Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem mindent meg fog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem mindent meg fog tenni egy válás esetén a gyerekek felügyeletéért. Hogy éreznétek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A múlt héten, egyik este, volt egy érdekes beszélgetésünk. Egy barátunk válása kapcsán került valahogy szóba, hogy mi, miként csinálnánk. Jól megvagyunk, csak teóriákról beszélgettünk.


Egy dolog viszont nagyon hasba vágott. Házassági szerződésünk van, pont a gyerekek miatt. Ez viszont, hogy azonnal rávágta, hogy mindent megtenne értük, hogy ő nevelhesse őket... hát. Tíz éve együtt vagyunk, de így sosem hallottam még beszélni. Kő keményen, ellentmondást nem tűrve. Egyébként megindokolta, hogy a munkája miatt sokkal több ideje lenne rájuk, az ellátásukra, többet tudna velük foglalkozni, illetve sokkal stabilabb anyagi biztonságot tudna nyújtani nekik. (neki cége van, nem kap sérvet.., én napi 9-10 órákat dolgozom..)

Közös felügyelet esetleg? Szó se lehet róla! Hiszen ez a "rendszertelenség" nem tenne jót a kicsiknek!

Volt olyan kegyes, és azt is mondta, hogy ettől függetlenül akkor vihetném őket el, illetve a szüleim is, amikor csak akarom. Hát besz*arok, köszönöm a kegyességet, uram! A gyerekeim édesanyja akkor kuncsoroghatja el őket, ha akarja. Aztán ki tudja, állná-e a szavát? Ezen jól össze is vesztünk, még most is felmegy a vérnyomásom.


Kérte, hogy indokoljam meg, miért lennének jobb helyen nálam a gyerekek. Mert az anyjuk vagyok? Talán!?


"Mert így a gyerekeknek sokkal könnyebb lenne, és neked is."


Óriási törést okozott bennem ez az egész. Mit jelent ez az egész kicsinyessége? Csak túlreagálom szerintetek? Nálatok hogy zajlott / zajlana ez az egész? Úgy érzem, hogy ezzel az egésszel csak bántani és zsarolni akart, és fitogtatni a hatalmát.


Köszi, ha segítetek megérteni!



2021. jún. 1. 08:38
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
Nem félek tőle, semmi okom nincs rá - én is meg tudok mindent oldani az életben, és ezt ő is tudja. Partnerek vagyunk. Egyszerűen nálunk így alakultak ki az évek során a szerepek. Biztosítottam mindent neki, hogy szárnyalhasson. Viszont nekem is van most már karrierem, és alapvető dolgokat már nem tudok megváltoztatni. És nem is lenne semmi, baj, csak ez a beszélgetés..
2021. jún. 1. 11:01
 22/53 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit úgy írsz mintha csak ő hagyhatna el és vihetné a gyerekekwt. Nem lehet, hogy csak így akarja biztosítani, hogy véletlenül se lépj le, ne akarj válni, ezzel eléggé sakkban tarthat.

Arra gondolok, hogy az a gondolat, hogy ő csal meg, ő un rád elég alárendelt szerepnek hat, ő is félhet hogy te csalod meg, te unsz rá.

2021. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
86%
Én büszke lennék ha ilyen apám lett volna. 8-10 órákat dolgozol alig vagy a gyerekekkel gondolkozzál azért hogy ő többet van velük akkor kit választanának a gyerekek. Az anyjuk vagy és? Nem jelent semmit. Ha te kapnád meg őket folyton egyedül lennének vagy más vigyázna rájuk. Ez aztán a csodálatos gyerekkor.
2021. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem hiszem. Csak reálisan látom a dolgokat. Már csak statisztikailag is, előbb pattan meg egy férj, mint egy feleség. Bár attól még lehet valami abban, amit írsz. De ennek lenne már más jele is, nem?
2021. jún. 1. 11:29
 25/53 A kérdező kommentje:
23 Egyrészt ki tudja, mi lesz még akkor (lehet, hogy ő lesz hátrányosabb helyzetben), másrészt igen. Lehetne úgy is boldog a gyermekkoruk, pl. közös felügyelettel, és én sem veszíteném el őket. Ez a verzió viszont fel sem merül a férjemben.
2021. jún. 1. 11:33
 26/53 anonim ***** válasza:
Mármint minek lenne jele, bocs. Hogy aggodalombol mondta ezt, hogy véletlenül se próbálj te lelécelni?
2021. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
25 Igen igen. Csak lenne más jele is, nem?
2021. jún. 1. 11:38
 28/53 A kérdező kommentje:
25-26 Jajjj
2021. jún. 1. 11:39
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy ez egy elvi kérdés, ha ebbe belemesz, akkor elindul, mint egy féreg és széteszi a kapcsolatot. Mint irtad neked szexi hogy domináns és kontroll mániás. Így valahol várható is volt hogy ezt is kontroll alatt akarja tartani. Ha most ezen pörög sz és emiatt több jogot akarsz magadhoz onbeteljesito jóslat lesz ez a kinél lesz a gyermek. Hidd el ez, hogy kinél lesz elhelyezve, ez akkor is formálódik ha egy való félben lévő pár közös megegyezésre jut. Illetve még ha szerinted pénzen meg is veszi a bírót, azért ez nem így működik, hogy akkor ő elintezni hogy te csak néha láthatod.

Nagy pofon ez most neked, kicsit kiábrándító szerintem hogy így beszél. De az egészet nézd.

Kaphatsz itt tanacsot, hogy gáz hogy így áll hozzá, de ha nálatok a szerepek így elfogadottak akkor ha az egészet nézzük nem gáz.


Elmondhatod neki higgadtan hogy ez neked miért esik rosszul, de egy feltételes jövőbeni ígéretet ne csikarj ki

2021. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
Mi volt a leghosszabb idő, amíg te valaha távol voltál, és egyedül volt otthon a két gyerekkel?
2021. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!