Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem állandóan hibásnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem állandóan hibásnak talál, a legkisebb dologra is robban ami miatt napokig, hetekig haragszik. Ő soha nem hibás természetesen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek!

Ne tudom egyszerűen már kihez fordulhatnék.

A feleségemmel 6 éve élünk együtt. Vannak gyerkőcök is. A probléma nehezen megfogalmazható de nagyon súlyos.

30 as éveinkben járunk mindketten, és viszonylag fiatalon jöttek a két gyerek

Én dolgozok ő pedig a gyerekekkel van otthon.

A nagyszülőknél élünk annak ellenére, hogy van saját lakásunk. Csak hogy nem akar odaköltözni. Mindenféle kifogásokkal áll elő amióta megvettük. Vidéken élünk és nem akar elköltözni sem, pedig lenne egy jobb munkalehetőségem is. Ő gyakorlatilag egész nap otthon van a gyerekekkel és a telefonozáson kívül nem csinál semmit, állandóan online üzletekből rendel és a sok ruhától nem férünk el. Gyakorlatilag semmilyen otthoni munkát nem hajlandó csinálni csak ritkán és akkor is nagy duzzogva.

Ha valamit óvatosan szóvá merek tenni, akkor már már válásig menő veszekedésbe torkollik a dolog.

Sőt, ha valamit meg merek kérdezni, vagy kérdőjelezni akkor is. Majd flegmázással és csendelveréssel büntet, de olyan is van, hogy másnap felhív csak azért, hogy folytassa a szapulásomat. Ha otthon én szeretnék valamit megcsinálni, rendet tenni akkor rámförmed, hogy ne nyúljak hozzá majd ő megcsinálja. De persze nem csinálja.

Minden miatt engem tart hibásnak és felelősnek, mindenről én tehetek. Ő természetesen soha nem hibás és semmiről nem tehet. Bocsánatot sose kér. Már a gyerek kérdezi tőlem, hogy miért utál engem anya? (Engem)

Lelkileg teljesen felőröl, stresszes vagyok és feszült. Gyakran a sírás kerülget. Nyilván nekem is vannak hibáim, ezt beismerem és voltam is felelős amiért elfogadtam a veszekedést. De az lehetetlen, hogy mindig csak én legyek. Sokszor van, hogy inkább bocsánatot kérek olyanért amit el sem követtem csak hagyja abba, ugyan is kb bármire bepöccen, akár egy mondatra, egy szóra, egy nézésre, egy messenger üzenetre amit ő máshogy gondol.

Szeretem a gyerekeimet és nem akarom otthagyni őket, de ez felemészt.

Sokszor próbáltam helyrehozni megjavítani de ő a kisujját sem mozdítja. Terapeutáról hallani sem akar, ő azt állítja őt nem érdekli már a dolog. Sokszor gúnyolódik és úgy aláz meg, hogy észre sem veszi. A családja nem meri szóvá tenni mert félnek a haragjától.

Kérlek adjatok tanácsot mit tehetnék?



2023. jan. 14. 11:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom a kérdező pontozott le mindenkit aki egy kicsit is jobban kifejtette, hogy bizony ő tehet róla, hogy hagyta hogy elfajuljanak a dolgok, és ide jusson ahová jutott. Mindenki lepontoz, csak ne kelljen szembesülnie ezzel a helyzettel.

Azt hiába is várja hogy majd minden válaszoló leírja, hogy "mit kellene csinálni az asszonnyal, hogy megjavuljon, átnevelődjön". Teljesen egyértelmű, hogy ez nem lehetséges. Aki meg le meri írni hogy váljon el, mert ez nem lesz jobb csak rosszabb, az meg le lesz pontozva.

Persze amit most írtam azt is le lehet pontozni, nyugodtan. Áh, véletlenül sem szabad szembesülni a valósággal, söpörjünk minden szemetet a szőnyeg alá, jóvanazúgy.

2023. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, ha szereted a gyerekeid, akkor nem teszed ki ennek a szarnak továbbra is amit műveltek mindketten.

Jobb lesz nekik úgy, hogy az anyjuk nyugodtabb lesz és te is boldogabb.

