Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan kérjem meg a feleségeme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kérjem meg a feleségemet tapintatosan, hogy főzzön egészségesebben?

Figyelt kérdés

Feleségem (amúgy háztartásbeli) nagyon jól főz egyébként, ilyen igazi magyaros stílusban, kicsit zsírosan. Mindig a kedvenc kajáimat főzi - ezek nem túl egészségesek, pl. pörkölt nokedlival, rántotthús sültkrumplival, tészták, stb.

Elkezdtem edzeni mert szeretnék leadni jópár kilót, de sehogy se sikerül, mert ha valami finomat főz én nem bírom ki hogy ne egyek belőle. Persze nem csak ez a gond de eléggé hátráltat a dolog.


Örülnék ha több könnyebb, zöldséges kaját főzne, meg olyat amiből nem eszem magam túl, de ő is tudja hogy a a zöldségekért nem vagyok oda, a natúr csirkénél meg jobban szeretem a rántott húst, szóval nem is csinál ilyesmit. Pedig megenném, attól még hogy nem a kedvencem.


Finoman próbáltam már rávezetni de félek h megsértődik, meg végülis nagyon jól főz és finomakat, meg a kedvemben akar járni, szóval nem akarom megbántani.


2021. szept. 14. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Végül is mit szeretnél? Amit szeretsz és megeszel, azt nem akarod enni, mert hízlal. Ami egészséges lenne - zöldség, natúr hús - azt nem eszed meg, ezért nem főzi.

Álljon fejre esetleg?

Szerintem főzz magadnak!

2021. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Hihetetlen, hogy ezt ki kellett írnod. Ennyit nem bírsz egyedül megbeszélni a feleségeddel? Úristenem, borzalmas dilemmák.
2021. szept. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Kincsem, segíts nekem légyszi, edzés mellett szeretnék egy kicsit diétázni is. Nem igazán szeretem a zöldségeket, meg a csirkét, de szerintem te azokat is istenien el tudnád nekem készíteni.
2021. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem lehet egyenesen megmondani neki, hogy "drágám, imádom a főztöd, de szeretnék leadni pár kilót. Lehetne több zöldség és kevesebb zsíros kaja?"
2021. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Mondd meg neki, hogy mindkettőtöknek jót tenne hosszútávon, ha mostantól egészségesebben étkeznétek.

Nagyon sok finom egészséges, alacsony kalóriatartalmú étel van, nem kell annak rossznak és egyhangúnak lennie.

2021. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, a feleséged, egy ilyen apróságban nem tudsz vele őszinte lenni? Mondd meg neki úgy, ahogy ide is leírtad, nyomatékosítsd, hogy mennyire szereted a főztjét, de az egészségetek érdekében legalább hetente néhányszor próbáljatok meg több zöldséget enni és csak heti 2-3x egyetek mondjuk a szokásos menüről. Ha ennyire szereted akkor gondolom nem egy hárpia, nem fog megsértődni :)
2021. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Vásárolj be egeszsegesebb alapanyagokat beszelj rola h szeretnél pl gyumolcslevest meg halat enni zoldseggel rizzsel.es hasonlókra átállni. Segitene e ebben neked.



Szoval kajával es konkretumokkal állj elő.

2021. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Pl a rakott mindenfélével nem lőhet mellé, az hús-zöldség-rizs. De vannak zöldséges köretek, pl tócsni/lapcsánka, ki hogy hívja, zöldség és tojás.

Mi lenne, ha néznél neki egy diétás szakácskönyvet?

2021. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez annyira nem problémás dolog, nem értem én sem miért nem lehet simán oda állni elé ezzel.

Megmondani egyszerűen, hogy fogyni szeretnél, és ahhoz kicsit könnyebb kaják kellenének.

Esetleg megízesítheted a dolgot egy kis hízelgéssel is, hogy neki is jobban akarnál tetszeni, kis ölelés, nyakcsók kíséretében. :)

2021. szept. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Drágám, szeretnék leadni pár kilót, tudod járok edzeni is, kérlek segíts nekem, hogy az étrendemen is tudjak változtatni.

Nem olyan nehéz ez.


Egyébként ha most marhapörköltről egyik napról a másikra csirkemellre és brokkolira váltasz, azzal nem érsz el semmit, csak falási rohamaid lesznek. Fokozatosan kell átállni. Mondjuk ha eddig két tányér pörköltet ettél, mellé 3 szelet kenyeret, akkor mostantól egyél csak egy tányérral meg 1 szelet kenyeret. Mellé igyál sok vizet.

2021. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!