Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Korábbi sérelmet hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korábbi sérelmet hogy lehet kezelni házasságban?

Figyelt kérdés

Többször mély fájdalmat okozott a férjem.

Volt egy közös traumánk amit együtt éltünk át,és valóban a gyász első folyamataként nem jól kezeltem a helyzetet és a családját(is) okoltam a történtekért.

Egy privát csoportban kértem segitséget ahova kiirtam a kèrdésemet,azt viszont nem tudtam hogy ők is benne vannak.

Egyből a elindult a cirkusz,de a férjem reakciója döbbenetes volt.

Az első az volt hogy írt nekik hogy reméli emiatt köztük nem lesz harag.

Ott úgy éreztem hogy ennyit érek,a lényeg hogy rá ne haragudjanak.

Ez azóta is nyílt seb bennem,és gyakran rágódok rajta.

Van valakinek tapasztalata mi lehet a megoldás.


2023. jún. 11. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%

Amikor a magánéleten mások csámcsognak es ki van teregetve az ilyen.

A legtobb felnőtt ember soha senkinek nem teregeti ki a szennyest.

2023. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, nem tudjuk, mi volt az a bizonyos gyászok, feltételezem, babát/gyereket vesztettetek el.


Ha te emiatt a párod családját okoltad - mások előtt is -, pedig nem az ő felelősségük volt a dolog, akkor azért gondold már el, nekik milyen fájdalmat okoztál ezzel. Meg a párodnak is, hogy ezt olvasta az ő családja.


Kicsit gondolkozz el, te mit tettél, mikor a párod családjàt okoltad valakinek a halálával. Még jó, hogy írt nekik, gondolom nem akart emiatt összevesznek velük.


Neki is nyílt seb lehet ez a dolog részedről.

2023. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2-es

Azért okoltam őket,mert mikor teherbe estem a férjemtől piszkáltak,szekáltak.

Holott ez a mi kettőnk dolga volt.(mármint hogy megtartjuk,mi döntöttünk így.) ők meg jó indulattól vezérelve oktattak,nekem mondjuk eszembe nem jutna két felnőtt ember életébe beleszólni.

Persze nem az ő felelőségük volt,hogy ez megtörtént de mivel nehezen dolgoztam fel nèha ilyen gondolatok is eszembe jutottak(szintén gyász folyamat)

2023. jún. 11. 19:46
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

De ha te is tudod, hogy hülyeség volt, amit gondoltál, most utólag miért neked sérelem ez? De komolyan, gondold már el a másik oldalt, hogy te azt mondod, azért vetéltél el, mert ők piszkáltak, ezt mondod róluk más embereknek.


Bocsi, elhiszem, hogy rosszul esett a vetélés, de nagyon nem volt normális a reakciód. A férjednek meg igaza volt, rosszban kellett volna lennie a családjával, mert te meghülyültél (vetéltem el, megsirattam, de azért te ezt úgy adod elő, mintha kb. a felügyeletük alatt halt volna meg már létező gyereked)?


Szerintem itt most neked kell elgondolkodnod. Bmeg, képzeld már el, a férjednek mekkora sérelem lehet, hogy ilyet mondtál idegeneknek a szüleiről, hogy miattuk vetéltél el....

2023. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem elvetéltem,hanem meg kellett szülnöm.

Elfogadom ezt amit írsz lehet tényleg én hülyültem meg.

Egyébként olvass utána a gyászfolyamat része(sajnos) hogy mást okolunk a történtekért.

“Azért halt meg a kislányom mert xy rosszat akart nekem.”


Persze ez nem így van,de akkor abban a helyzetben így éltem meg..

2023. jún. 11. 19:56
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

De mit nem értesz azon, hogy egy dolog így megélni és egy másik dolog utólag hisztizni a párod egyenként jogos tettén?


Nem értem, mit szerettél volna akkor. Olyanokat írsz idegeneknek, hogy a férjed szülei miatt halt meg a gyereked (a saját unokájuk, érted), és akkor még csodálkozol, hogy a párod nem volt partnered ebben a hülye elgondolásodban.


Továbbra is azt mondom, nagyon nincs igazad ebben a dologban, a férjed lehetne megsértődve rád, nem fordítva.

2023. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon sajnálom, ami veletek történt.


Itt a gyakorin nem fogunk tudni segíteni feldolgozni a traumádat, mindenképp érdemes szakembert felkeresned és az ő segítségével feloldanod, mert így a családban folyamatos rombolásokat fog végezni (akár a felszín alatt is, úgy, hogy nem is tudtok róla).


Attól, hogy az anyóséknak rosszul esett, amit te érzel, attól még teljes jogod van azt érezni és nem vagy rossz ember ettől. Mindenki sérült a baba elvesztésétől, tekintsetek így egymásra. Ha valaki azt állítja, "hibás", amit érzel, "rossz reakció", akkor próbáld meg figyelmen kívűl hagyni, mert tényleg jogod van az érzéseidhez. A család is küzd, a férjed is, gondolj arra, hogy ő is azt érzi, amit te és igyekszik feldolgozni a maga módján.


Tényleg keressetek fel szakembert, nagyon sokat tud segíteni! Nem szabad az ilyen tragédiákat megoldatlanul hagyni.

2023. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném, hogy ha másnak fájdalma van, attól még a te fájdalmad is ugyanolyan fontos. Nem úgy működik a lélek, hogy ha másnak szarabb, akkor én már jól is vagyok. Sajnos ez egy tipikus magyar berögződés, főleg az idősebb korosztály nyomja, aki már a szüleitől is ezt tanula. Mi ne adjuk tovább ezt a következő generációnak.
2023. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a férjed és te közötted jelenleg? Szőnegalásöprés, vagy rendezted vele?
2023. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem te mindenképpen akartál egy bűnbakot, akit okolhatsz a veszteséged miatt. Emiatt bújsz a gyàsz miatt tettem szöveg mögé. Nem a te hibád, hisz te csak gyászoltàl, így a nagyszülőket vádoltad meg konkrétan az unokájuk meggyilkolásàval. Felnőtt edukált nő vagy, akinek tudnia kellene, hogy a szekàlás, piszkàlás nem okoz halva születést. Valószínűleg a kisbabád annyira beteg volt vagy egyszerűen csak rátekeredett a köldökzsinór és elszorította a keringést ami miatt oxigénhiány lépett fel. Biztos vagyok benne, hogy akkor szakmailag neked megmagyaràzták, hogy pontosan mi történt. Nekik is pontosan ugyanúgy fáj a mai napig, mint neked. Ha nem tudod feldolgozni ezt a traumát, keress egy olyan szakembert, aki kifejezetten gyászfeldolgozàssal foglalkozik ês ne másokat hibáztass a téged ért tragédiàk miatt! Neki mennie kellett, mert mást vàlasztott szüleinek és nem titeket akart. Jön majd aki titeket választ, de amíg ilyen keserű vagy, addig nem lesz baba és lehet a házasságod is rámegy. Keményen odabsztál a férjednek. Konkrétan két tűz közé állítottad.
2023. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!