2023. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
98%
Akkor irány neki a gyerekelhelyezési pernek, ha nem akarsz nélkülük lenni.Hidd el, az csak városi legenda, hogy magyarországon nem ítêlnek apának,ha csak nem drogos, aljoholista az anya.DE, ítélnek, csak neki kell indulni, sajnos, ha per van, 2-3 év alaphangon.A gyerekeidnek nem jó alapban sem, ha Ti együtt maradtok.A válás mindenképp, mert beleőrülsz.
2023. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam sehogyan!
2023. jan. 14. 14:37
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy bántalmazó kapcsolat, a feleséged az agresszor, nemcsak téged aláz meg és bánt ezerféle módon, de a szüleit is sakkban tartja a vállalhatatlan viselkedésével, és sajnos a gyerekeket is tönkre tette már (igen, múlt időben, a kár már megtörtént).

Amikor a gyerek már megkérdezi, hogy anya miért utálja apát, akkor már iszonyatosan nagy a baj és a gyerekeknek és a szülőknek egyénileg is sürgősen terápiára volna szüksége.


Ha tényleg szereted a gyerekeidet, akkor nem teszed ki őket ennek. Elhiszem, hogy kettőtök közül nem te csinálod otthon a fesztivált és nem miattad van elsősorban feszkó, de ez teljesen lényegtelen, mivel a feleséged kijelentette, hogy őt nem érdekli ez az egész, tehát tőle hiába is várnál bármiféle változást vagy belátást, ő ugyanilyen marad, vagy idővel csak rosszabb lesz.


Tehát még egyszer mondom, ha valóban szereted a gyerekeidet, akkor beadod a válópert minél előbb és kiharcolod, hogy a lehető legigazságosabb legyen a felügyelet, és abban az időben minőségi időt töltesz velük, ja és elviszed őket klinikai szakpszichológushoz.


Most pedig jön a nem PC magánvéleményem nőként: a feleségednek nem adnék egy fillért sem. A számlákat lerendezném, az ételt megvenném magam, a gyerekekkel kapcsolatos dolgokra adnék vagy azt is megvenném magam. Ha veszekedni kezdene, úgy leordítanám és kiosztanám, hogy megszólalni nem tudna, nem tenné zsebre, amit tőlem kapna, nem még én kérjek bocsánatot a semmiért. Egyszer és mindenkorra lerendezném vele. Megmondanám, hogy ez volt az utolsó, hogy így beszélt velem, és beadnám a válópert. Aztán húzhatna sürgősen dolgozni, ugyanis akinek nincs bevétele, annak nem fognak láthatást sem megítélni.

2023. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
2-válaszoló: ő meg van róla győződve és szentül hiszi, hogy én vagyok a kapcsoltunkban a rossz és nekem kell megváltoznom ha vele szeretném tovább folytatni.
2023. jan. 14. 16:56
 17/27 anonim ***** válasza:
86%
16.mit is szeretnél pontosan "folytatni"?
2023. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
100%
teljes mertekben egyet ertek a 15os valaszoloval, en is nokent igy latom pontosan!! 28/n
2023. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
De miért veszed ilyen biztosra, hogy a feleségednél helyezik el a gyerekeket? Te is indulhatsz ám a gyermekfelügyeleti jogért. Csak akkor az egész logisztikai horror a te nyakadba szakad. Neked kell hozni-vinni a gyerekeket, neked kell otthon maradni velük, ha valamelyik beteg, neked kell órákat eltölteni velük az orvosi váróban. Neked kell észben tartani az óvodai, iskolai rendezvényeket, szülői értekezletet, fogadó órát, ilyen-olyan befizetnivalókat, neked kell figyelni, hogy mindig mindene meglegyen a gyereknek. Ezt a férfiak általában nem szeretik vállalni, ezért nem is nagyon szoktak küzdeni a felügyeleti jogért. Sokszor a gyerektartást és a kétheti láthatást is próbálják megúszni. De ha te úgy gondolod, hogy te akarod nevelni a gyerekeket, akkor hajrá.
2023. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Teljesen összezuhannék a két heti láthatástól…
2023. jan. 14. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!