Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki mit gondol a név átvételről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit gondol a név átvételről?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék a későbbiekben házasságot, de a nevemet mindenképp meg szeretném tartani.

Páran már néztek rám furcsán emiatt, de ez miért ekkora baj??


Tudom szeretni és tisztelni a férjemet anélkül is, hogy eldobnám a saját nevem, életem, személyem.

Mert számomra a névátvétel ezt jelenti ... Mintha a múltam megszűnne létezni, a régi énem egy felesleges lény lett volna és a férjem "darabjaként" érek csak igazán valamit.



2021. dec. 12. 22:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
"Páran már néztek rám furcsán emiatt," hol van még ilyen a mai világban, hogy ez miatt furcsán néznek???? Nagyon elmaradt vidéken, közegben maximum. 40 felett vagyok, de meg sem fordult a fejemben,hogy valaki nevét felvegyem, és ez furcsa legyen. Ez már rég megszokott, hogy nagyon sokan nem veszik fel a nevet.
2021. dec. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%
Ma már nem igazán szokás felvenni szerintem, legalábbis legtöbb barátnőm és én is maradtunk a leánykori nevünkön. Aki nem, az meg kötőjezett.
2021. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%
Azért itt is làtszik erősen a másik oldal ítélkezése. 6-os válaszoló vagyok, senkit nem degradáltam, csak azt írtam le, hogy én hogyan venném fel lényegében. Erre lepontoznak. Érthetetlen.
2021. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, nyugi, ebben a kategóriában mindenkit lepontoznak. 😅 Még egy olyan "tényszerű" kérdésnél is le lettem pontozva, hogy "Mi a neved?", én meg leírtam, szóval erről ennyit.
2021. dec. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt, hogy a névviselés egy jog, senki nem köthet bele. Ha valamit pedig nem lehet jogi úton megtámadni, akkor azzal élhetsz. Nyugodtan tartsd meg a mostani neved, ha ez tetszik jobban és így szeretnéd.
2021. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom a nevemet. De valahogy az osszetartozast is fontosnak éreztem. Ezért lettem "H.ne V. Katalin." Ennek modernebb változata a kotojeles megoldás. Mindkét esetben megmarad az eredeti neved is. Jónak tartom azt is ha valaki nem változtat. Amúgy senkinek semmi köze hozzá.
2021. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi szokás ma, az nem mérvadó. Aki akarja felveszi, aki nem az nem.
2021. dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem fel a férjem nevét. Sosem néztek még rám emiatt furán. Szerintem ez minden kapcsolatban legyen közös döntés.
2021. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azért az erős túlzás szerintem, hogy a régi éned feleslegessé válik, meg a múltad megszűnik létezni, és hasonlók... Már csak azért is, mert simán fel tudod venni úgy a nevét (pl. X-né Y. Z. vagy X-Y. Z. formában), hogy közben megmarad benne teljes egészében, változatlanul a saját lánykori neved is. De persze ha nem akarod felvenni egyáltalán, akkor megteheted ezt is.
2021. dec. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 nemaRendőrség ***** válasza:
49%

Teljesen ellene vagy?

Ha pl Kovács Mariann vagy, és férjed Tóth Gábor akkor a Tóthné Kovács Mariann vagy Tóth-Kovács Mariann is lehetséges megoldás.

Én nagyon szomorú lettem volna ha a feleségem nem veszi fel a nevem.

2022. febr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!