Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az ilyen házaspárok már nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ilyen házaspárok már nem szeretik egymást?

Figyelt kérdés
Tegnap az egyik kolléganőm elmondta hogy most lesz a 25. házassági évfordulójuk. Gratuláltam. Elkezdte mesélni ha újra kezdhetné az életét nem menne férjhez 19 évesen mert lehet így lemaradt valamiről. Nem értettem mire gondol. Van 2 lányuk az egyik 16 a másik 21. Azt mondta a láng hamar kialaszik ami igaz ezt értem hogyan szerelem átalakul szeretetté és tiszteleté de a szerelem is ott van csak más módon. Házas vagyok én így tapasztaltam. De azt is mondta ő csak azt nézi a lányainak mi jó ők mindenek előtt. Rengeteg ilyen történetet hallottam már hogy a gyerekek miatt tartanak ki ennyi ideig. De mivan a párkapcsolattal? Egy idő után mind ide jut? Csak a gyerekek miatt? 5 éve vagyok házas nem értem ezt sok pár mire érti. Ők már nem élnek egy párként vagyis nem élnek házas életét nincs intimitás és nem úgy tekintenek a másikra mint a párja? Hanem a párja számára csupán a szülő lesz?
2023. szept. 9. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk is így van! Pl. engem k*rvára nem érdekel a feleségem, nem hiányzik. Mi is hiányozna belőle? Végtelenül unalmas, sótlan, csak a munka, csak a napi teendők. Közösen visszük a háztartást, neveljük a gyereket, eszünk, iszunk, alszunk. Gyakorlatilag nincs is kedvem hozzáérni, nem is igazán teszem már az elmúlt időszakban. Észrevettem hogy teljesen egyoldalú lett a részemről, ezért visszavettem magamból. Neki így is jó, sőt!


Tök jó lenne újra ismerkedni nőkkel, újra érzelmeket táplálni, izgalmas dolgokban részt venni. Szex? Hát ja, kb. újra elveszíteni a szüzességemet, mert már évek óta nem volt részem szexben. A savanyú uborkának az sem kellett!

2023. szept. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Inkább örülne, h nincs egyedül. 19 éves kora óta sose tapasztalta, h milyen érzés, ha átverik és otthagyják. Én irígylem őt.
2023. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen házaspárok szerintem soha nem is szerették egymást. Valami vonzalom lehetett köztük, amikor összeházasodtak, de nem szerelem.
2023. szept. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyenek szerintem sose voltak igazán szerelmesek, max fellángolásból házasodtak. Oké, nem vagyok még negyven x éves, hogy 25 éves házas legyek, viszont 14. éve kapcsolatban és 12 éves házas vagyok, amit nem gondolok kevés tapasztalatnak.

A legtöbb házas ismerősünk a 10. házassági évfordulóját sem élte meg, vannak akik az 5.-et sem, elváltak.

Ez szerinem nem kevés idő már egy házasságban, és mégis, Mi sosem éreztük, hogy a szerelmünk elmúlna vagy átváltozna valami mássá, lecsökkenne, kevesebb lenne. Pont ellenkezőleg. Az évekkel csak erősödött, mélyült, lelki társak vagyunk, életünk szerelmei vagyunk egymásnak, a szexuális életünk is olyan intenzív mint az elején volt, kívánjuk egymást.

Ezért sose tudtam megérteni az olyanokat akik azt mondják, hogy a szerelem pár év után elmúlik. Ahol ez így van, ott nem is volt szerelem ami elmúlhatott volna.

Ami így elmúlik az sose volt igazi szerelem, csak kezdeti fellángolás, az újdonság varázsa, aki ezt szereti érezni igazán, az minden kapcsolatában ezt fogja hajszolni, de egy ember egyértelmúen nem lehet újdonság 10 év után, mert már kívül belül ismered, ha őszinte, minőségi a kapcsolatotok.... Az újdonság varázsa az nyilván elmúlik, de ez nem szerelem.

2023. szept. 10. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
4. Csak ám sok embernek egy életen át sem adatik meg az hogy találkozzon a másik felével. Nekem 21 évesen volt meg a dolog, pár hónapra, majd erőszakos úton abba is maradt. Azóta sem volt olyan, megházasodtam, de mintha a szomszédommal élnék. Ez van, igazából nem is érdekel már.
2023. szept. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

5. Ha így ért véget, az sem volt igazi szerelem. + Nyilván mindenkinek a maga döntése, de én pl nem mentem volna olyanhoz akivel nem érzem azt, hogy a másik felem, csak hogy " elmegy" , vagy mintha a barát, vagy a " szomszéd" lenne. Borzasztó lehet, de azt is nézd, hogy EZT te választottad.

Voltam rossz kapcsolatban, és szingli is egyébként, megéltem mindet, és bizony még egyedül is jobb, mint egy olyan kapcsolatban ahol a másik púp a hátadra/ semmit sem érzel, langyos fos az egész. Ez számomra nem opció, nem lenne élet.

2023. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi 14 éve vagyunk együtt, 8 éve házasok. 3 gyerekünk van. 19 voltam amikor megismertem és volt azota kisebb nagyobb vita de ferjem a mindenem, nagyon szeretem még mindig. Amit észrevettem h nála talán kicsot ez már halványult az évek soran de szerintem talan amiatt mert nem tud magára koncentralni ennyi teendő mellett. Ha elutazunk kulföldre akkor ujra olyan mint amikor tinik voltunk es 4 napig csak szex van...3 gyerek mellett azért nehéz megélni ezeket de ettől még szeretjük egymást
2023. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!