Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A gazdagabb, tanultabb réteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gazdagabb, tanultabb réteg körében erősebb a ragaszkodás a házassághoz?

Figyelt kérdés

Én elsősorban szubjektív megfigyeléseim alapján gondolom ezt, mert tulajdonképpen, ha megnézzük az utóbbi 30-40 évben nagyon megváltoztak az együttélés szabályai. Ma már nem akkora társadalmi elvárás a házasság és legtöbbször az a narratíva létezik, hogy "az csak papír" és nem szükséges ahhoz, hogy szeresse egymást. Nyilván most nem megyek bele kultúrtörténeti szempontból miért alakult így, mert eredetileg ez egy vallási intézmény volt, nem polgári.

Az is figyelemreméltó, hogy a házasságon kívüli gyermekvállalás is erősen megnövekedett, régen a törvénytelen születés a világ legnagyobb szégyene lett volna, sok híres ember ennek az árnyékában kellett leélje az életét. A diplomás, jobb egzisztenciális helyzetben lévő ismerőseim közt viszont úgy látom ez ritkább, ott a nagy többség házasságban vállal csak gyereket, egyszerűbb, proli rétegnél meg gyakoribb, van egy "párom" és akkor végülis miért ne.

Amúgy ez máshol is így van, mert az USA-ban már a hatvanas években is írtak olyan könyvet, hogy "Is marriage only for white people?", akkor is látszott, hogy a feketék körében rengeteg a házasságon kívüli születés és sokkal instabilabbak is a kapcsolatok, mint a fehéreknél.



2023. jún. 5. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Passz. Csóró és tanulatlan ismerőseim ugyanúgy házasodnak mint a diplomás, jómódúbb ismerőseim. Utóbbiből több van így nyilván ilyen házasságot többet látok, de ez csak azt jelenti, hogy elégtelen a merítésem.
2023. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy látom, hogy (a szélsőségektől eltekintve) nem a gyerekvállalásban van gyökeres különbség, hanem a védekezésben. Egy tanultabb ember nagyobb valószínűséggel van tisztában a védekezés mikéntjével, mint az, aki azt sem tudja, hogy miből lesz a gyerek, vagy olyan hülyeségekben hisz, mint pl. hogy csak akkor lehet terhesség, ha egyszerre élveznek el, vagy hogy szűzen nem lehet teherbe esni. (Hidd el, nagyon sok ilyen van. A "majd vigyázok"-ról, mint "védekezési módszerről" nem is beszélve.)


A házasság iránti igénynél pedig én pont a fordítottját látom. Sok tanult ember gondolja úgy, hogy szükségtelen az esküvő, míg a kevésbé tanultak inkább követik a hagyományokat.


A házasságok minősége meg aztán végképp nem tudásfüggő. Csak jellemzően kevesebbet mutatnak meg a magánéletükből a külvilágnak.

2023. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Míg régen a kultúra, a vallás miatt házasodtak, manapság presztízs, és érdek miatt. Sok, nagyon sok a válások száma is. Míg a csupán párkapcsolatot választók jobban kitartanak egymás mellett.
2023. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Igen, igen, a gazdagok az élet minden létező területén jobbak, a szegények meg még ebben is rosszabbak....
2023. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is presztízs manapsag a hazassag. Par napja voltam eleg extras eskuvon, minimum 5M volt, de egy masik baratomek is 6M-bol raktak ossze es tovabbi barataim is ilyen osszegben. Ezek meg nem is a luxus kategoriak, csak a eleg szel, eleg igenyes kategoria.

Egyetlen baratnom volt aki otthon a nappaliban tartotta a lagzit :D persze szegeny emberek is hazasodnak szerintem, de valoban ez sokkal inkabb presztizs mar kinek az eskuvoje a fenyuzobb :D

2023. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én nem láttam ilyen tendenciát. Több a tanult ismerősöm, így persze több házasságot látok közöttük. De nem egy példát tudok kevésbé tanultaknál, hogy kifejezetten hamar házasodtak. Ott vannak pl. a romák, ahol szintén megvannak a házasság hagyományai.


"mert eredetileg ez egy vallási intézmény volt, nem polgári."

Amúgy nem feltétlen. Nem ide tartozik, de pl. a kereszténységben sokáig nem volt külön szertartása a házasságkötésnek. Az első néhány században a római állami (kvázi polgári) szerződést fogadták el. Inkább úgy mondanám, hogy régen nem vált el a házasság polgárjogi és szakrális funkciója. Kezdetektől nem volt mindegy a polgárjogi vonatkozása sem.

2023. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Én inkább csak annyit látok, hogy a tanultabb ismerősök nem vállalnak csak úgy bele a vakvilágba gyereket és nem jegyeznek el mindenkit, hanem inkább van évekig egy stabil partnerük, akivel együtt élnek, MAJD eljegyzés, MAJD házasság, MAJD gyerek. Meg nyilván a tanulás miatt ezek a dolgok ki is tolódnak.


Míg azok az ismerősök akik klasszikus értelemben kevésbé iskolázottak, ők sokkal hamarabb gyártanak gyereket egzisztencia nélkül és össze-vissza eljegyeznek mindenkit, majd szakítás, majd újra más stb.

2023. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ezerszer inkább függ a mikrokörnyezettől, mint a pénztől vagy társadalmi státusztól (persze, ezek nem teljesen különíthetők el egymástól). Ha a környezetedben azt látod kiskorodtól fogva, hogy mindenki házasodik, és ezek a házasságok nagyjából stabilak (legalább külső szemmel nézve), akkor te magad is nagyobb eséllyel akarsz később házasságot. Pl. a férjem családjában csak az nem házasodott még, akinek nincs olyan stabil párkapcsolata, akivel ezt meg lehetne ejteni. Nincs ilyen 8-10 évig együtt élünk barát-barátnő kapcsolatban, gyerek pedig pláne nem született házasságon kívül. Válásra is egyetlen példa volt, az is egy féléves, elhamarkodott, gyerekmentes valami volt, de azóta már vagy 40-50 éve házasok a férjével.

Az én családi oldalamról meg a házasság nem egészen az a rózsaszínködös, megkoronázzuk a kapcsolatunkat című történet, hanem gyakorlati dolog: a jog előtt így leszünk egy család. Nálunk ezért természetes ez így. Az én kis mikrokörnyezetem ilyen gyakorlati szemléletű.

A keresztény ismerősök körében is alap a házasság akár annyira konzervatívak, hogy házasság előtt nincs együttélés, akár ennél liberálisabbak. És ennek semmi köze az iskolai végzettséghez.

2023. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

Nekem is elég vallásos a rokonságom, a házasság előtti együttélés már teljesen elfogadott, viszont az azon kívüli gyermekvállalás és a válás egyáltalán nem. Nem is nagyon vannak rá esetek, bár egyik rokonomról hallottam pletykákat, hogy szeretője volt.

2023. jún. 5. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:

hmm..nemtudom szerintem nem tanultabb vagy nem tanultabb kerdese hanem generacios illetve konzervativ vagy modernebb beallitottsag.


az en szuleim , nagyszuleim, es a többi felmenöm mind orvos volt.

en mondjuk csak mernök lettem. de mindenki elvalt nalunk. en pedig nem vagyok hazas , de 7 eve egyutt elek a parommal es van egy kisbabank.


ismerek sok tanulatlan egyszerubb embert akik viszont 30 eve hazasok

2023. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!