Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi lehet a valós indok amögött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a valós indok amögött, hogy nem szeretne második gyereket?

Figyelt kérdés

Én(28) és a férjem(42) 8 éve vagyunk együtt. Még házasság előtt megbeszéltük, hogy két gyermeket szeretnénk, még házat is ennek megfelelő méretben vásároltunk. Lassan 5 éve, hogy megszültem a fiunkat. Kis különbségeket szerettem volna a gyerekek között, de ő arra hivatkozott, hogy 2 picivel nehéz lesz. Most, hogy már nagyobb a fiunk, azt hajtogatja, hogy öreg még egy babához. Ha a 52, vagy mégjobb, 62 lenne, elfogadnám ezt indokbak. De 42 évesen, főleg férfiként a mai világban nem öreg egy ember egy babához. Még az is érthető lenne, hogy ő bizony annak érzi magát. De kérdem én: 36-7 évesen nem volt öreg? Öt év ide-oda. Sőt, 3 éve lassan miatta várunk. Mert nem akart két pici gyereket. A fiunkkal jó a kapcsolata, nem az az oka, hogy nem lenne jó apa.

Én annyira nagyon szeretnék egy kistesót és ezt ő is nagyon jól tudja. Nyilván akkor is vele maradtam volna, ha kiköti, hogy neki 1 gyerek kell, de én évek óta abban a hitben élek, hogy jön majd a következő. A férjem pedig folyton keresi a kibúvókat.


2021. júl. 10. 23:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy először ő is akarta, de mikor megtapasztalta mennyi vesződséggel jár egy gyerek megggondolta magát. Amikor mondta, hogy kettőt szeretne, még egy sem volt, tehát nem tudta mire vállalkozik.
2021. júl. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Ha belegondol, hogy 52 évesen lehet egy koleszos fia, és élhet a csinos, fiatalos párjával lazán, szabadabban, bulizhatnak, jókat szeretkezhetnek, barátokkal programozhatnak, vagy ha nem azonnal lesz baba, akkor akár 47 évesen még vígan pelenkázhat, és mire élhetné az életét veled, már 59 éves lesz.

Hát, mérlegelendő.

Engem ez visszatartana.

Van egy egészséges fiatok, a szülőséget megtapasztaltátok.

2021. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
11%
Nem híztál esetleg túl sokat az első babával, és esetleg ez lehet az ok? Ugyanis tudok ilyen esetről, ahol konkrétan ez volt az egyik ok amiért nem vállatak második gyereket.
2021. júl. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

2-es: Mi màr fèl-1 èves gyerek mellett is tudtunk szabadon élni mikor akartunk. Hála a fiatalos, segítőkész nagyiknak mind2 oldalról.


3-as: Kb 12kg-ot híztam, de a szülészetről már csak 6kg plusszal mentem ki, fél év alatt az is lement.

(Bár ha nem tévedek elég felszínesnek kell lenni hozzá, ha valahol ez a probléma)

2021. júl. 11. 00:04
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Kettes vagyok.

Akkor meg valóban az lehet, amit mond. Nem érzi már magában a lendületet, hogy újra kezdje a babázást.

Elhiszem, hogy becsapva érzed magad. De gondolj bele, ha mondjuk tök rossz szülési élményed lett volna, ő meg verné a palávert, hogy kell a kistesó mit tennél.

Lehet ő is könnyebbnek gondolta a gyereknevelést, mint amilyennek érzi.

2021. júl. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk az, hogy 42 éves. :D Én már 12 voltam, amikor apám ennyi volt. A második hozzászóló véleményét osztom.
2021. júl. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az lehet mögötte, amit 1-es írt.

Gondolj arra, hogy először úgy kezdte, hogy MÉG NE legyen, mert két picivel nehéz lesz. Tehát neki a maximum, amit akar/tud odaszánni magából, az annyi volt, amit mostani gyereketeknél megtett.

Igazából, amikor azt mondta, hogy MÉG NE legyen, már akkor nem akart SOHA másodikat. Csak óvatosan akart kihátrálni az ígéretéből.

2021. júl. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
4%
Há nem tudom. Ha egy férfi igazán szeret egy nőt akkor "engedi", hogy anyává váljon... A ferjem 49 éves és tegnap teszteltem pozitívat....
2021. júl. 11. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Elmondta neked a valodi indokot. Ö személy szerint idösnek érzi magát ehhez, mert már tudja, hogy mit jelent az a'teher'amit vállalni kell. Teljesen mindegy, hogy más szerint idős-e hozzá vagy sem, ö maga világosan érzi a korlátait, mert téged sem akar közben rossz helyzetbe hozni azzal, hogy csinál neked egy gyereket, aztan pedig a nehezebol meg kihatral. Szerintem ez kifejezetten becsülendő.
2021. júl. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Nagy hülyeség előre betervezni hogy hány gyereket akarsz, hiszen amíg egy sincs, fogalmad sincs róla, hogy milyen. A párod megtapasztalta milyen egy gyerek és nem kér belőle még egyet. Ez persze nem azt jelenti, hogy a meglévő gyereket nem szereti és megbánta volna. Szerintem annyi lehet a dolog mögött, hogy érzi hogy nem lenne türelme mégegyhez. És ha valaki ezt érzi akkor nem szabad erőltetni.
2021. júl. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!