Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme van felvenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van felvenni a férj nevét ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nézem az elektromosautó-támogatási pályázat győzteseinek listáját, érdekes dolgokra bukkantam:

HUGYECZNÉ SZABÓ ANGÉLA ROZÁLIA

RECSKÁNÉ HUSZTI VALÉRIA

Tudom, hogy léteznek ilyen nevek (sőt olyan is, hogy GECZI), de mi visz rá egy nőt, hogy a férjével ellentétben saját akaratából, önként kérelmezze a nevének megváltoztatását ilyen obszcén szörnyűségekre?



2021. júl. 20. 11:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A másik furcsa -né fajta, amikor hangzásra ilyen görög istenek nevei jönnek ki eredményül, pl:

KNONNÉ GYENES ANNAMÁRIA

LIKERNÉ DR. DIÓSZEGI MÁRIA

MEDÉNÉ DÉKÁNY PIROSKA

Knonné-Likerné-Medéné lehetnének akár Zeusz eltitkolt hármasikrei.

2021. júl. 20. 11:59
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt bekakálok!
2021. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, kb az az egyetlen testnedv ami kimaradt, esetleg egy Csulané még beférne az álomcsapatba.
2021. júl. 20. 12:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Régen ez volt a szokás, hogy mindenki fölvette a férje nevét. Ezek még egész enyhék amiket írsz, mert legalább a saját nevük is benne lett hagyva. Van aki szimplán Kovács Gyuláné. Nekem az ilyen kétnevűek a 'kedvenceim', hogy 'Kovács Gyula Béláné'

Ma már ez kevésbé jellemző, vagy hogy egyáltalán fölveszik a férjük nevét.

Valószínűleg idősebb korosztályról van szó.

2021. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4: Én úgy vettem észre, hogy az idősebb korosztály az Istvánné, de Tóthné X Y-ok a mai napig keletkeznek.

A Kovács Gyula Béláné valóban komikus, ennél már csak az a jobb, amikor a vezetéknév maga is férfi keresztnév. Példa az elektromosautós listából: BÉLA JÓZSEFNÉ. Ezt már csak úgy lehetne fokozni, hogy Béla Lajos Józsefné.

2021. júl. 20. 12:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

🤣🤣🤣


Ez a kérdés made my day.

2021. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer hallottam egy ilyet:


- Hogy hívnak?

- Kovács Ferencné

- Nem a gazdád nevét kérdeztem

2021. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

"A Kovács Gyula Béláné valóban komikus, ennél már csak az a jobb, amikor a vezetéknév maga is férfi keresztnév."

Meg amikor kötőjelesen veszi fel, mert az "modern és egyenrangú". Aztán lesz belőle Kovács-Lajos Julika. Több ilyet is láttam már, csak a neme nem derül ki, mikor így mutatkozik be... :))

Amúgy a felsoroltak közül egyedül a Recskát érzem kínosnak, meg talán a Hugyeczet, a többi nem vészes. Sokkal cifrább családnevek is vannak. Találkoztam már Kukival :)), de van Bu*zi, Szopó, Viszket, Retkes..

2021. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Már a ne alapból annyira elavult. Vagy fél sem venni, vagy kotojeles forma.
2021. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem venném fel a férjem nevét semmilyen formában.
2021. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!