Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A gyermek nélküli( gyermekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermek nélküli( gyermekvállalási cél nélküli) házasságnak valóban nincs értelme?

Figyelt kérdés
Tényleg nincs értelme egy olyan házasságnak, ahol a pár nem szeretne gyereket, inkább a karrierjüknek és maguknak szeretnének élni (persze egymást támogatva)? Én bizony a keresztény nagynénémtől hallottam, hogy a "házasságnak úgy van értelme, ha gyereket vállalasz" (persze támogatom az ő véleményét is, ha ő így gondolja). Viszont, ha te a karriered, meg az életed építése mellett azért kötöd valakivel össze az életed, hogy támogassátok egymást, nem szeretnétek egyedül maradni, valamint, hogy legyen valakitek, mindössze ennyinek értelme?
2022. dec. 1. 22:37
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
97%
Mi úgy házasodtunk, hogy nem akartunk gyereket, és pénzügyi okai sem voltak. Egyszerűen mindkettőnknek fontos volt a házasság, mert számunkra többlet jelentése van. De a házasság ténye nem változtat semmit a hétköznapi életen, tehát aki nem érzi fontosnak, annak valóban felesleges. Nem a gyerekvállalás tesz értékessé egy házasságot, és a házasság nem teszi tartalmasabbá a kapcsolatot. Annak való, aki vágyik rá, de nem vár tőle csodákat.
2022. dec. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
99%
Annak, hogy kivel élsz és miért, csak te találod meg az értelmét. Ha számodra van értelme, akkor van, mindegy, hogy más mit gondol róla.
2022. dec. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
80%
Miért ne lenne értelme? Komolyan kérdezem.
2022. dec. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
97%
Hülyeség
2022. dec. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

"Én bizony a keresztény nagynénémtől hallottam, hogy a "házasságnak úgy van értelme, ha gyereket vállalasz"


Kerersztényként mélyen nem értek vele egyet. Még a keresztény tanítás szerint sem a gyerek az egyetlen értelme a házasságnak. A házasság célja a két ember életszövetsége, ami által az üdvösségre elvezetjük egymást. Vagy ahogy itt többen is megfogalmazták: az, hogy hivatalosan vállalom a másikat egy egész életre, törvényesen is kimondva, hogy összetartozunk.

A gyerek csak egy pozitív plusz (már ha mindketten szeretnének). Számos gyerektelen keresztény házasság volt már és van is. Semmivel nem értéktelenebbek, mint az, ahol van gyerek.

Ez két külön dolog: feleségnek/férjnek lenni és szülőnek lenni. Külön szerep, külön hivatás. Én pl. érzek vágyat arra, hogy feleség legyek, viszont a szülőségre egyáltalán nem. És ennek nem kényelmi okai vannak.

2022. dec. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 gyerekünk van, de szerintem gyerek nélkül is van értelme a házasságnak. 2 ember szövetsége. Sőt, szerintem azok a jó házasságok, amelyek nem a gyerek miatt köttettek, a gyerek(ek) csak ráadás.
2022. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg pont a gyerekvállalással veszik el az élet értelme, na és akkor mi van. Ha a te életedben szerinted van értelme házasodni gyerek nélkül, akkor miért foglalkoznál mások véleményével?
2022. dec. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Kettő nem függ össze szerintem. A gyermek meg nem kötelező dolog.
2022. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy hülyeség. Elég korlátolt egy rokonod van.

A házasság egy dolog, a gyerekvállalás meg egy másik.

Mi a férjemmel 11 éve élünk boldog házasságban, 12,5 éve vagyunk együtt.:) Fel sem merült soha, hogy ne házasodjunk, gyereket viszont soha nem szeretnénk.

Csak mert nem akarunk gyereket, attól még egymás családtagjai akartunk lenni hivatalosan- törvényesen is, mint férj és feleség összekötni az életünket. Ennyi.

A gyerekvállalás egy teljesen más dolog. Mi arra határozottan nem vágyunk. Házastársi kapcsolatra viszont igényünk volt-van- és lesz is.

Két egymástól független dolog, értelmetlen összemosni, főleg 2022-ben. Talán 200 éve még számított, mert szégyen volt házasságon kívül teherbe esni, de ez már nagyon régen volt.

2022. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem semmi köze a házasságnak gyermekvállaláshoz. A család fogalmán gyerek nélkül már lovagolhatnánk, de még az is ahány ház, annyi értelmezési forma.
2022. dec. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!