Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy küzdjem le a BETEGES...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy küzdjem le a BETEGES féltékenységet? Nem látok kiutat.. Nagyon hosszú story lent,kérlek olvassátok el,nagy szükségem lenne segítségre!!

Figyelt kérdés

Tehát a történet a következő..nagyon alacsony az önbizalmam és rossz az önképem,ami legfőképp annak köszönhető,hogy a kapcsolatunk elején a férjem nálam sokkal előnyösebb testi adottságokkal rendelkező nőket nézegetett,lájkolgatott instán,facebookon,vagy levideózta őket élőben az utcán és elküldte a haverjának,és a haverja is küldött neki ilyeneket. Vagy üzenetben bókolt ilyen lányoknak,reagált a storyjaikra facen,instán. Az előző kapcsolatában szinte már az számított normálisnak,hogy mindenki beszélt,flörtölgetett másokkal a másik háta mögött,aztán azt hitte,hogy ez rendben van. Én pedig nagyon bíztam benne és nem számítottam rá,hogy ilyeneket tesz a hátam mögött. Az tűnt fel legelőször,hogy ha értesítést kap,mikor mellette vagyok,elrakja a telefonját. Ez felkeltette a kíváncsiságom és egyik este,miután elaludt,belenéztem a telefonjába. Akkor derültek ki ezek. Akkor volt először pánikrohamom és úgy éreztem,hogy minden összeomlott bennem. Volt olyan is,hogy egy lánynak,akivel beszélt a hátam mögött,olyanokat írt,hogy ezt meg azt csinálna vele,ha együtt lennének,meg napi szinten beszéltek,képeket küldtek egymásnak. Igaz ekkor még csak két hete voltunk kb együtt,de én már akkor komolyan vettem a kapcsolatunkat és visszautasítottam mindenkit,aki bepróbálkozott és ezt vártam volna a páromtól is. Leírhatatlan a csalódottság és a fájdalom,amit éreztem. Szakítani akartam. Megígérte,hogy megváltozik, fizikailag nem csalt meg egyszer sem,így adtam neki mégegy esélyt. De ezek után is történtek ilyen jellegű dolgok. Minden hasonló dolog után,amit tett,kellett egy veszekedés ahoz,hogy megértse,hogy ez zavar. Mindíg reménykedtem,hogy nem kell többet csalódnom, és mikor kezdtem jobban lenni,újra tett valamit. Újra flörtölve írt valakinek,vagy félmeztelen nőt lájkolgatott,vagy wishen nézegetett ilyen necc harisnyás,meg hiányos öltözetben lévő modelleket,meg a seggüket, gondolta,hogy ott majd biztos nem veszem észre. Másfél év kellett,mire rengeteg veszekedés után végre leszokott minden olyan dologról,ami zavart és megértette,hol vannak a határaim. Ennek lassan két éve,azóta házasok vagyunk. Ezalatt az első másfél év alatt viszont a bizalmam teljesen odalett,a határaim pedig beszűkültek és a határon kívül esik már kb bármilyen interakció egy másik nővel. Nézni egy másik nőt (akkor is,ha nem vagyok ott), beszélgetni,barátkozni egy másik nővel, vagy lájkolni. Igazából semmi nem fér már bele,ami egy korunkbeli másik nővel kapcsolatos,legyen az ismerős vagy ismeretlen. Nincs okom már a bizalmatlanságra,tényleg nem csinál semmit,amibe bele lehetne kötni és nagyon sokszor bebizonyította,hogy igazán szeret attól mert az elején hülye volt és nem tudta,hogy mi fér bele és mi nem. Viszont én olyan szintre jutottam,hogy a gondolattól is rosszul vagyok,hogy mondjuk más nőre nézzen,akiről úgy gondolom,hogy jobban néz ki nálam. A legapróbb dologra is harapok,állandóan gyanakszom és nem merek újra bízni,mert félek,hogy megint történik valami,amikor nem számítok rá. Legszívesebben minden tettét ellenőrizném akár a telefonját nyomkodja,akár élőben tesz valamit. Ha nélkülem kell elmenjen valahova, tiszta ideg vagyok és úgy érzem,felemészt a tehetetlenség,hogy nem lehetek ott és nem figyelhetem,hogy mit csinál,kivel beszél. Letiltottam vagy kitöröltem az összes nő ismerősét (családtagokat vagy nálunk jóval isősebbeket persze nem) minden social media felületről. Mindenkinél csúnyábbnak érzem magam és úgy érzem,hogy nem vagyok elég jó,pedig a férjem napi szinten mondja és ki is mutatja,hogy számára mennyire dögös vagyok. Amikor tűrhető lelkiállapotban vagyok,akkor a szexuális életünk is tökéletes,megvan a kellő szenvedély és vonzalom mindkét félről. Viszont mégsem tudok hinni neki teljesen,mert azt gondolom,hogy ha régen a nagy seggű nők jöttek be neki és én nem voltam elég jó,ha azokat kellett nézegesse mellettem,akkor miért változott volna meg? Az én seggem nem lett nagyobb és nem lettem szebb…

