Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyien lehetnek azok a nők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyien lehetnek azok a nők, akik házasságkötés után is megtartják a születési nevüket, nem veszik fel a férjük nevét?

Figyelt kérdés
Férfiként téged ez hogy érintene, ha a feleséged nem venné fel semmilyen formában a neved?

2022. máj. 21. 13:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%

#8: A férjed is felveheti ám a te nevedet.


"Ha nem veszi fel, az kb olyan mint ha csak bejegyzett élettársi kapcsolat lenne."


És a postának, környezetnek ehhez mégis mi köze van? Vagy talán több leszel tőle?

2022. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%

"És sok minden vagyok, de konzervatív nem."


Hát, a leírásodból pedig pont ez jött el.

Még az olyan rejtett dolgok is, hogy szerinted "értékesebb" feleségnek lenni, mint élettársnak, és ciki, ha mások nem tudják, hogy te férjhezmentél.

2022. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
82%
40 felett vagyok, és egyetlen ismerősöm sem vette fel a fèrje nevèt itt Budapesten, mindannyian kb 10-15 ève házasodtunk. Viszont a vidèki nők felvettèk "xy-nè és a rendes nevük" formájában.
2022. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%
akkor legyen a nevünk is azonos - TE is felveheted a nejed nevét, csak halkan súgom meg. ;)
2022. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként én biztosan nem veszem fel, mert nem vagyok hajlandó a konzulátusra rohangálni, a magyar irataim átírtása miatt - plusz a svájci irataimat is mindent újra kéne kérni.


Ó, hogyne.

2022. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk konkrétan pont fordítva merült fel, hogy a vőlegényem veszi fel az én vezetéknevem, mert mindketten szebbnek tartjuk...


Sosem venném fel az övét, egyrészt mert nem tetszik, másrészt tervben van a fokozatszerzés és nem akarok keresztül-kasul nevet a Dr. miatt is, xyné meg végképp nem szeretnék lenni, öreges és olyan, mintha valakinek a kutyája lennék.

2022. máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
93%

Fèrfikènt Lakatos a vezetèknevem, pedig nem vagyok cigány...

Èn fogom felvenni a felesègem nevèt, neki normális, magyar neve van.

2022. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
82%
Én anno megkérdeztem a férjem, szeretné-e valamilyen formában , ha viselném a nevét, kikötöttem, hogy -né nem leszek.Azt mondta, szerinte nem ez fejezi ki, hogy összetartozunk és együtt megyünk tovább(7 éve voltunk együtt, amikor összeházasodtunk).Viszonylag ritka nevem van, ismerem a férjem sejtettem, hogy ezt fogja válaszolni és rám bízza a döntést.Tehát maradt a nevem, a lányunk az Ő nevét viseli.17 éve vagyunk eggyütt :-)
2022. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
85%

Én sem vettem fel, de a volt osztálytársnőim közül mindenki, akiről tudok, "xné y z" vagy "x-y z" lett. Én is meglepődtem rajta. Azt hittem a felüknek sem lesz férjezett neve, főleg nem "-né"-vel, az olyan öreges.


Én úgy voltam vele, hogy a -né minden formában kizárt, nem vagyok sütésfőzés-mániás vénasszony. A kötőjeles hosszú és macerás, a vezetéknevem kicserélése valahogy értelmetlen, és különben is: egyszerűen nem akarok 25 év után elkezdeni egy másik néven élni. Van már nevem...megszoktam.

Ez nem a férjemről meg az összetartozásról szól. Ez a névváltoztatás nekem nem bír jelentőséggel, sőt kicsit olyan furcsaságként tekintek rá, mintha arról lenne szó, hogy mostantól fessem a hajam olyan színűre mint az övé, mert legyen egyforma. Mi a búbánatnak? Nem mindegy? Hadd maradjon már az eredeti mindkettőnknek.

2022. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
78%

Nalunk a parom (o a ferfi) mondta, hogy vegyuk fel egymas nevet kotojelesen. Meglepodtem, mert o volt mar hazas, es ott csak az exe vette fel -ne formaban a nevet. Igy a gyerekunk is kotojeles vezeteknevu lesz.

Egyik baratnom tavaly hazasodott, o a sajat vezetekneve helyere vette fel a ferje nevet, bar o azert, mert az apjaval megszakadt a kapcsolat.

2022. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!