Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A gyermek nélküli( gyermekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermek nélküli( gyermekvállalási cél nélküli) házasságnak valóban nincs értelme?

Figyelt kérdés
Tényleg nincs értelme egy olyan házasságnak, ahol a pár nem szeretne gyereket, inkább a karrierjüknek és maguknak szeretnének élni (persze egymást támogatva)? Én bizony a keresztény nagynénémtől hallottam, hogy a "házasságnak úgy van értelme, ha gyereket vállalasz" (persze támogatom az ő véleményét is, ha ő így gondolja). Viszont, ha te a karriered, meg az életed építése mellett azért kötöd valakivel össze az életed, hogy támogassátok egymást, nem szeretnétek egyedül maradni, valamint, hogy legyen valakitek, mindössze ennyinek értelme?
2022. dec. 1. 22:37
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
26%

29# Azért remélem érzed, hogy te két végletet mutattál be. Nyilván gyerek nélkül csak minden kötetlen happy lehet, gyerekkel meg állandó hiszti és nyűg az élet. :D

Nincs azzal semmi gond, hogy ti nem akartok, csak a szemellenzőt érdemes levenni az ilyen megnyilvánulások előtt! :)

2022. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
80%
Amit érdemes, az emlékezni a covidra. Milyen gyorsan felejtünk, pedig csak 2 éve volt, hogy minden felületen sírtak a szülők, hogy mennyire rossz állandóan a gyerekkel lenni.
2022. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
29%
Nem a gyerekkel lenni volt rossz, hanem berendezkedni egy teljesen más életre, mint amit addig megszoktak. Lehetőleg úgy, hogy nem veszíti el egyik szülő sem a munkahelyét, mindeközben a gyereket kiszakítva a társai mellől a teljes bizonytalanságba. De mivel ez egy "gyerekmentes" kérdés, inkább el is tolom a bicajt, mert amíg én megértem, hogy valaki nem akar gyereket, addig a másik oldal valahogy csak azt tudja szajkózni mekkora sz*r a gyerekesek élete! :D
2022. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
76%
Hát én éppen fordítva szoktam látni, amikor ősanyák magukból kikelve fröcsögnek, hogy jajj de megbánjátoook, gyerek nélkül mi értelme az életnek, jajj de magányosak lesztek. És ennek még 200 változata, mintha legalábbis az ő fennmaradása múlna azon, hogy xy szül e gyereket. Ellenben itt a válaszoló leírta, hogy mit lát az ismerősei körében. És őszintén, ha belegondolok egyetlen gyerekes ismerősi családot sem irigylek, persze mindig is lesznek olyanok, akik gyerek mellett is utaznak, rugalmasak stb, de lássuk be ma Magyarországon amikor egymagad is alig tudod eltartani, nem ez a jellemző. Én sokkal inkább azt láttam, hogy mindkét szülő megfeszül, stresszel a pénz miatt, egy random séta is szervezést igényel. Rosszabb esetben apuci már szarik az egész gyerekes életre, anyuci beleszakad a házimunkába, lestrapált mint' állat. Nekem meg a földi pokol lenne 3 évet otthon ülni és egész nap a gyerek-házimunka körben élni. Biztos nagyon szép oldalai vannak ennek, de nem kell rózsaszín szemüveget viselni és előadni a tündérmesét, mert gyerek nélkül ezerszer könnyebb az élet. Aztán valakinek vagy megéri ezt feladni azért, hogy a gyerek által adott örömöket megismerje, vagy nem.
2022. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
82%
Ez rendben, de ahogy én sem nyugtázom, hogy gyerek nélkül egy pár csak is önző, munkamániás/karrierista, unalmas, magányos, blabla életű lehet, mert én sok ilyet látok, úgy nyilván a gyerekeseknek sem tetszik, ha skatulyázzák őket és kategórikusan ráolvassák, hogy neki sz*r az élete és kész. Van akinek az és van akinek nem, ahogy gyerek nélkül, házastárs nélkül, pár nélkül, kutya/macska nélkül, stb. Én a gyerekekkel lettem igazán boldog és így érzem magam teljesnek, de igen, olykor piszkosul nehéz, NEKEM mégis megéri. Megértem, ha valaki azt mondja ezt nem vállalja be, de ne húzzuk már le egymást. Nem csak fekete és fehér van. Nekem az lett volna a rémálom, ha ketten maradunk a férjemmel (és nem azért, mert nem szeretem nyilván :D). Másnak meg az, ha gyereke születik. Utóbbinál nem hogy elfogadható, hanem jobb is, ha nem vállal társadalmi nyomásra gyereket és ennyi. A gyerek nem egy érdem. Egy döntés, ami jár lemondásokkal, kompromisszumokkal ez nem vita téma, de attól még, hogy ezt valaki vállalja és még akár szereti is, nem sz*rabb az élete, csak más! :)
2022. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
87%

