Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a jó a házasságban és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó a házasságban és családalapításban?

Figyelt kérdés

42 éves férfiként nem tudok rájönni mi a jó ezekben a dolgokban...Hihetetlen sok pénz amihez sok munka kell, minél több munka van annàl nagyobb az esély a betegségekre,

Gyerek hihetetlen sok korláttal jár, gonddal, nevelés , betegségek stb...


2022. máj. 23. 08:03
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
72%

Én nőként úgy látom, hogy nagyon sokan csak azért akarnak családot, mert ezt látják társadalmi elvárásként, illetve az az általános nézet, hogy csak akkor lehet értelme az életednek, ha családot alapítasz. A legjobban az "önző vagy" jellegű embereket utálom, csak arra a kérdésre még senki nem tudott válaszolni, hogy miért vagyok önző egy meg nem született emberrel szemben? Kinek teszek rosszat azzal, hogy nem vállalok gyereket?

Rengeteg álszent ember van, aki kifelé folyamatosan azt mutatja, hogy a gyerek az élet értelme, közben pedig folyamatosan panaszkodik a gyerekeire és hogy mennyire fáradt, kimerült, depressziós.


Őszintén érdekelne egy gyermekpárti ember véleménye arról, hogy ha tényleg a világ legszebb dolga az anyaság/apaság, akkor miért van jelenleg 23 ezer gyerek állami gondozásban?

2022. máj. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy nagyon hülye kérdés. Olyan, mintha én megkérdezném, hogy mi a jó a horgászásban. Aki szereti, annak minden jó, aki meg nem, annak nem kötelező. Hiába írom le, hogy szeretem a férjemet, jó érzés volt neki örök hűséget fogadni, és ezt minden nap újra eldönteni, jó érzés, hogy mindig tudunk együtt fejlődni, és hogy a kisfiam mosolya nekem mindent megér, és úgy érzem, szarabb hely lenne nélküle a világ. Ha te erre nem vágysz, akkor neked ebben valszeg semmi jó nincs.
2022. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
36%
#21 Azért, mert olyan emberek is vállalnak gyereket, akik nem állnak úgy anyagilag/agyilag. Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem szeretik a gyereket.
2022. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
55%
Gondoltam, hogy a sok momzilla majd lepontoz, de érdekes módon a kérdésemre nem érkezett válasz 😄
2022. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
78%

#23


Tehát az összes állami gondozott gyereket szeretik a szülei és csak átmenetileg kerül be? Ugye ezt te sem gondolod komolyan?


Naponta lehet hallani a hírekben, hogy a kedves szülők hogyan kínozták a gyereküket éveken át. Jellemzően pont ezekben a családokban születik legalább 3-4 gyerek. Rettenetesen sok szülő van, aki egyáltalán nem foglalkozik a gyerekével és ez talán még a jobbik eset, mert legalább nem kínozza.

2022. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
77%
Van olyan ismerősöm, aki csak azért vállalt be három gyereket, hogy megkapja a legmagasabb CSOK-ot. A második gyerek születése után azt mondta, hogy már a két gyerek is sok neki, de kénytelen lesz megszülni a harmadikat is, hogy ne kelljen visszafizetni a pénzt. Milyen szépen indul ezeknek a gyerekeknek az élete...
2022. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
88%

De milyen választ vársz?

Te ennyi idősen nem látsz benne jót, szóval teljesen mindegy mit írunk jönnek az ellenérvek.

Neked így jó és pont.

N 30

2022. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
82%

#25

Azt írtam, hogy "nem feltétlenül".

Több oka lehet annak, hogy valaki állami gondozásba kerül.

Én nem hallok ilyen híreket naponta, ez enyhén szólva túlzás.

Sok olyan ember van, aki szellemileg egyszerűen nem áll olyan szinten, hogy fel tudja nevelni a gyereket, hiába szereti, mert olyan környezetben nőtt fel, ahol ő maga is így nőtt fel. Ítélkezhetsz felettük, igazad is van, csak ők ezt nem fogják érteni.

2022. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
76%

Mi a jó benne? Mondjuk az, hogy nem egyedül fogsz megsorvadni?


"Hihetetlen sok pénz amihez sok munka kell"

Mi a sok pénz? Nem kötelező fényűző lakodalmat csapni, maga az eskövő nem igényel különösebb kiadásokat. Több ismerősöm is kötött már esküvőt mindenféle felhajtás nélkül. Nem mindenkinek jön ez be, mert sokan szeretnének egy olyan lakodalmat, ami életre szóló élmény, de: ez nem kötelező.


"Gyerek hihetetlen sok korláttal jár"

Igen.

És sok boldogsággal.


"Az életnek más értelme nem lehet mint gyerek meg család?"

Dehogynem.


"Szomorú ha így van"

Az még szomorúbb, ha te nem látod ennek értelmét.


"De az éves az csak jó lehet egy finom étel stb."

Ettél te már iskolai menzán? :-D


"Haverom most válik a közös házért csak ő dolgozott meg szinte és most az asszony viszi a felét.."

A vesszőket meg elvitte a cica? Láthatóan nem te vagy a legélesebb kés a fiókban. Tipikus "vegyünk egy negatív példát, és húzzuk rá mindenre" jellegű érvelési hiba. Lehet, hogy haverodnak nem árt volna megismernie a menyasszonyát, mielőtt elveszi. Ez nem a házasság, és családalapítás hibája. Ez egy (két) emberé.

Nekem meg nagyszüleim halálukig szerették egymást, és boldog házasságban éltek. Született három gyermekük, és ha unokájuk. Amikor idősek voltak, akkor sem kellett egyedül élniük, mert mindig volt, aki felkereste őket. Hol valamelyik gyermeke, hol valamelyik unokája. Amikor egyikük eltávozott, akkor sem maradt a másikuk egyedül, mert ott volt neki a családja.

Nem váltak el, nem utazott egyikük sem a másik vagyonára, hanem boldogságban éltek együtt 5 évtizedet.

Egyébként ha nagyon félsz, lehet házassági szerződést kötni.


#25 "Rettenetesen sok szülő van, aki egyáltalán nem foglalkozik a gyerekével"

Igen.

És "rettenetesen" sok van, aki imádja a gyermekét.


Végszó: mindenkinek jogában áll egyedülállónak maradni. Ez a személy egyéni, szabad döntése. De nem kéne becsmérelni azokat, akik meg nem ezt az utat választják.

2022. máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
20. Nem kell huszonévesen házasodni, azelőtt kell némi vagyont egyedül felépíteni amíg egyedül vagy. Azt nem tudja elvenni váláskor, ami már a házasság előtt is a tiéd volt és egyedül magad szerezted.
2022. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!