Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem teljesen tönkretet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem teljesen tönkretett. Van innen kiút?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk házasok. Az elején is voltak feszültségek de nem foglalkoztam vele, inkább próbáltam tenni azért hogy haladjunk előre. Mostanra ott tartunk hogy hitel a nyakamba, felépítettem egy házat, a feleségem pedig azon van hogy teljesen tönkretegyen és elvegye a ház felét tőlem. Természetesen mint naív ember semmi szerződést nem csináltam vele(bár a háznál látszódik hogy minden pénzt én utaltam el) de ő erre hajt. Ezen felül annyira kikészített már hogy szinte minden nap vérzik az orrom óránként, a vérnyomásom soha nem volt rossz de mostanra már a normál értéket megse haladja. A kiutat egyáltalán nem látom, inkább csak sodródok, mert annyira fáj,hogy mindent megtettem, annyit dolgoztam hogy jó legyen és mégis akkora fájdalmat élek át hogy élni sincs kedvem. Ezt pedig megtetőzte azzal hogy mutogatta nekem,hogy valami pasival már sziveket írkál. Egyszerűen normális esetben már a megyét is elhagytam volna, de most szó szerint az életemet akarja tönkretenni. Ha elválok, a hitel miatt annyir kell visszafizetnem amennyit nem is tudok. Ha nem válok el akkor meg adja az isten hogy inkább fel se keljek. Hozzáteszem nem csajozok, nem vagyok alkoholista, nem drogozok, ez azóta pörgött fel,hogy én felvettem a hitelt, azóta minden erejével támad, ha nem szólok hozzá akkor is. Még csak elmenni sincs időm mert a munkától a padlásig vagyok, de még csak berúgni se tudok mert reggel korán meg már vezetek, de mivel nem tudok hol aludni, így a kocsiba alszok. Ez nekem tényleg úgy fáj és annyira nem látom a kiutat hogy hihetetlen. Elképesztő mennyire vak voltam, miközbe dolgoztam mint egy barom, egy teljesen más film forgott le közbe mellettem. Innen merre van az előre?
2022. ápr. 21. 00:20
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
Holnap, hogy megnyugtasd magad telefonáld körbe először a bankot, hogy mit lehet tenni hitel mellett eladásnál. Másodszor 1 ügyvédet aki tanácsot adhat és segít ebből kimászni.
2022. ápr. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
vagyis ma, mert már hajnali 1 óra!
2022. ápr. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
29%
Annak mi jelentősége van, hogy a te számládról ment a közös lakásotok, házatok közös hitelének törlesztése?
2022. ápr. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
0%
Akinek van pénze, amin hisztizhet, annak lesz pénze ügyvédre is.
2022. ápr. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
56%

Szar szitu, de a pénz az menthető, nyugodj meg, és gondold végig.

Ügyvéd tud segíteni. Ha nincs gyerek egyszerűbb lesz, nem fog kisemmizni. Házasok vagytok, a hitel is közös. Ha van közös bankszámla, kezdetben az összes pénzt, lekötést vedd fel róla és tárold készpénzben valahol ahol nem fér hozzá. Biztonság kedvéért a saját számládon is csak kevés pénz maradjon. Minden értékesebb eladható dolog, pl. ékszerek, óra szintén elzár, ne férjen hozzá ha eszébe jutna. Gondold végig még mit tudnál kimenteni, és mikor nincs otthon elvinni.

A banknál tudd meg hogy lehet eladni a házat hitellel terhelten.

És ami a legfontosabb, előbb legyen neked ügyvéded, mint neki.

2022. ápr. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasság alatt vetted, nem raktál bele külön vagyont, pl.örökségedet, házasság előtti vagyon értékét,kártérítés stb. akkor teljesen mindegy kinek a nevén van, akkor közös vagyon, úgyanúgy a hitel is.Az is mindegy, hogy a Te számládról ment az utalás, mivel hiába a Te számlád a házzasság után ami ráment az közös pénz( kivéve ami mindig külön vagyon matad).Nyílván a másik fél ugyan így .Mikor házasodtál azt írtad alá, hogy vagyon közösségre lépsz valakivel. A többi része házasság kötéskor csak körítés, nem jogi dolog.Pl. az, hogy pasija van nem számít.Ha valakinek nem felel meg házasságkor a vagyon közösség, arra való a házassági szerződés.Amit bármikor lehet írni a házasság alatt, nem kell megkötéskor.Amúgy menj ügyvédhez.
2022. ápr. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező ez azért még távol áll a tönkretevéstől. Buktál egy fél házat, örülj, hogy nincs gyerek!! Menekülj ebből a helyzetből. Én ennél sokkal többet buktam.
2022. ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Van, ha el tudod engedni az anyagi részét.

Fogalmam sincs, hasonló helyzetben mit tennék.

Az ügyvéd, bank felkeresése és a válás nálam biztos hogy az első lépések között lenne.

És bármennyire is nem vagyok bosszúálló alkat, ez a helyzet arra ösztönözne, hogy megpróbáljam a másik dolgát megnehezíteni.

2022. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
A házasság után vett ingatlan közös. A hitel is. A közös vagyonból lett véve
2022. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
69%

"ez azóta pörgött fel,hogy én felvettem a hitelt,"


Igen, mert az ő nyakába is vettel fel hitelt, mivel a hitel is közös

2022. ápr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!