#33

Hát én egy csomó olyat olvastam, hogy idegesíti a gyerek egész nap, nem tud vele mit csinálni, stb.

Biztos jó lehet a gyerekkel, ha ennyire irritáló és csak úgy lehet elviselni ha 8-16-ig másvalaki vigyáz rá. 😬

Korábban se akartam volna gyereket, de 2020 végérvényesen meggyőzött hogy tényleg nem szabad ilyesmibe belemenni.

2022. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
76%

36# Azt próbálod-e az ilyen megnyilvánulások mögé képzelni, hogy valaki miért mond ilyet?

Teljesen felborult a családok élete. A gyerekek ki lettek szakítva a megszokott közegeikből, a szülők próbáltak ovis, kis iskolás gyerekek mellett otthonról dolgozni, de közben a gyerekre odafigyelni, tenni a teendőiket. Egy játszótérre sem szívesen mentek ki, akkor sem ha éppen nem volt lezárva, nehogy elkapják a vírust. Ha egy gyereknek ilyen szinten megváltozik a napi rutinja, illetve a család dinamikája és még be is vannak zárva, nincs hol levezetni a feszkót, az megborít. Párokat is megborított gyerek nélkül, mert egésznap együtt HO-znak, kicsi ehhez a lakás, zavarják egymást, nem tudnak hova menni gőzt kiereszteni, stb. Ez gyerekekekkel hatványozódik és nem. Még mindig nem azért, mert gyerekekkel élni vacak, hanem mert több emberhez kell alkalmazkodni. Valakinek ez jobban megy, valakinek nem. Nekem családiházban, hatalmas udvarral, otthoni játszótérrel, biztos állásokkal, dolgozószobával, kis iskolás gyerekekkel (már viszonylag önállóak, nem pörögnek arcon unalmukban) semmi bajom nem volt, kicsit unalmasabbak voltak a napjaink... 2 szobás panelban (3-4-5 éves gyerekekkel) elhiszem, hogy a szülők agyára ment minden. Szerintem az elmúlt évek mindenkit megviseltek valamilyen szinten.

Azt sem tagadom, hogy igenis van olyan, akinek nem kellett volna gyereket vállalnia, mert minimálisan sem boldogul vele, de ez már egy másik kérdés.

