni ugysem tudod, max addig vitáznátok míg el nem váltok.


Inkább az élethelyzeteteket vizsgáld meg, hogy miből gondolja úgy hogy a hétköznapokat te nem bírnád vinni.


Amúgy alapesetben az anyánál helyezik el, bár ha ő pereskedne is érte, stb akkor meg magának mond ellent, hogy elkerulje hogy a gyerekek sérülnek.


Nem érez nélkülözhetetlennek, pedig biztos bajban lenne ha csak ő nevelné holnaptól őket.

Másban vagy rajtad nem ennyire uralkodó típus?

2021. jún. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Hát, másban is nagyon kontrollmániás. Mindent kézben tart, elég szorosan. Ezt egyébként nagyon szexinek tartom a mai napig. Illetve eddig nagyon szerencsésnek éreztem magam. Rajtunk, rajtam viszont nem uralkodik, oda mehetek nélküle, és addig maradok ki, ameddig akarok barátnőkkel (sosem kér számon, de mondjuk elég ritkán is fordul elő) - csak pl. ugye a munkájában, a pénzügyeinkben, mindent elintéz magától, és igazából tényleg remek, figyelmes társ. A munkám miatt még otthon is minden házimunkát kézben tart, és a lányok imádják. Apának is szenzációs. Talán pont ez rémiszt meg, hogy seperc alatt elintézhetné, ha akarná, hogy többet ne lássam a gyerekeimet. Jó kapcsolatokkal, egy zsák pénzzel úgy megoldana mindent, hogy esélyem nem lenne - és ezek alapján nem is akarja megadni.


És tegyük fel, ha megcsal, és többet nem akarnék vele együtt maradni? Vagy csak szimplán rámun? Rettenetesen megköti ezzel a kezeimet. Ezek pattognak a fejemben folyamatosan. Ezért tűnik zsarolásnak ez az egész helyzet.


Remélem így tudtam kicsit árnyalni a képet.

2021. jún. 1. 10:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!