Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyien lehetnek azok a nők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyien lehetnek azok a nők, akik házasságkötés után is megtartják a születési nevüket, nem veszik fel a férjük nevét?

Figyelt kérdés
Férfiként téged ez hogy érintene, ha a feleséged nem venné fel semmilyen formában a neved?

2022. máj. 21. 13:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes amiket a 10 és a 13 ír, én is budapesti vagyok, saját ismeretségi körömben nincs ennyi nő, aki megtartotta a nevét.


Kis adalék: én és a hugom is kötőjelesek vagyunk. Hugommal van egy közös ismerősünk aki nemrég ment férjhez, és sokat dilemmázott a névviselésén, és valahogy szóba került hogy fú, Puskás Peti felvette a felsége nevét, ilyenről még nem is hallott. Erre mi meg röhögve mondtuk neki, hogy a mi férjeink is felvették a nevünket, pedig mindketten nagyságrendileg 15 éve házasodtunk.

2022. máj. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Amikor férjhez mentem, még kevesen tartottuk meg a születési nevünket. Az emberek többnyire azt gondolták, hogy csak élettársak vagyunk.
2022. máj. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Én sok olyan nőt ismerek, aki megtartotta a lánykori nevét. Pláne, ahol szakmai okok vannak a háttérben, pl. a praxisban már így ismerik, stb.

Szerintem ez mindenkinek a magánügye.


Egyébként a 8-as védelmében: több országban teljesen természetes, hogy pl. Mary Taylor-ból Mrs. Smith lesz házasság után. Németországban szintén. Sőt, a határon túli magyaroknál is ezt látom, hogy szinte kivétel nélkül felveszik a férjük vezetéknevét.

Én nem mondom, hogy legyen így, sőt én pont ilyen formában nem venném fel a férjem nevét, de ennek is a verziónak is megvannak a kulturális okai.

2022. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Épp múlt héten volt az esküvőnk, én x-né yz lettem. Férjem sose mondta, vegyem fel vagy ne, vagy ne így hanem úgy. Én így éreztem. Neki meg láthatóan jól esik.

Nekem ez se nem derogál, se nem érzem magam alárendeltnek attól, hogy az ő nevét is viselem, ahogy már hallottam ilyen véleményeket.

Ma hívtam egyik rokonomat megköszönni a részvételt és az ajándékot, aki azzal kezdte, milyen szép, hogy felvetted az urad nevét, ez nagyon jól esik a férfiaknak. Az ő menyei egyik se vették fel a férjük nevét.

Bennem meg fel se merült, hogy ne x-né legyek.

2022. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Hat az biztis h onerzetesek

Ismerek egy ilyen not, 50 eves

Egyebkent nagyon kedves es baratsagos ember, de nagyon feminista

Viszont a ferjevel 25 eve egyutt vannak es a mai napig szeretik egymast


Ettol fuggetlenul nem ertek egyet ezzel a divattal, en ugy gondolom egy csaladban a ferj a csaladfo, a fonok, es az o nevet kell(ene) viselni a felesegnek meg a gyerekeknek is

En is es a ferjem is igy gondoljuk es en buszken viselem a nevet ❤

2022. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
83%

"en ugy gondolom egy csaladban a ferj a csaladfo, a fonok,"


Max. ha nem dolgozol és ő tart el.

2022. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

Es nalunk igy is van.

Ezen mi a 0% ? 😂 feminista hadsereg 😂

2022. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!