A folytonos alaptalan gyanakvás és számonkérés tönkretesz lassan engem és a férjem is. Egy ideje járok pszihológushoz,viszont úgy érzem,hogy egyáltalán nem segít. És mivel ebben a szaros Romániában élek egy szaros kis faluban,nincs lehetőségem másik pszihológushoz vagy pszihiáterhez járni,mivel ez az egyetlen a környéken. Vannak jobb időszakok,mikor sikerül felülkerekednem a mérgező gondolatokon, de az idő nagy részében úgy érzem,hogy megbolondulok. Csak hogy mégjobban értsétek( bár szerintem rég leesett,hogy milyen toxic az egész) ,annyira rossz a helyzet,hogy ma este sorozat nézés közben én hülye, valami ilyesmit mondtam a férjemnek,hogy “biztos,hogy bejön neked az a nő”.. aztán addig faggattam,míg kiszedtem belőle,hogy szerinte nem néz ki rosszul. Persze győzködött,hogy viszont szerinte én vagyok a legszebb,és ő csak őszintén válaszolt arra,amit kérdeztem. Na de nekem csak ennyi kellett. Én nagyon hülye,még vágom magam alatt a fát. Ettől,hogy azt mondta,hogy szerinte nem néz ki rosszul a nő,konkrétan megcsalva érzem magam. Azt akarom,hogy senki másról ne gondolja,hogy jól néz ki,főleg olyanról ne,aki szerintem kinézetben magasan fölöttem áll.. azt akartam,hogy azt mondja,hogy szerinte átlagosan néz ki a nő,vagy hogy nem érdekli,hogy néz ki. Gyűlölöm a gondolatot,hogy valaki másról azt gondolja,hogy jól néz ki.. valakiről,aki nem én vagyok. Tudom,hogy nagyon beteg az egész,betegnek érzem magam. Nagyon szeretnék újra olyan lenni,mint régen. Viszont egyszerűen nem megy, a fejemben majdnem állandóan ott van a gondolat,hogy most biztos ezt csinál,azt csinál,meg ki tudja kiket néz. Úgy érzem,hogy zuhanok egyre lejjebb,valami fekete lyukba. Teljesen felemészt ez és nem tudom,kitől kérhetnék segítséget. Ne haragudjatok,hogy egy ekkora szövegben rátok zúdítottam ezt,de nagyon el vagyok keseredve és belefáradtam. Nem látok más kiutat,csak egyet,amitől mindkettőnknek jobb lehet. És nem a válásra gondolok,elmomdhatatlanul szeretem még mindíg és ezen az egy témán kívül minden jól megy köztünk,ráadásul sok mindenen mentünk keresztül együtt. Volt egy babánk, viszont meg kellett szakítani a terhességet,mert nem feljődött, több betegséget,gyászt,családtag elvesztését is átéltük,új élethelyzeteket,külföldi munkát stb, őszintén és teljesen megváltozott értem,feltétel nélkül,önmagamért szeret, úgy ahogy vagyok (amit bár fejben tudok,belül ahogy írtam,mégsem tudom őszintén elhinni), támogat mindenben,bíztat és nem szeretnék/ nem tudnék nélküle élni,viszont több szenvedést sem akarok okozni neki. Jobbat érdemel.

