Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A gyermek nélküli( gyermekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermek nélküli( gyermekvállalási cél nélküli) házasságnak valóban nincs értelme?

Figyelt kérdés
Tényleg nincs értelme egy olyan házasságnak, ahol a pár nem szeretne gyereket, inkább a karrierjüknek és maguknak szeretnének élni (persze egymást támogatva)? Én bizony a keresztény nagynénémtől hallottam, hogy a "házasságnak úgy van értelme, ha gyereket vállalasz" (persze támogatom az ő véleményét is, ha ő így gondolja). Viszont, ha te a karriered, meg az életed építése mellett azért kötöd valakivel össze az életed, hogy támogassátok egymást, nem szeretnétek egyedül maradni, valamint, hogy legyen valakitek, mindössze ennyinek értelme?
2022. dec. 1. 22:37
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
86%
A házastársak= egy család, nem kell hozzá gyerek.
2022. dec. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
39%

#21 a család egyes vidékeken azt jelenti "gyerek". Például, "Hány családja van?" = Hány gyereke van.


Én is nagyobb koromban szembesültem ezzel.

2022. dec. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
13%
22. Pont nem érdekel, számomra nem. Ennyi.
2022. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
11%
#23 akkor miért adsz elő valamit "általános igazságként?" Aztán meg ha valaki mást ír, akkor "pont lesz.rod"? Képzavar
2022. dec. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
75%
24. A gyerek= család sem általános igazság. Xy kitalálta és elterjesztette, úgy 50 évvel ezelőtt volt ostoba divat, semmi egyéb. Normális ember nem így gondolkodik.
2022. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%
#25 hát barátom az etimológia ennél biztosan kacifántosabb választ adna erre, de OK elfogadom a véleményed. Nem vagyok én sem szalértő
2022. dec. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
90%
Egy hazassag gyerek nelkul miert nem szamit csaladnak? Csak kerdezem. Torvenyes hozzatartozoi egymasnak. Szerintem a hazassag nelkuli gyerekvallalas kevesbe szamit csaladnak. Lehet, hogy azza fejlodnek az evek soran, de manapsag a negyhonapos kapcsolatban torteno gyerekvallalasnal irjak ki fb-ra, hogy “egy csalad leszunk” holott idegenek vallalnak kozos gyereket, es ez szamomra inkabb nevetseges/ijeszto, mint csaladias.
2022. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
90%
Igen, törvényes hozzátartozói. Mondtam a minap a lányomnak, (fiatal házasok),hogy onnantól a férje dönt arról, hogy levegyék-e a gépről (ne legyen ilyen persze soha,csak egy példa.)
2022. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk sem lesz gyerek - egészségi okok miatt -, de ha emiatt kifullad egy kapcsolat tíz év után...


Nos, ketten is tökéletesen megvagyunk.

- Utazunk (anélkül, hogy egy gyerekhez kéne bármit igazítani)

- random elmegyünk túrázni (amikor úgy gondoljuk, összecuccolunk is 5-6 órán keresztül az erdőben császkálunk)

- amikor kedvünk van, akkor egész nap csak az ágyban fekszünk, szeretkezünk, stb.

- ha úgy alakul emegyünk egy hosszú hétvégére

- mindketten tudunk a hobbinkkal foglalkozni, ami fontos - egy gyerek mellett ez nagyon nehéz, pl nekem, íróként lehetetlen lenne.


A melót nem számítva teljesen kötetlen az életünk, nem úgy, mint a gyerekes ismerősöknek.

Nemrég nyaraltak nyálunk kisfiúval, anyuka kilenckor indulni akart, a gyerek kilenckor még pizsamában hisztizett valami szrért.

Meg random kiverte a hisztit, amikor unatkozott, a nyakunkon lógott, a kaját kiborította, mert "nem ízlik neki", stb. stb.


Idegőrlő volt, pedig csak 2x3 napot töltöttek itt.

2022. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
67%

22-es, vidéken a nő is csak "van". A "gyerek" a fiú!


Ennyit erről. Undorító suttyó a legtöbb vidéki mentalitása.

2022. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!