Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Honnan tudod, hogy a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudod, hogy a párod nem anyagi érdekből van veled?

Figyelt kérdés
Lenne hol laknia válás esetén? Boldogulna egy fizetésből? Nem? És ha nem, akkor még el tudod hinni, hogy ez szeretet és szerelem? És te? Neked lenne hova menned? Megélnél egy fizetésből? Te tényleg szereted?

2023. máj. 22. 00:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Onnan tudom, hogy én csóró vagyok, ő meg nem :D Ha anyagi érdekből lenne velem, akkor eléggé szivatná magát. Ha már valamelyikünk anyagi érdekből van a másikkal, akkor az egyértelműen én lennék. Ha szakítanánk (azaz már válnánk) lenne hova mennie neki is és nekem is (bár nekem csak azért, mert a házasságunk alatt vettük az ingatlanokat, így fele nekem jár, plusz mert a gyerekek velem maradnának), a saját fizetésemből is megélnék, csak nyilván nem ezen a színvonalon.

Viszont anyagi érdekek ide vagy oda, én tényleg szeretem őt. Amikor összejöttünk, akkor nem keresett annyit, mint most, egy régi autót leszámítva semmije sem volt (nekem autóm sem :D), szóval nyilván nem ezért jöttem vele össze. A maradásban sem szempont, hogy most jól élünk, a gyerekeknek válás után is ugyanúgy megadna mindent, ahogy eddig, szóval miattuk sem halogatnám a lelépést, ha nem érezném jól magam vele.

2023. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Anyagi érdekből van velem olyan szempontból, hogy ha elmennék, akkor még egy albérletet is fizetnie kellene nekünk, így meg nem kell :)
2023. máj. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Habar a ferjem joval tobbet keres mint en, megis az en hazamban elunk. Ha elvalnank, en maradnek itt, a kis hiteleimmel, o menne alberletbe. Neki tobb hitele van, fenntarthatna egyedul az autojat, fizethetne az alberletet, a gyerektartast. Mindjart kevesebb maradna a zsebeben, mint igy.
2023. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Velem soha senki nem lehetett anyagi érdekből, jelesül csóró vagyok. :D Jó most már annyira nem vészes a helyzet, de a havi 270-es fizum még így se nevezhető soknak. Egyébként albi, diákhitel, teló stb szerintem olyan 150 havonta. Szóval a többi marad kajára meg a többi szükséges cuccra.
2023. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyenkor mindig eszembe jut egy ismerősöm története. Előtte viszont megkerdeznem, miért gondolja mindenki azt, hogy akinek sok van az meg is akarja osztani? Szóval elvált hölgy összejött egy gazdag idősebb férfivel. Őrült, hogy majd viszi étterembe, vellneszezni, nyaralni stb. Hát nem így lett. A férfi leginkább a lakásán fogadta. Ünnepekkor /szülinap, karácsony stb./ mellőzte a találkát. Virtuális képeslapot küldött neki. Ismerősöm nagyon csalódott volt, ilyen "faszi" barátja sosem volt neki, mint ez a gazdag úriember.
2023. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Ugyan nem házasság, de 7 éves párkapcsolat.

Lenne hol laknia válás esetén?

- Igen, az ő nevén van a ház.


Boldogulna egy fizetésből? Nem?

- De igen. Eleve külön kasszán vagyunk.


És te? Neked lenne hova menned?

- Igen, nekem is van egy ház a nevemen.


Megélnél egy fizetésből?

- Persze.


Te tényleg szereted?

- Tényleg szeretem.

2023. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert 1,5x annyit keres, mint én :D
2023. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz annyira kis kereset sem. Ha elválnék, akkor a fizum csökkenne mert kapok támogatást a gyerekre. Emellé még gyerektartást is kéne fizetni. A jelenlegi lakás fele saját (még a házasság előtt vettem), de az azóta befizetett hitel ugye már közös vagyonnak minősül. Persze ha nem akarnék szar alak lenni, akkor válás után hagynám, hogy itt éljen a gyerekkel az asszony (és ne kelljen nyomorognia). Én meg vehetnék fel új hitelt (ami jelenleg extrém rossz feltételekkel lehetséges csak), vagt fizethetnék albérletet, amely ilyen vidéki városban is egy rakat pénz (ráadásul "kidobott pénz" egy albérlet mindig). Szóval ja, mondhatni érdek fűz az asszonyhoz. Megcsinálhatnám azt is, hogy kidobom a gyerekkel és kifizetem neki a házasság óta befizetett hitel felét. Na de arra nem vinne rá a lélek.
2023. máj. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Hát igen, gondolkoztam már én is azon, akibe a külseje miatt olyan szerelmesek, vajon a nagy szeretet megmaradna akkor is, ha hirtelen mondjuk egy betegség miatt megcsúnyulna az illető? De hát ott mégiscsak van nagy érzelem. Az anyagiaknál meg a racionalitás és jó esetben egy kis szeretet.

Utolsó kommentelő, látszik, hogy gondolkoztál te már ezen sokat. Nem kéne azt a férfiaknak olyan természetesnek venni, hogy válás esetén az anyánál marad a gyerek. Mondom ezt nőként. Számomra elképesztő az, milyen birkamódra mondanak le apák a gyerekeikről 100 éve, mintha még egyet is értenének. El kéne olvasnotok a Kramer kontra Kramert. Én mondjuk úgy összességében nem tudom elfogadni a hétvégi szülőség intézményét. Legalábbis biztos, hogy vér folyna, ha be akarná bárki is korlátozni a gyerekkel való kapcsolattartásomat. Fordítva se érzek jogot erre. Persze lehet, hogy ezért sem válok el, mert a gyakorlatban nem olyan könnyű ezt megvalósítani.

2023. máj. 29. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!