Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Vergődő házasságban vagyok, szóba került a válás is. Vita vita hátán, már sok örömem nincs benne, de a férjem nem igazán akar válni, szerinte ilyen egy házasság másnál is, ne hisztizzek.


Megismertem valakit. Lehetne belőle valami, de nem akarok szeretőt, tehát előbb véget vetnék a házasságnak.


Azt se tudom hogy álljak neki. Közös a ház, csak abból tudnék venni valamit, de a férj nem akarja eladni, se azt, hogy elköltözzek.


2023. júl. 29. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Beadod a válást és ami jár neked a tiéd lesz.
2023. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy ügyvédet! Tájékozódj!

Elválni a férjed beleegyezése nélkül is tudsz, de a vagyonmegosztás nehéz lesz.

Albérlet nem jöhet szóba addig? Vagy a szülőkhöz visszaköltözni?

2023. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Megismertem valakit. Lehetne belőle valami"

Lehetne, de nem biztos, hogy lesz. Várj még, tudd meg, mit szeretne a másik.

Viszont ha nem megy így tovább, akkor mindenképp el kell válnod.

Mire mondja a férjed, hogy hiszti? Ő boldog így? Miért kéne folytatni azt, ami vergődő, nem nyújt örömöt? Hogyan lehetne esetleg megjavítani?

2023. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gyerek is van, valóban miatta nem sürgettem.
2023. júl. 29. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Az új kapcsolat szempontjából nem a vagyonmegosztás a perdöntő, hanem hogy elváltál-e már.

Jó döntés.

2023. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Egyedülálló a választottad?
2023. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, ő is szeretne velem kezdeni.
2023. júl. 29. 23:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Válj el, de közöld vele, hogy rosszabbul jár, ha a ház eladásáról a bíróságnak kell ítéletet hoznia.

Az új kapcsolat esetében meg kalkuláld bele, hogy nem biztos, hogy ebből lesz a vágyott nagy boldogság . Tehát azért válj, mert tényleg nem bírod már a férjeddel, és nem azért, mert majd az új lesz a tuti befutó. Erre alapozni mély ostobaság.

2023. júl. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, amit írtál, ezt is tudom. Csak szebb lenne ha tiszta helyzetben kezdődne, de már nem tud abban.
2023. júl. 30. 05:46
 10/11 A kérdező kommentje:
A házasság meg hosszú évek óta nem jó. Úgy gondolom, amit lehetett megpróbáltuk, és a különbözőségeink csak egyre mélyülnek az idő előrehaladtával. Nyilván fent lehetett tartani egy látszat állapotot. A gyerekünk miatt örlődtem, hogy az apjától sem akarom elvenni a napi együttlétet, de az se jó ha azt látja hogy vitázunk állandóan mert annyira idegesít a másik.
2023. júl. 30. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!