Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vége a házasságomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vége a házasságomnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 26 éves vagyok, van egy 2 éves kislányom és pár hét múlva jön a tesó is. Férjemmel az első gyerek után nagyon megromlott a kapcsolatunk, külön alvás, elhidegülés, ő szinte nem segített semmit, én depressziós lettem. 1 év telt el mire sikerült rendezni mindent és sokáig működött is a dolog, így amikor megtudtuk hogy újabb baba jön, úgy döntöttünk megtartjuk, hiszamúgy is terveztünk tesót.

Viszont most megint hetek/hónapok óta szar minden. Szinte minden másnap veszekedünk, nagyon durván, már a gyerekre is kivetítjük a stresszt. Férjem sokszor undorítóan beszél vele, kiabál vele és olyan elvárásai vannak, ami szerintem egy 2 évestől nem elvárható. Hiszen gyerek, igen is az a dolga, hogy néha kárt tegyen valamiben, vagy kiöntse az innivalót, vagy szét pakolja a lakást.. ilyenért én sosem veszekedtem a gyerekkel, de az apja miatt már én is folyton feszült vagyok vele.. lényeg a lényeg, hogy úgy érzem itt a vége a házasságnak. Már csak vagyunk, mint 2 lakótárs, nem közeledünk egymás felé, én kifejezetten idegesítem már a férjem, ő meg engem hogy sokszor nincs rám tekintettel. Vannak olyan problémák ami mindig előjön, és úgy érzem annyit bántottuk már egymást, hogy csak a rossz maradt a kapcsolatban, a jó pedig már csak ködös emlék. Nem gondolnám hogy a gyerekek miatt kéne ebben maradnunk, bár én naív fejjel adnék még esélyt a dolognak, de tudom hogy úgyis csak ideig óráig tartana a béke. Nem tudom mit csináljak, társfüggő is vagyok illetve füvezni is szoktam (nyilván most a terhesség alatt nem) szóval nekem elég labilis a lelkem, nem tudom hogy bírnám ha 2 picivel kellene egyedül maradnom :( Aki szintén átment ezen, mi volt az a pont ahol tényleg tudta, hogy ez már csak idő kérdése és menthetetlen? Hogy sikerült talpra állni? Vagy sikerülhet ennyi mélypont után még visszatalálni egymáshoz?


2022. aug. 30. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok de én arra lennék őszintén kiváncsi (mindenféle rosszindulat nélkül) miért mentél bele ilyen fiatalon házasságba/gyerekvallalasba? Köszönöm ha meg válaszolod
2022. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Esetleg párterápia?
2022. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkettőtökben van szándék hogy javitsatok a dolgokon akkor beszeljetek meg ki miben változzon.


Nálunk csak bennem volt ilyen szándék úgyhogy elindítottam a válást.

F/42

2022. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek. Én az ő érdekét nézném, mert súlyos bajokat okoztok neki abban az időszakban, mikor a legfogékonyabb. Ha rest lesz foglalkozni a lelki sebeivel terápián, akkor egy életre hazavágtátok, hogy lelkielg egészséges legyen / mentálisan ne legyen beteg. És sajna a legtöbb ember rohadtul rest ezzel foglalkozni... Ha a gyereket is ilyen lesz, akkor rossz lesz neki, egesz életében megsínyli... Váljatok el.
2022. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Most erre milyen választ vársz, úgy őszintén?

Nyilván a gyerekeknek se a legjobb, ha egy drogos, labilis anyával maradnak, aki nem fog tudni megbírkózni a helyzettel. Esélyes, hogy keményebb drogokat is ki fogsz próbálni, hogy oldd a feszültséget. Illetve szinte borítékolható a szülés utáni depresszió. A kislányoddal ráléptél egy meredek útra, elkezdted (te is) rajta kitölteni a haragod. Ez nem fog változni a válás után, azt ugye tudod?

Másrészt a férjeddel a házasságod romokban. A legjobb, amit el tudtok érni, hogy ku.ssban eltűritek egymást, és lakótársak lesztek. Ezen semmilyen terápia nem fog segíteni.

Az egy nagyon fontos kérdés, hogy van-e hova menned két picivel? Anyagilag megoldható-e? Van szülői segítséged?


Egyelőre a legjobb megoldás az lenne, ha a helyi családsegítőt felkeresed, és elmondod a bajod. Segíteni tud pszichológust keresni, családterapiára bejuttat, ismeri az anyaotthonokat, elnavigálhat a válás során.

Viszont azon meg te gondolkodj el, hogy mennyire vagy alkalmas egyedül felnevelni két gyereket. Lehet, hogy nevelőszülőknél jobb lenne nekik, amíg te összekaparod magad.

2022. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Most nem bántásból de minek szülsz ilyen foss házaságba még1 gyerköcöt? Föleg a mai világba? Felelötlen vagy... Egy gyerekel még bárhogy elvagy egyedül de kettövel?
2022. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Meg most a gazassag alatt epitsd del magad kulsore belsore, aztan lepj ki, mert a valas egy durva harc. Szokj le a furol, senkinek se aruld el ezt, aki regen tudja, tagadd le vagy ha nem tudod, akkor mondd hogy mar evek ota nem. Sportolj, legyen fix munkad, tanulj, tegyel felre ujrakezdeshez. Kerits segitoket, baratokat, epits kapcsolatokat. Bele ne menj ilyen allapotba a valasba, el fogja perelni toled a kicsit hogy neki ne kelljen gyerektartast fizetni, de akkor te fogsz. Ott leszel munka, gyerek nelkul, tartasdijjal a nyakadban ha nem valtoztatsz.
2022. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
Az életed is romokban ennek ennyi volt.
2022. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
gyerekköztársaság:) A standard gyereken szétmenés esete.
2022. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Üdv a klubban! Nálunk ugyanez a helyzet de csak 1 gyerek van. Én vagyok az apuka. Engem is kiborít ha valamit elront, mert az esetek 90%ban megakadályozható lenne. Pl. eleve nem adom a kezébe az adott tárgyat, de a feleségem ilyenekre nem gondol. Mi is sokat veszekedtünk, mostánában kevesebbet, de valami elveszett, eltört. Sosem lesz a régi. Azt érzem itt is válás lesz, a kérdés, hogy mikor.


28/F

2022. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!