Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodni nem sikerült hölgyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodni nem sikerült hölgyek bánjátok, hogy nem vagytok azok?

Figyelt kérdés
Szerintetek is magasabb státusz a házasság?

2023. jún. 15. 07:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
26 éves vagyok, sosem akartam hazasodni, volt olyan kapcsolatom ahol felmerült a kérdés, de igazából mondtam is exemnek/Jelenlegi paromnak hogy ne kerdezze meg merz nemet fogok mondani és ezt a legtöbb férfi/(nő - bár Mo. nem lehet) nem viseli jól, és ezt általában szakítás követi. Én nem vagyok vallásos, aki vallásos azt megértem meg aki szeretne, és ettől nagyobb biztonsagban érzi magát, meg jó buli egy esküvő, de szerintem felesleges dolog, régen rossz ha két embert ez tart össze. Szerintem nem magasabb "státusz." Házasodni mindenki tud ha akar.
2023. jún. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Nincs olyan, hogy "nem sikerült". Max olyan esetben, amikor már ki volt tűzve az esküvő, de előtte lemondták. De ez azért elég ritka lehet.

Én nem azért nem vagyok férjezett, mert "nem sikerült", hanem mert én így akarom.

4 éve vagyunk együtt, egyikünk sem erőlteti a témát, nincs is sok értelme.

2023. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Én se akartam. Csak aztán a közös élet, gyerek miatt úgy láttam jónak, ha házasok leszünk. Sokkal macerásabb lett volna elrendezni az öröklést, tulajdonjogokat stb. Főleg, hogy a férjemnek van előző kapcsolatból gyereke. Szóval ez tényleg nem úgy működik, hogy valakinek "sikerül", valakinek meg nem. Nekem sem "sikerült", mert sosem hajtottam, és végül tartottunk egy mini lakodalmat 10 fővel. Még ruhám sem volt. Ennyire fontos a házasság nekem. Csak a papír kell. A kapcsolat minősége úgysem ezen múlik.
2023. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Eszem ágában sincs x milliót elverni egyetlen napra. Annyi pénzből inkább elmegyünk 2-3 hét luxusnyaralásra a párommal. Nem a papíron múlik.
2023. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem, én mindig úgy tekintettem a házasságra, mint valami jónak a végére.
2023. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
A legveszélyesebb sütemény az esküvői torta 😀
2023. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Én férfiként azért vettem el a feleségemet, mert egyértelmű, hogy ki az a partner az életemben, aki kiemelkedik a többi közül, és előjogok illetik meg.


Akik azt mondják, hogy "ez csak egy papír", ők a dolognak az érzelmi töltetére reflektálnak. Pláne Magyarországon, ahol a házassági papír szó szerint nulla teljesítménnyel tízmilliókhoz juttathat.


(Én sem vagyok vallásos, ez számomra nem erről szól.)

2023. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Előjogok? Milyen előjogok, mucus?
2023. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Jajj cicus, tudod te, hogy miről beszélek 😘


Pl a feleségem joggal tarthat számot a közös vagyon felére, a közösen eltöltött életre, az életem bizonyos területei feletti rendelkezésre, beleszólásra vagy véleményezésre. Persze lehet mondani, hogy ez "papír nélkül is megy", de ez olyan, mint a Bohr-féle atommodell; tökéletesen működik, ha pontosan egy partnered volt valaha. Ha több, mint egy, akkor már minimum kérdéses, hogy mennyire gondolja komolyan valaki az újabb és újabb partnereivel a sorsközösséget.


Félreértés ne essék; én nem a házasság általános érvénye vagy kötőereje mellett érvelek. A házasságok többsége kudarc, amennyiben az én indokaimat tekintjük etalonnak a házasság sikerességére nézve. De az azért mégsem úgy van, hogy összevissza baszunk, és az ugyanolyan, mint elvenni valakit.

2023. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Ja, tehát neked el kell játszani egy rituálét, hogy ne bassz össze-vissza. Hát ez már egyéni probléma, másnak megy anélkül is.
2023. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!