2022. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
74%
Mi a férjemmel most vállaltunk gyereket, mert akartuk mindketten. A férjem valahogy úgy fogalmazott, amikor nyáron megszületett a kislányunk, hogy olyan jó érzés hozzánk haza jönni. Hogy mindig látta a gyerekes kollégái arcán, hogy boldogabbak, mint gyerek előtt. Nyilván egy kisgyerekkel nem könnyű. Nekem sem az. Fogzás, hasfájás, sok sírás stb, de ezt vállaltam. Ezt akartam. Ránézek és boldogsággal tölt el, hogy az enyém, a miénk, kettőnké. Ha valaki nem tudja elviselni a saját gyerekét, ott a hiba nem a gyerekben van, hanem a szülőben. Valószínűleg nem nevelte sehogy sem. Szülés előtt gyermek szakrendelőben dolgoztam. Olyan hisztis gyerekeket láttam, hogy csak nyitva maradt a szám. A gyerek nem fogadott szót, kinevette az anyját stb. Egy ilyenért én anno olyan nyaklevest kaptam volna anyámtól, hogy a fal adta volna a másikat és nem vagyok öreg, 31 éves vagyok. Viszont az tény, hogy több gyereket nem szeretnék szülni. Elég lesz ezt a kiscsajt is felnevelni, és, hogy őszinte legyek, nekem a munkám a hivatásom. Nagyon vágyok vissza kórházba dolgozni. Nem tudnék még 2 gyereket szülni és itthon bszni a rezet. Valakinek mégis ez az életcélja. Nyilván egy panelban 3 kölyökkel nehéz lehet. De senki se kötelezte őket arra, hogy még szüljenek. Saját egyéni szuverén döntésük volt. Emiatt nem is sajnáltam, amikor a covid alatt nyígtak, hogy mikorleszmáriskola.
2022. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

#37

Nem kellett képzelnem semmit, elég sokat mondtak a gyerekes ismerőseim. :)

Lehet hogy voltak "párok" akik szintén idegesítik egymást és alig várták hogy végre távol lehessenek egymástól, nekem ez is furcsa volt, mi örültünk hogy végre kicsit több időt lehetünk együtt, még így se volt elég mindenre. (32 négyzetméteren élünk, nem sokszobás palotában)

És de, több gyerekes ismerősöm is kerek perec kijelentette hogy nem bírja idegekkel hogy egész napot a gyerekkel kell töltenie. NEM azt hogy be vannak zárva, NEM azt hogy oda a megszokott napi rutin, hanem azt hogy vele kell lennie napi 24 órában...



(De egyébként is fura nekem kicsit, mármint konkrétan bármikor történhet olyan hogy felborul a rutin, meg be van zárva a lakásba a gyerek. Ezt szerintem alap lenne belekalkulálni az eshetőségek közé gyerekvállaláskor...)

2022. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, én amióta élek nem volt alap, hogy ilyen bármikor megtörténhet... Mert betegség van, vagy bármi gond, ami miatt megváltoznak átmenetileg a dolgok. De két évig egyik napról a másikra ilyen szintű bizonytalanságban létezni úgy, hogy előtte hírből sem hallottunk digitális oktatásról, meg sokan HO-ról sem, úgy na. Ha nekem 10 éve azt mondod, hogy jön egy járvány, ami ezt teszi a világgal, körberöhöglek és szerintem ezzel sokan vannak így. Nem, nem lehetett ezt belekalkulálni a gyerekvállalásba. Mostmár lehet, mert megtapasztaltuk, hogy előfordulhat ilyen is.

Az sajnos elgondolkodtató és szomorú, ha valaki kényszernek éli meg, ha a családjával kell lennie. Én örültem, hogy végre kicsit lelassultunk. A korona megtanította értékelni azt, amink van.

Ettől még rosszabb napjaimon volt hogy agyamra ment, hogy "anyaaa anyaaaa anyaaaaa" miközben próbálnék egy céges telefont elintézni, de nyilván az emberek vagyunk, nem gépek. Egyedül sem volt mindig jó napom, párban sem és gyerekkel sem csillámpóni hányás az élet. De sz*rnak semmiképpen nem nevezném.

Egyébként az is lehet, hogy csak a negatívumokat hallod meg. Mert annak nincs hírértéke, ha éppen minden vidám és rózsaszín, ellenben annak nagyon is, ha lehet végre sajnáltatni magunkat és panaszkodni, hogy nem alszik, jön a foga, elegem van, fáradt vagyok, dackorszak van, nem tanul, visszabeszél, összetörte a kedvenc poharam, blabla...

Ugyanez van a kapcsolatoknál is. Abban nincs semmi érdekes, ha valahol minden jól működik éppen.

2022. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!