Ha valaki volt hasonló helyzetben és úgy érzi, hogy tud olyat mondani,ami segíthet,kérem tegye meg. És kérlek a bántó megjegyzéseket hanyagoljátok,ígyis eléggé lent vagyok már és pontosan tudom,hogy mennyire beteges ez az egész..



2022. szept. 3. 23:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
nincs türelmem végigolvasni, érdemesebb lett volna rövidebbre fognod.
2022. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Van itt olyan aki ennyire kifejtett fusztràciót képes elolvasni ?
2022. szept. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

" Ezen az egy teman kivul minden jol megy koztunk" - ez az egy tema az egesz parkapcsolatodat mergezi.


Ez pl:


"Azt akarom,hogy senki másról ne gondolja,hogy jól néz ki,főleg olyanról ne,aki szerintem kinézetben magasan fölöttem áll.. azt akartam,hogy azt mondja,hogy szerinte átlagosan néz ki a nő,vagy hogy nem érdekli,hogy néz ki"


Hacsak nem ment el az eszed, logikusan te is vegig tudod gondolni h MINDIG lesz jobb no nalad, sot nalam es a szomszed Mancikanal is, de azert kellene veled lennie a ferjednek es velem az enyemnek mert eleg vagyok neki.


En a masik oldalon voltam, csak jartunk, de a srac folyton csesztetett h kivel, miert beszeltem, miert alltam szoba himnemuekkel ha ceges buszon mellem ult, biztos dugtunk. Minden normalis emberi kapcsolatot megszuntettem minden ferfival h Ő ne szenvedjen. Es soha nem volt eleg jo amit ezugyben tettem, mert meglepot fogok irni, a masik nem itt el korulottunk, elkerulhetetlenek az emberi interakciok veluk es nem is kell h elkeruljuk oket.

Ket verzio van:


1. A ferjed a keresedre valoban nem nezeget mas noket de kozben pokolian szenved mert nem lehet onmaga (sot valoszinuleg meg buntudata is van miattad h nem tud 100%osan megfelelni az IRREALIS elvarasaidnak)


2. Titokban csinalja mert legalabb ott pozitiv dolgok erik, ugyanis te vagy otthon a hazisarkany aki mergezi az egyebkent lehet h mukodokepes kapcsolatotokat.


En nagyon nagyon szerettem ezt a fiut, de tonkretett az alaptalan feltekenykedesevel de idoben felfogtam h vele van a baj, az o onertekelesevel es en ezekhez a jatszmakhoz nem akarok asszisztalni, igy szakitottam vele es ISZONYATOSAN MEGKONNYEBBULTEM!


A ferjed el fog hagyni, hiaba irtod modszeresen az ismeretsegeit, ha nem jossz ra h te vagy a boldogsagotoknak a gatja ez csak ideig oraig tarthato igy. Ertem h o kezdte, de te folytattad. Amikor azt mondja h te vagy a legcsinosabb no a vilagon akkor erted ugyan, de hazudik. Miert jo neked ha hazugsagban elsz amit te kenyszeritesz ki?


A nonstop csesztetes az nem egy boldog hazassag. Ha nem szeret azert aki vagy, megette a fene. Mar azert,aki ezek elott a hulyesegek elott voltal.


Szumma szummarum dolgozz az onertekeleseden es keress egy embert akinek elhiszed h nem a telefon csekkolasa es az ellenorizgetes a megoldas, hanem h te jol erezd magad a borodben, akihez jo hazamenni este. Ez nagyon elcsuszott sajnos.


Konkretan te egy bantalmazo kapcsolatban elsz ahol te vagy a (z erzelmileg) bantalmazo fel.

