Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Próbáljam menteni a házasságun...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Próbáljam menteni a házasságunk, és táncoljak vissza, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 34 éves férfi vagyok, és 7 éve vettem el a feleségem. A kislányunk most lett három hónapos. A terhesség utolsó szakaszában nagyon sokat veszekedtünk, és én el is költöztem, így a szülésnél sem voltam ott sajnos, mert éppen külön voltunk, és még csak a 39. hétben volt a feleségem, éjszaka indult meg a szülés, a bátyja vitte be a korházba, és mire engem reggel 5-kor elértek, és odaértem, addigra a kislányunk megszületett. Ezt szerintem örök életemben bánni fogom, hogy nem lehettem ott, és nem foghattam a kezét közben, vagy bármi mást tudtam volna tenni. Igazából ő a veszekedések kezdete óta mondta, hogy menjünk el párterápiára, mert évekig próbálkoztunk a babával, és mikor végre sikerült, nem tudjuk értékelni, és ezt mind fel kellene dolgoznunk. De én úgy gondoltam, hogy nem ez a baj, és nem kell párterápia, itt csak a válás segít, mert hogy “lakva ismerszik meg az ember” és kiderült, hogy mi nem vagyunk jó pár. El is mentem egy válóperes ügyvédhez, amit a feleségem nagyon nem akart, és mikor megtudta, nem veszekedett csak szomorú volt.

De ma délután megint átmentem, hogy lássam a lányom, és láttam ahogyan a feleségem szoptatja és elaltatja, ami egyszerűen egy gyönyörű pillanat volt, és nagyon meghatott. Nem tudom jól leírni, de olyan érzésem támadt, hogy a nő akit szeretek anyaként teljes és szép, és hogy milyen boldog ahogy a kislányára néz, aki miatt annyit járt orvosokhoz, vizsgálatra, gyógyszert szedett és minden egyéb, mert mindenképp természetes fogantatást akart. Valahogy most összezavarodtam, és azt hiszem, talán tényleg menthető ez, és tényleg kész csoda ez a kislány aki velünk lehet. Most biztos érzelgősnek, talán “nőiesnek” tűnök, de így tudtam átadni amit érzek. Szerintetek mit tegyek?



2023. ápr. 2. 23:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, itt most mindenki el van olvadva, hogy milyen meghatóan írsz, de én elég csúnyákat gondoltam, miközben olvastalak.

Persze, próbáld megmenteni, az lenne a legjobb, de én tuti, nem fogadnálak vissza, az biztos. Itt sokkal kisebb dolgokért is válásért kiáltanak, te meg az én szememben olyan bűnt követtél el, ami nem megbocsájtható. Bár, nem írtad, de gondolom, meg is csaltad. Mielőtt azzal jönnél, hogy nem, tök mindegy. Tőlem anélkül is mehetnél, amerre látsz, sajnálom.

2023. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Azt írod, ő a veszekedések óta mondta a párterápiát, és veszekedések a terhesség utolsó szakaszában történtek. És hogy "lakva ismerszik meg az ember". De 7 éve házasok vagytok. Legrosszabb esetben az esküvő után összeköltöztetek. 7 év és egy gyerek után mondod, hogy lakva ismerszik meg az ember?
2023. ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, egy kompromisszumképtele phaszfej vagy, hogy amikor a terhes feleséged könyörög a párterápia miatt, te ennyire nem vagy hajlandó, nem csak őmiatta, hanem a saját gyereked miatt is.


Mindenképpen azzal kezdjed, hogy bocsánatot kérsz emiatt a feleslgedtől, menjél el párterápiára, és tegyél meg mindent, amit tudsz, hogy a gyereked ne apa nélkül nőjön fel.

2023. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem amit leírtál nyugodtan elmondhatod a feleségednek is, őszinte gondolatok, biztosan befolyásolnák a visszafogadásodban. De azért nem lesz könnyű menet, én nem hiszem hogy visszafogadnálak ha már válóperes ügyvédhez mentél stb.
2023. ápr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem írtad, miken veszekedtetek, miért költöztél el a terhes (!!!) feleségedtől.

Miért gondolod, hogy ezután azok a dolgok nem fognak problémát okozni?

Elárulom: a gyerek érkezése kifejezetten próbatétele a házasságnak!

A feleségedet sem értem, 6 év házasság után minek vállal gyereket egy olyan férfival, akivel még kettesben sem bírnak normálisan együtt élni.

Azt sem írtad le, hogy ha újrakezdődnének a problémáitok (amire az esély pontosan 100%), most hajlandó lennél-e párterápiára menni vele.


Egyébként ilyenkor az szokott lenni a felállás, hogy az egyik fél addig tűr és nyel, amíg neki lesz elege belőle és ő akar válni. És utána a másik már kapkodhat akárhova, hiába menne párterápiára vagy bárhova, akkor már ő nem akarja megmenteni a házasságot.

Szóval csak addig táncolj a feleséged idegein, amíg neki elege nem lesz belőled.

2023. ápr. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged érdekében táncolj vissza. Megbízhatatlan és gyerekes vagy. Csak a legalja férfiak költöznek el a terhes feleségüktől!! A nőnek ekkor lenne a legnagyobb szüksége a támogatásodra és te cserben hagytad. Remélem lesz annyi esze, hogy nem fogad vissza. Ezt nem érdemes megbocsátani, mert a legközelebb is cserben hagyod majd.
2023. ápr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
94%

Bizony. Meg most láttál valamit, amitől fellángoltál... Két hónap múlva meg mást látsz, amitől szintén fellángolsz. Érted. Ne menj vissza hozzá, hagyd békén. Egy link alak vagy, aki leszarta a párja segélykiáltását. Nekem egy ilyen ember nem kell, akiért küzdöttem, de az leszart engem.


Érdemes lenne megtanítani a férfiakat arra, hogy a nők nem feleslegesen hisztiznek, hanem megérzi, hogy hanyatlik a kapcsolat és felhívják erre a figyelmet IDŐBEN. Csak mivel leszarják ezt a férfiak és menekülnek, így a nőnek már csak annyi marad, hogy kesereg... A heteró kapcsolatok 85%-a egy kalap szar.

2023. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!