Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez normális dolog vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális dolog vagy én vagyok “hisztis”? Mit csinál egy apa? (Apa-férj “feladat”)

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok itthon egy 10 hónapos babával.

Egy napon úgy néz ki, amikor a férjem a dolgozik, hogy reggel felkelünk, a baba cicizik, utána reggelit készítek magamnak és a férjemnek ( általában később kell fel, szóval 30 perc van a reggelik között, amit mindig én csinálok meg).

Elmegy dolgozni, én pakolom el a munkaruháit, aznapra ételt, innivalót.

Egész nap a picivel vagyok, házimunka stb…

Este haza jön, én adom tányéron elébe az ételt. Tehát én szedem ki neki az ennivalót.

Hétvége ugyanez csak ő egésznap tv-t néz.


Magyarul semmit nem csinál itthon, én viszont mindent a boltba meg, én vásárolok, mindig én vagyok a gyermekkel. Persze szeretget, összebújúnk néha, de ha valamin kiborulok akkor már hisztizek…


Nekem nem volt apa/férj mintapéldám gyerekkoromban.

Vagy feleség-férj példa.


Ez teljesen normális vagy jogosan zavar ez az egész?



#apa #férj #Túlzottmunkautanipihenes #Anyatulhajszolt
2022. jún. 20. 13:53
A kérdező szavazást indított:
Jogosan zavar
Ez nem normális!!!
Teljesen normális
Egyéb
63 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
36%
Sok egyedülálló anyának van két gyereke, nincs ebben semmi rendkívüli.
2022. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
96%
Nem, ez így nem normális. Amíg neki véget ér a munkaideje x órakkor es van pihenő ideje, neked konkrétan 0-24 helyt kell állnod.
2022. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
De akkor milyen egy apa? Mit kellene csinálnia?
2022. jún. 20. 14:00
 4/48 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
74%

Nem azért, hogy áldozathibáztassalak, de ez csak kifogás: "Nekem nem volt apa/férj mintapéldám gyerekkoromban. Vagy feleség-férj példa."


Nem hiszem, másabb volt a gyerek előtt, mint most...


Egyébként , arról sem esett egy szó sem, hogy leülsz vele, felnőtt emberként (lévén hogy gyereket szültél elviekben, az kell legyél agyilag is) és megbeszéld vele, csak kiborulsz, és hisztizel...remek.

2022. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy jogosan zavar. Még a hétköznapokra azt mondom, hogy csak-csak talán oké, ha mondjuk olyan megterhelő fizikai munkát végez, és könnyebb természetű babátok van, aki mellett nap közben azért van időd pihenni. Ha ez nem áll fenn, akkor már ez sem oké.

De hétvégén szánalmas, amit művel. Legalább ilyenkor át kéne vennie tőled a gyereket az idő felére, hogy épüljön az a gyerek-apa kapcsolat, illetve neked is jusson időd magadra, így ne csak egy háztartási robot és anya legyél, hanem megmaradj feleségnek. Meg a házimunkából is nyilván ki kéne vennie a részét.

2022. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, de 10 éves kor felett márt nem magának szedi ki valaki az ételt? Ez itt az első, amit szemet szúr nekem.

Felelősséget kell vállalni azért, hogy annyit szedsz, amennyit meg is eszel, vagy ha nem, akkor te kell gondoskodj arról, hogyan legyen a maradék eltéve és legközelebb újra felhasználva.

Ha vendégség van sok vendéggel, és a házigazda ragaszkodik ahhoz, hogy ő szedjen, az más.

2022. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
7%
Hát ha reggeltől estig dolgozik hétköznap, akkor nem értem milyen plusz segítséget vársz. Főzni, vásárolni és porszívózni nagy dolog? Én ezt főállás mellett csinálom, mellette állatokat rendezek és gondozom a veteményest, meg a gyümölcsöst. Nagyon kényelmesek ma már az emberek.
2022. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
85%
3: Fel kéne nőnie, mielőtt összeköltözik valakivel, egyedül kell élnie, hogy megtanuljon magáról gondoskodni. Mire családja lesz, neki kell gondoskodni róluk főleg az első 2 évben, amíg a gyerek fejletlen pl. az önálló evéshez, székre üléshez, WC-re menéshez, stb.
2022. jún. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
87%
7: Hány éves vagy? 8 óra munka állásban, plusz utána minden házimunka 3 emberre, plusz még állatok több órában? Ezt a leterheltséget 15-20 évig lehet csinálni, utána belerokkannak az emberek, mert nem normális.
2022. jún. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
4%
#10 Vidéken ezt csinálja a többség és nem rokkanunk bele. Az, hogy az ide kommentelő emberek többségének naponta 30 perc porszívózás, 1-2 óra fözés, 10 perc mosogépbe rakodás és 30 perc teregetés a világ vége enyhén röhejes. A gyerek addig megterhelő, amíg rendszertelenül ébred, mert kialvatlan az ember. Utána beáll neki is a ritmusa. Az fárasztó, mesélek a gyereknek? Az fárasztó, hogy tornyot építünk, vagy kimegyünk a játszótérre? Nagyon megterhelő, mindjárt térdreborulok előttetek.
2022. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!