Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodni nem sikerült hölgyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodni nem sikerült hölgyek bánjátok, hogy nem vagytok azok?

Figyelt kérdés
Szerintetek is magasabb státusz a házasság?

2023. jún. 15. 07:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%
Elnézést kívánok, nekem semmilyen rituálé nem kell. Buszon mentem az esküvőmre. Te hány szexpartnerrel is voltál, csak úgy érdeklődöm? Mert bazdmeg, ha több mint 1, akkor nekem ne magyarázd, hogy az az egy ugyanolyan, mint a többi, akinek végül mindazt a felelősséget bevállaltad, mint egy az én fogalmaim szerint házasodó ember.
2023. jún. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
Milyen felelősségről beszélsz? Hogy a csajodnak adod a pénzed felét, ha elváltok?
2023. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

"nekem semmilyen rituálé nem kell. Buszon mentem az esküvőmre"


A rituálénak semmi köze a buszhoz (he?), azt jelenti, hogy neked hivatalos személy előtt kell letenned az esküt, mert a szavad csak úgy nem ér semmit.

2023. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

Jajj, most komolyan visszamegyünk dedóba? Az átlagember életében a partnerek váltogatják egymást, míg életre szóló partnerből egy, azaz egy van. Ezt valaki vagy megünnepli, jogiasítja, hivatalossá teszi, vagy nem.


Csak ne az a társadalom beszéljen már nekem erről, ahol a legtöbb ember több "komoly" partnert is elhasznál, hanem álljanak ki azok, akiknek összesen 1 partnerük volt (ilyet ismerek párat), de mégsem házasok (ilyet egyet sem).

2023. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Igazad lenne, ha nem létezne válás. Illetve ha a szerelem lenne az egyetlen megengedhető indok a házasságra.


Ha te hiszel a házasság intézményében, nekem ne mondd, hogy nem keltik rossz hírét azok, akik társadalmi/családi elvárás; megszokás; "ez az élet rendje, te meg épp itt állsz mellettem"; "kéne gyerek valamiért, azelőtt meg a házasság jön"; "egyik adja a pénzt, másik a testét", vagy egyéb buta indok miatt házasodnak.

2023. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%

#15 Kérlek, olvasd újra a #9-es kommentemet.


Én nem en bloc a házasság mellett érvelek, meggyőzni sem szándékozom róla senkit, nem is tekintem sem garanciának, sem egy ab ovo pozitív intézménynek. Azon álláspontomat fejtettem ki, hogy a promiszkuis többség (melynek magam és nejem is tagjai vagyunk) számára egy kiemelő funkciója van a házasságnak, valamint pont Magyarországon (ahol én már rég nem élek), ez komoly pénzeket és jogi behatároltságot is jelent, tehát nem lehet kézlegyintéssel elintézni, hogy "ez csak egy papír", mert nem csak az. Pl egy barát-barátnő viszony felbontásához két üveg tömény és pár óra kiabálás is elég, míg egy házassághoz bíróság kell. Ugyanakkor egy "pasi" vagy egy "csaj" nem mehet be a kómában fekvő autóbalesetet szenvedetthez, semmit sem örököl, stb. jogilag egy senki a partnerének, míg egy házastárs az első számú minden (kivéve a gyerekeket).

2023. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
38%

De bemehet a pasi vagy a csaj. Apukám bemehetett anyukámhoz, alá is írhatta a vizsgálathoz szükséges papírokat, nem voltak házasok.


Tehát akkor végül is az van, amit mondtam. Annak, aki mindenkit megbasz, kell egy kis ceremónia, hogy innentől remélhetőleg csak a társát bassza.

2023. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
42%
#17 Tess, nem mehetsz be. Egészségügyben dolgozom. Magyarországon az 1997.évi CLIV. törvény szabályozza ezt. Ha előre írásban felhatalmazást ad, akkor igen, de az megint csak egy PAPÍR, tehát ...
2023. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem érdekel, hogy házasok vagyunk-e vagy sem :D
2023. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem sosem számított ez, nincs is nagy baráti köröm, nem is szeretem az ilyen családi, baráti összejöveteleket, szóval a lakodalomra nem vágytam soha. Arra sem, hogy egy napra kidobjam egy luxus nyaralás árát, ami sokkal nagyobb élményt ad nekem. A házasságban meg sajnos nem hiszek már, naiv aki azt hiszi, hogy majd amiatt együtt maradnak jóban-rosszban. Régen talán így volt, de akkor sem volt minden házasság boldog, csak kifelé mutatták, mert nem volt elfogadott a válás. A mai világban meg a legtöbb kapcsolat elég hamar válással végződik, főleg ha gyerek születik. Akik együtt maradnak, őket sem, a papír tartja össze, hanem az egymás iránti kölcsönös szeretet, ami manapság nagyon ritka dolog.
2023. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!