Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, ha nem szeretem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem szeretem a szexet, de nem akarom elveszíteni a férjemet?

Figyelt kérdés
12 éve vagyunk együtt. Nagyon hamar jöttek a gyerekek, és a kapcsolat elején azért aktívabb voltam, de már szinte egyáltalán nem akarok szexelni a férjemmel. A gyerekek óta szinte alig van ellazult pillanatom. Napközben mindig a közelünkben vannak, éjjelre meg hullafáradt vagyok. Nem is igazán kívánom őt, és nekem annyira nagy macera élvezni. Tudom, mások szeretnek szexelni, de én csak azért csinálom, hogy megtartsam őt, mert egyébként meg szeretem és hülyeségnek érzem csak emiatt elválni. Nem akarom őt elengedni, de gyötörni sem akarom. Mit tegyek? Más házasok ezt hogy oldják meg?

2022. nov. 7. 17:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk beszéljetek róla?
2022. nov. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Megtettük. Nagyon sokszor beszéltünk róla.
2022. nov. 7. 17:40
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Massal lehet szeretnéd. Ez ilyen.
2022. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hidd el, igazán nem szeretném. Korábban folyton olyan pasijaim voltak, akiket soha nem érdekelt, hogy élvezem-e. Csak muszáj volt, mert így "kell". Volt részem többször párkapcsolati erőszakban is. A jelenlegi párom volt az első életemben, akit kívántam és fontos is volt neki, hogy én is élvezzem. Ez ma is így van. De már nem szeretném... Inkább abbahagynám az egészet. :(
2022. nov. 7. 17:44
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Keress neki barátnőt.
2022. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Nőként mondom, hogy nem kárhoztathatod a férjed arra hogy szex nélkül éljen, ha neki igénye van rá. Három dolgot tehetsz, vagy elengeded őt, vagy összeszorított foggal eltűröd de ez a legrosszabb megoldás mert érezni fogja ő is hogy csak kötelességből teszed. Vagy megbeszélhetitek a nyitott házasság lehetőségét, nyilván bizonyos feltételek mellett, hogy pl haza soha nem vihet lányt, mindig védekezzen stb.
2022. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
A ferfiaknak szex nelkul nincs kapcsolat
2022. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azt kellene belatnod, hogy ez csak egy tünete annak, hogy bennned komoly törések vannak. Ez kezelhető, csak szakemberhez kell menni.

Én kezdetektől utáltam a szexet, nem élveztem egyik barátommal sem, mindig szakítottam mindenkivel kb másfél hónap utan. (12x történt ez meg. Azt hittem, hogy aszex, vagyok,vagy frigid, mindenfèle tudományos magyarázatot kerestem arra, hogy miért nem tudom élvezni a szexet, volt itt szűk medencétől kezdve hatrahajlo méhen keresztül a nem megfelelo vaginaformaig minden. Lovalltam bele magamat a hulyesegeimbe, mert annyira jol esett sajnálni magamat...(volt bantalmazo kapcsolatban is részem, meg parkapcsolati erőszakban is)

Aztan jött a mostani párom, akinél úgy indítottam, hogy én a szexben sz@r vagyok, erre készüljön fel és ne várja, hogy élvezni fogom, mert nekem nem megy. Erre azt mondta, hogy adjak időt, ameddig megtanulja a testemet. Egy éve és 3 hónapja vagyunk együtt. Eloszor 2 hónap utan sikerult elelvezni, akkor még mindenfele stimuláció bevetesevel, ma már siman megy misszionariusban, mint a karikacsapas.

Ez nem jelenti azt, hogy mindig van kedvem. Most volt egy ket honapos nehez idoszakunk, hulla fáradt voltam mindig. Nem volt kedvem, de fontos, hogy tudtam, hogy ez nem az alapàllapotom, csak túl nagy volt a leterheltseg.

Szerintem elobb magadba kellene nezni, hogy miért nem akarod a szexet és az okokon lehet-e változtatni, illetve, hogy mi lenne, ha azok az okok nem lennének, hogy ki lennél alaphelyzetben traumák es nyomás nélkül.

2022. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Van egy pszichológiai elmélet, mi szerint egy párkapcsolatban vannak szerepek. A férj és a feleség szerepe. A gyerekek megszületésével ezek kiegészülnek az apa és az anya szerepével. Ahhoz, hogy harmonikus legyen a család, fontos, hogy mindkét szerepben fejlődőképesek maradjunk. Ha viszont csak az egyikben teljesítünk a másik rovására, akkor diszharmónia lép fel a családban is.

Meg kellene találni a valódi okát, amiért nincs szexuális vágyad. Ha csakugyan a feszített élettempó, az anyai szerep fáraszt ki, akkor ott kellene valamit változtatni. (Szerintem kor-tünet, hogy sok családban a gyerekek állnak a központban, kizsigerelik magukat a szülők, csak hogy a gyerek egy pillanatig se unatkozzon, folyamatosan fejlődjön, stb., de ez már más téma, ne menjünk bele.)

Sajnos pontosan ilyen tünetek miatt ment tönkre a házasságom. A valós okok egyike pont ez az anyai szerep túlvállalása volt, de más okok is voltak, amin nem lehetett változtatni. Válás lett a vége. Kívánom, hogy megtaláld a megoldást, akár szakember segítségével is!

2022. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az jön le abból, amit írtál, hogy kettőtök közül csak te vagy hulla estére, ő nem. Ha ő is ugyanolyan leterhelt lenne, mint te, lehet, neki se lenne kedve. Nem lehet, hogy a munkamegosztást kellene újragondolni?
2022. nov. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!