Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A nem vallásos embereknek is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nem vallásos embereknek is célja, hogy élethosszig tartson a házasságuk?

Figyelt kérdés

Igazából ez már kicsit filozófiai kérdés is, mert az élethosszig tartó házasság nem biztos, hogy tükrözi az ember alaptermészetét. A polgári jogban tulajdonképpen ez bármikor megszüntethető, mint egy akármilyen szerződés, a vallási szemlélet az, amelyik kifejezetten célul tűzi ki a válás elkerülését.

Teljesen világi szemléletű emberek is tartósnak gondolják a házasságukat vagy igazából csak azt nézik, hogy most jó és akkor legyen meg ez a lépcső is, végülis tök szép dolog az esküvő, a buli, a legény-/ lánybúcsú, sok ajándék. Mondjuk egyházi házasságot is sokan csak magamutogatásból kötnek, szóval az sem mérvadó.



2022. ápr. 25. 17:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem!

Eszem ágában sincs ilyen hülyeségeket csinálni. Mint megházasodni, vagy gyereket vállalkni!

2022. ápr. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ismerek jó pár vallásos párt, ez egyiknek sem célja.
2022. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
28%
Attól, hogy nincsenek képzeletbeli barátaim, akik áldásukat adják a párkapcsolatomra, még tisztelhetem és szerethetem annyira a társam, hogy egy életre vele akarjak tervezni. 🙃
2022. máj. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nyilván ez a célom, hiszen olyan emberhez mentem hozzá, akibe szerelmes vagyok. Nem szeretném, ha elhagyna. Nem gondolom, hogy ez vallástól függ.

Amúgy meg az utolsó bekezdésed undorító, ahogy burkoltan lenézed azokat, akik nem vallásosak, hogy tuti a pénzért meg dicsekvésért házasodnak emberek. Mit képzelsz te magadról, hogy szerinted jogod van lefikázni több millió, milliárd embert? Legalább lenne benned annyi, hogy kerek-perec leírod, elítéled a nem hívőket.

2022. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!