Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hány éve házasok a szüleid?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éve házasok a szüleid? (Ha még nem váltak el.) Milyen a kapcsolatuk? Ha már külön élnek, mennyi idő után döntöttek a válás mellett? Milyen okok miatt?

Figyelt kérdés
Mit tapasztalsz? Jó otthon lenni velük vagy - 18 éven felüliek esetében - jó hazajárni hozzájuk?

#együttélések
2023. okt. 16. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

24 éve házasok. 3-an vagyunk testvérek (22,20,17)

Jól megvannak. Mióta nagyobbak vagyunk, pár éve utazgatnak kettesben is. 1-2 éve egy nyáron 3-szor voltak kettesben nyaralni.

Gyakran járnak randizni (pl színház, tánc) de barátokkal is gyakran ruccannak ki (biciklizni, kirándulni, társasozni, filmezni stb)

Igen, szeretek hazajárni. Bár most ritkán tudom megtenni. De a karanténban is jól megvoltunk, hosszú (5+) órás autóutakat is békességben, boldogan szórakozva töltjük. Boldog gyerek és tinikorom volt, nagyon hálás vagyok érte.

Remélem az én kapcsolatom is legalább ilyen jó lesz 25-30 év múlva.

2023. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már nem él egyikük sem. Nem váltak el, nem láttam nagy szerelmet köztük, de kitartottak egymás mellett és sok áldozatot hoztak a családért.
2023. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es: szívderítő volt a soraidat olvasni. Gratulálok! :)


2-es: őszinte részvétemet küldöm ismeretlenül is! Ez szintén egy szép példa.

2023. okt. 16. 23:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, bő 25 éve. Nem szeretek hazajárni, leginkább húgom és öcsém miatt megyek.

Soha semmilyen módon nem mutatták ki, hogy szeretnek, amivel igen komoly érzelmi problémákat "ajándékoztak" nekem. Viszont szerencsére viszonylag jóképű, magas srácként ennek ellenére is sikerült összeszednem egy hihetetlenül szeretetteljes barátnőt, aki valamit megtört bennem, sokkal fontosabbá váltak az érzelmek, a szeretet, és rájöttem hogy nekem ez az igazán fontos az életben, hogy a szeretteimet boldoggá tegyem, kifejezetten a barátnőmet és a testvéreimet. Amibe a szüleim persze nem tartoznak bele, ugyanis kb semmi érzelmem nincs irányukba, sőt apám inkább ellenszenves személyiségű.

23F

2023. okt. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4-es: igen, ez egy vegyes kép. Ha nem is sikerült minden jól a gyerekkorodban, és ma sincs így odahaza, de legalább a magánéleted sikeres, ami bőven kárpótol - ha jól olvasom ki a soraidból.


Az én párom is nagyon boldog, hogy engem megtalált. A családja rendszerint ellene van. Én vagyok egyedül, aki a szeretetet adja neki bőven. (Én vagyok a női fél.)

2023. okt. 16. 23:18
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

38 eve vannak egyutt, 36 eve hazasok.

Nem jo hazajarni. Otthon lakni sem volt jo, ha tudtam volna akkor hamarabb elkoltozok. Folyton olik egymast, apam alkoholista, eleg neki 2 sor es atvalt kotozkodos bunkozos stilusba, olyankor kepesek osszeveszni par perc alatt. Minden egyed csaladi esemeny egy remalom. Anyamra sokaig azt hittem, idegbeteg, de mar latom, abba roppant bele, hogy apamat terelgesse. Egyebkent nem is illenek ossze, magam ellen beszelek de nekik total felesleges volt osszehazasodni es ket gyereket vallalni (batyam 35 eves). En 27 vagyok, nemregiben ferjhez mentem es ha valamilyet, hat olyan hazassagot mint amilyen a szuleimnek van, abszolut nem akarok.

2023. okt. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
28 éve házasok. Rejtély, hogy eddig miért nem váltak el, anyám kontrollmániás, elég mérgező, apám pedig egy tutyimutyi, majd egyszer megcsinálom kaliberű alak, akinek mindenki más szarja előrevalóbb, mint a sajátja, ezért is nincs a házuk 1992 óta befejezve, mert majd egyszer neki fog állni, ráadásul 5 éve keményen vodkázik. Részegen már 2x kellett a rendőrséget hívni, mert pisztollyal lövöldözött a szomszédunk kameráira(engem aztán senki ne lessen logika alapján full részegen), meg egyszer alkoholmérgezéssel vitték be a sürgősségire, mikor eszméleténél volt közölte velünk, hogy most mind meg leszünk döglesztve (így!) amiért ezt a szégyent megcsináltuk, hogy kihívtuk a mentőket. Szóltam a nővérkének, hogy kötözzék le, hadd érezze a törődést, mer csapkodott, nem bírt magával, lekötözve még agresszívabb lett én meg élveztem, ahogy szenved, mást nem érdemel. Gyerekként se szerettem ebben a környezetben élni, most felnőttként meg mindig keresem a kifogásokat, miért nem tudom meglátogatni őket. Külföldön élek és a covid totál jól jött, hogy 3 évig ne menjek haza. Idén viszont muszáj lesz, de csak 3 napra megyek, többet nem tudnék elviselni. Bátyám is dobbantot onnan 20 évesen. Nem csoda.
2023. okt. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

36 éve házasok, jó a kapcsolatuk, szeretik egymást. Voltak akadályok, de kitartottak egymás mellett. Mintha össze lennének nőve, mindent együtt csinálnak most is.

Én kb 5 percre lakom tőlük, természetes, hogy megyek időnként. Pláne, hogy nincs tesóm.

2023. okt. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6-os és 7-es válaszoló: az én apámnál is az alkohol játszott közre. Anyukám el is vált nagyon hamar, még két éves se voltam. (Már nem él szegény.)


Legalább nem kellett mérgező légkörben felnőnöm anyukám talpraesettségének köszönhetően.


8-as: gratulálok! Csak így tovább!

2023. okt. 17. 07:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Apám már meghalt, de nem váltak el anyámmal. Bár én nagyon szurkoltam a válásért olyan ~6-7 éves koromtól kezdve, de anyám szerint miattunk nem váltak el. Aztán talán ilyen 23-24 év házasság után (nem tudom pontosan) már nem is kellett, mert apámat elvitte a korai szívroham. Addigra már felnőttek voltunk a tesómmal, nem éltünk otthon, de én előtte se jártam szívesen haza, csak néha a barátaim miatt látogattam inkább (másik városba költöztem). Így visszatekintve apám tipikus bántalmazó, autoriter személyiség volt, biztos, hogy valamilyen szociális pszichés zavarral (tuti, hogy valahol az autizmus spektrumon volt), nagyon nem volt egy szerető, meleg családi közeg. Anyám meg kitartott feleségként ebbe elég hamar belekényelmesedett, mi (a gyerekek) jó kifogás voltunk, hogy ne váljon el, de miután apám meghalt is úgy volt vele, hogy ő nem megy el dolgozni, majd mi eltartjuk (...aha. Persze). Szóval most már csak anyámat sem látogatom túl gyakran, évi 2-3 alkalommal jön hozzánk, ha látni akarja az unokáit, akkor ennyi energiát bele kell fektetnie, amúgy én nem megyek.
2023. okt. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!