Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan aki nem tud(ott)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan aki nem tud(ott) megegyezni a házastársával gyerekek számában? Mi lett végül?

Figyelt kérdés

A feleségem szeretne a jövőben másodikat, én viszont nehezen viselem az apaságot. Lehet most sokan gonosznak gondolnak, de ha őszinte vagyok ez a helyzet. Nagyon stresszes időszak volt ez a Covidos és a feleségemmel is vitáztunk a terhesség alatt. Aztán a gyerek körüli teendők miatt is feszültek voltunk. A mai napig sok a feszültség köztünk, mert máshogy állunk a gyerekneveléshez...


Na mindezek miatt stresszes vagyok, már már a depresszió szélén. A munka sem megy úgy ahogy eddig (szellemi melós vagyok). Igazából itthon is kellene, de nem megy. Néha a munkahelyemen is alig tudok koncentrálni. Van, hogy nehezen alszom el, aztán mostanában minden éjjel kelek a kicsi miatt, aztán nehezebb a visszaalvás... Aztán kelhetek is. Hazajövök és aztán megyek is ki a kicsivel sétálni. Emellé kissé introvertáltvis vagyok, nagyon nehéz elfogadnom, hogy szinte sosem vagyok egyedül (csak a munkában).


Na mindezek plusz az anyagi megfontolás arra késztet, hogy több gyereket ne vállaljak. Emiatt önzőnek érzem magam mert pl. 2. gyerek vagyok én is a szüleimnek. A feleségem meg mostanában mondogatja majd ha a második gyereknél stb.


Most egyelőre abban maradtunk, hogy pár év várakozás után megbeszéljük. Én viszont tudom magamról, hogy akkor sem fogom másképp gondolni...


Nálatok volt hasonló konfliktus? Hogy oldódott meg?


Bocsi a körítésért...


2022. aug. 27. 21:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont tudom magamról, hogy akkor sem fogom másképp gondolni...

Akkor ne hazudj neki!

A terhesség alatt is problémák voltak, a gyereknevelésben sem értetek egyet, plusz mentális gondjaid vannak, anyagi kérdések, ez mind olyan dolog, amiket meg kell oldani, az a minimum, hogy megosztod vele, ha házasok vagytok.

Persze kényelmesebb hallgatni mint szar a gazban, de hosszú távon nagyon nem éri meg. 3, vagy több ember életét tudod tönkretenni, és úgy, hogy minden esélyed még meglenne minden konfliktus nélkül megoldani, nem akkor kell a problémát kezelni, amikor a szar kibuggyan, elég ha tudod, hogy ez büdös lesz, akkor érdemes szólni.

2022. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nem pontozom le.


Sajnos a megbeszélés mit sem ér vele. Ritkán tudunk beszélni, mert ha a gyerek alszik vagy mi is alszunk, vagy csak csendben susmorgunk. Mikor hazajövök és mesélek neki, hogy pl. mi volt ma, akkor rám se figyel, csak a gyerekre, de rávágja, hogy "figyelek".


De néha józanul belátja a dolgokat, aztán legközelebb megint máshogy nyilatkozik. A mentális gondjaimról is tud, azt mondja embereljem meg magam mert itthon sem vagyok az igazi és a munkában sem tudok úgy teljesíteni. Hát ilyen kommentől biztos jobban leszek.


Az anyagi gondokról meg annyit, hogy jól ellennénk (persze rezsi+hitelt meg kaja felét is én állom), de én spórolósabb vagyok. Pl. vett a gyereknek 7 szandált azonos méretből (nem az olcsóbbik fajtából), amikor kb. 2-3 hónapig hordja csak. Volt vagy 2-3 pár ami 1x sem volt a babán mire kinőtte. De ez csak egy példa...

2022. aug. 27. 22:13
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Gerinces lenne bevallani, hogy ha akar, neki legyen esélye a második gyerekre. Ebben nem lehet megegyezni. Ő akar, te meg nem. Nincs középút.

Mondjuk így, hogy ennyire eltérő véleménnyel vagytok a gyereknevelésről, és stressz van belőle, kár volt egyet is vállalni.

2022. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nyilván a legtöbbje akkor derült ki mikor már a gyerek megszületett. Előre nem tudtam, hogy pl. álmosan felkelve rávágja, hogy nem lázas, mire én megfogom a gyereket és csupa forró, majd mérés után 39,5. Ha rajta múlik visszaalszik és kész. Na ez csak 1 újabb példa. Az ilyet nem tudhattam előre.


Korábban azt beszéltük 2t vállalunk, aztán ő hajtogatta a szülés után, hogy á ő még 1et nem vállal be. Most meg mikor rávágja valamire, hogy "majd a testvérkének" akkor persze hogy pofákat vágok.

2022. aug. 27. 22:39
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Mindenesetre húzz gumit.
2022. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mindenképp! Szedett tabit, majd abbahagyta úgy hogy 2 héttel utána szólt csak. Persze nem volt "akció" de azért megmondhatta volna hamarább is
2022. aug. 27. 22:54
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy nem tudtok beszélgetni, ha van, akkor most szakítsatok! Kicsi gyerek előtt a konyhaasztalnál is bármi mondható, nagy meg nincs a hálóban, hogy suttogni kelljen.

Az megvan, hogy a házasság vagyonközösség is? A 7 szandált is te fizetted, az, hogy felezitek a kötelezőket az vicc, és a számládon lévő pénz egy része is az övé, csak hogy tudd!

Egyáltalán nem tudtok kommunikálni, így nem értem a házasságig hogy jutottatok el! Nemhogy 1-esetleg 2 gyerekig.

2022. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

A tobbgyereket pedig minel hamarabb jobb letudni. Hogy ne kelljen ujra mindent átelni. Kezdve a ejszakazast dackorszakot meg stb. Hanem gyorsan le legyenek tudva a legnehezebb korok es utana nyugodtan lehessen élni.


Nem praktikus akkor vállalni, mikor végre már fel lehetne lélegezni.


Szoval sztem vagy most, vagy kesobb nem szerencsés, mikor már végre minden a kerékvágásban van, azt bomlasztani.


Kőkemény melo az teny. Kiveteles vagy hogy még nem léptél le. A legtöbb inkább menekul.

2022. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vagyonközösség de pl a hitelt a házasság előtt vettem fel. Ő nem csinálna nagy dolgot ebből a ki mit fizetből, én viszont igen, hogy ha oda kerül a dolog akkor ne mondhasson ezt azt. Azt pedig már csak remélni tudom, hogy lesz benne annyi, hogy tényleg csak azt fogja kérni ami jár és nem fog követelőzni ha úgy alakul.



Igen, ez is megfordult régen a fejünkben, hogy azok a szerencsések akik gyorsan letudják a 2 gyereket és akkor van egy durva 4-5 évük aztán onnantól lazább. Ha most várunk 5 évet aztán újat vállalunk, mikor már megszokja az ember a nyugodt alvást a napirendet stb...az sokkal rosszabb.

2022. aug. 27. 23:16
 10/19 anonim ***** válasza:
19%

Én a nő vagyok. Első közös gyerekünket várom, párom csak egyet akar. Ezt már a terhességem alatt közölte.

Én még szeretnék 1, max 2 gyereket. Iszonyatosan bánom, hogy nem előbb derült ki, mert én ilyen miatt elhagynám a férjem.

Mint ahogy gyermektelenként nem is kezdtem olyan férfivel akinek a tervei közt nem szerepeltek gyerekek.

Én azért még reménykedem, hogy meggondolja majd magát

2022. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!