2022. szept. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon hosszú, én se olvastam végig, de gondolom röviden annyi a sztori, hogy a férjed nőket nézeget a neten, írogat nekik, neked ez nem tetszik, ő elfogadta aztán azóta hadilábon állsz magaddal kapcsolatban.


Egy kérdésem van - miért mentél hozzá ehhez a méretes kékeres falloszhoz azok után, hogy nőknek írogatta azt, hogy dugná meg?! Egyszerűen nem értem, hogy nem kongott akkor a vészharang a fejedben?


Másrészt pedig ő építette le az önbizalmadat ezzel. Az én férjem is nézeget youtubeon feszes seggű pnákat reggel a kávéja közben. Megállapítja, hogy jó segge van, aztán 5 perc múlva már nem is emlékszik rá. Az elején anno nekem is szarul esett, aztán leszrtam már. Nem ezen múlik a kapcsolatunk, ha félre akar menni, úgyis félre megy, ha Missz Jógát nem nézegeti. Végülis engem vett el, velem van, velem alapított családot. Aztán egyszer elszóltam magam véletlenül, hogy nekem Chris Hemsworth (Thor) mennyire bejön. Na azóta is hallgatom, hogy höhhh, megint Thort nézzük, a szteroidos kipattintott mukit? Na igen, ez betalált az egójába. 😅 Kipróbálhatod, kíváncsi lennék a reakciójára.


A kapcsolatotok valóban toxikus. Én is azt mondom, hogy tedd lapátra. Ennél csak jobbat találhatsz.

2022. szept. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Ki tart vissza,h edzz,dietazz lefogyj vagy hizz a jo alakert? Illetve osszekuporgass mumellre meg egyeb arc kezelesre? Tessek magaddal es a penzkeresessel foglalkozni,h jobb legyel. Jarj csoportos edzesre stb!! Noveli az onbizalmat pl egy kuzdosportedzes.



Sokkal kevesebb energiat feccolj a ferjed ellenorzesebe vagy korlatozasaba. Hagyd,hadd csinalja,amit akar. Te menj masfele es legyen hobbid barataid elfoglaltsagod. Fog menni utanad.

Ez puszta pszichologia! Indulj el,fuss el elole,utanad fog eredni.

2022. szept. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Csak a sok picsogas. Figyelj, mindenki leszarja hogy milyen bajod mivel magyarazod. Vagy odateszed magad, vagy egy mamahoteles varazslo maradasz
2022. szept. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Jézusom... Mintha az apám női verziója lennél. (leszámítva a sztori elejét, mert az anyám nem csinált ilyeneket)

Ugyanaz volt, mint te. Ha az anyám öt, azaz 5 perccel később ért haza a munkából, mint szokott, akkor biztos férfival találkozott. Ha jóképű, ne adj Isten félmeztelen férfi volt a filmben, akkor magyarázkodnia kellett, hogy márpedig ő nem nézte, nem fantáziált róla. Minden szomszédban, ismerős férfiben a szeretőjét látta. Minden áldott nap el kellett mondania, hogy soha nem fogja megcsalni, és nem is fordult meg a fejében.

kb 45 éves korától kezdett normálisabb lenni. Lekopogom, ezek nagyrésze mostanra megszűnt az utóbbi 5 évben, de a harmincas éveiket kb végigterrorizálta így lelkileg.

Én a férjednek azt mondanám, hogy meneküljön, mert láttam az anyám min ment keresztül, és ez minden csak nem normális és egészséges élet.

Neked annyit tudok mondani, hogy keress új, online pszichológust minél hamarabb!

2022. szept. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus.
2022. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Egyetlenegy módja van annak, hogy ti ketten valaha boldogok legyetek, az pedig az, ha elbúcsúztok egymástól egy életre. SEMMI más nem fog hatni.

És ne gyere azzal, hogy szeretitek egymást, mert az semmire se kifogás.

2022. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg szeretnéd őt akkor elhagynád és nem terrorizálnád tovább
2022. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!