Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme van felvenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van felvenni a férj nevét ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nézem az elektromosautó-támogatási pályázat győzteseinek listáját, érdekes dolgokra bukkantam:

HUGYECZNÉ SZABÓ ANGÉLA ROZÁLIA

RECSKÁNÉ HUSZTI VALÉRIA

Tudom, hogy léteznek ilyen nevek (sőt olyan is, hogy GECZI), de mi visz rá egy nőt, hogy a férjével ellentétben saját akaratából, önként kérelmezze a nevének megváltoztatását ilyen obszcén szörnyűségekre?



2021. júl. 20. 11:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Szopónéval találkoztam. Bemutatkozott és hirtelen nem tudtam, hogy mi van. Nem akartam mutatni, de biztos látta rajtam a megdöbbenést meg a..... igazából nem is tudom milyen arcot vághattam. Olyan vicces volt, de nyilván nem akartam szemberöhögni kedves Szopónét.
2021. júl. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Régen ez volt a szokás. Emlékszem, hogy keresztanyukám mesélte, hogy '77-ben az anyósának még azzal is baja volt, hogy Xné YZ lesz a neve, és nem [férfi teljes neve]né. Teljesen normális hangzású nevük van, de ha nem az lenne, szerintem az anyósa akkor is kiakadt volna. Keresztapukámnak szerencsére semmi baja nem volt ezzel, ő nem kényszerítette rá a feleségét, hogy a teljes nevét felvegye, a sajátját pedig eldobja. :)


Mondjuk én tudok még egy vicceset: ismerősöm Dinka Hajnalka (a keresztnevet megváltoztattam), és egyik férjének sem vette fel soha a nevét. :D


Én amúgy folyamatosan attól félek, hogy valami béna vezetéknevűvel hoz össze a sors, mint amiket felsoroltál, és meg kell neki mondanom esküvő előtt, hogy bocs, de ezt nem vagyok hajlandó felvenni semmilyen formában.

2021. júl. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom:) Régebben mêg úgymond követelmény volt ez, akármilyen gáz neve van a férjnek. Apám is anno követelte, anyám meg belement:( xy né névbe). Amint elváltak màr cserélte is vissza:)

Manapság már nincs ilyen elvárás szerintem. Én ha lenne, sem engedném, hogy más válasszon helyettem.

Én 25 voltam mikor férjhez mentem, 10 éve, a páromnak teljesen normális neve van, még az én vezetéknevemhez is passzol, mindkettő rövid, így kötőjeles lettem. Szépen hangzik, nem hosszú így sem.

Én örülök neki hogy ezt megtehettem. Az én vezetéknevem amúgy is tucatnév, így együtt sokkal különlegesebb.

A né változatoktól a mai napig kiráz a hideg, olyan öreges, elveszik benne a nő, van ugye amiből a keresztnév egyáltalán nem derül ki, aztán mikor nem is mondja az illető, még ő sértődik meg, mikor Ferencnének szólítom.😂😂😂 Talán megmondhatnák a saját nevüket is ilyenkor.

Nyilván, ha valami nagyon vicces, obszcén, vagy ciki lett volna a férjem neve, egyáltalán nem vettem volna fel. Nem is értem azokat akik megteszik. Ismerek Kövérnét, Hájasnét, Bugyinét, Rinyanét, Gagyinét, de még Retkesnét is. Ez már mind az a kategória amit nem vállalnék be.

2021. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!