Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi tévő legyek, ha alkalmatlan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tévő legyek, ha alkalmatlannak tartom magamat és a férjemet is a gyerekvállalásra, és nem állnak le a témával a környezetünkben?

Figyelt kérdés

Állandó nyomás alatt vagyok. A rokonságban (férjemében, sajátomban) több kisgyerek is van, a nagymamámtól, az apósomtól, stb. kapom a célzásokat (férjem nem). A szüleim barátai is tettek megjegyzést, hogy 30 évesen már benne vagyok a korban. A barátnőm is elkezdte, hogy ő mennyit küzd, hogy gyereke legyen, meg ha kicsit rosszul vagyok, akkor rögtön arra gyanakszik, hogy úton a gyerek nálam.


Sajnos lever a víz a gyerekektől, de mindenki azzal nyugtat, hogy a saját más lesz. Persze más, mert az én felelősségem, nem az övék. Félek a gyerektől. A férjem komolytalan válaszokat ad a témával kapcsolatban, ha meg akarom beszélni vele.


Nagyon el vagyok keseredve. Most sem tudok pihenni, mert már rettegek előre a mostani családi összejöveteltől.



2023. okt. 29. 03:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Közlöd velük hogy voltál orvosoknál. Ahol kiderült hogy meddő vagy. Ezután leszállnak a témáról.
2023. okt. 29. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közük az életedhez és azért még ráérsz.


Férjed is stresszel rajta azért vicceskedi el, nem mer belemenni a témába.


Úgy nyiss felé hogy "figyelj ezen már nagyon kattogok, mindenki ezzel jön, te is így vagy vele?"


A félős oldalát szólítsd meg, hogy megnyíljon

2023. okt. 29. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Ne menj családi összejövetelre.
2023. okt. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

#1-es se rossz. Bár, csak újabb TÉMÁT fogsz a fejedre zúdítani.


Megfognak sértődni, kicsit orrólni fognak, de ez legyen az ő bajuk. Azt tényleg tudnod kell, hogy a férjed mit gondol erről a témáról, számíthatsz e rá. Ok. Nekem nem kellett a családban magyarázkodni. Értettek a szóból. Azért család.

Másfelé meg egyszerűen csak határozott voltam.

Nem dúrva! Határozott. Ment a fanyalgas, orr felhúzás, de érezték eddig és ne tovább. Nem engedem, hogy beleszóljanak az életembe/életünkbe.

Ez tartott 3 napig. Rájöttek van más téma is mint az én/mi gyerekvállalási kedvünk.

2023. okt. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen megértem a nézetedet.

Én azt tenném, hogy mmindig visszakérdeznék mindenfélét, hogy esetleg a másik fél is belássa egy idő után, hogy tévúton jár:

"Te mennyire érzed felkészültnek magadat egy gyerekhez? Tudsz/tudnál-e éjjel-nappal a közelében lenni, óvni, segíteni, tanítgatni? Mit gondolsz, erre a világra való ma gyerek?", stb.

2023. okt. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd ezt: "Ez a téma nem tartozik rád."

Komolyan nem értem, hogy a tudatos gyerekteleneknek miért okoz gondot megvédeni a határaikat.

2023. okt. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem mindig csak 1X kérdeztek rá erre a témára, miután közöltem hogy nem akarunk gyereket, békén is hagytak utána. Ha utána is kérdezősködtek volna, elküldtem volna őket az anyjukba.
2023. okt. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A rokonoka tényleg egy mondattal le lehet állitani.

Az engem a helyedben jobban zavarna, hogy nem tudod a férjed álláspontját ebben a témában.

2023. okt. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Köss velük olyan szerződést, hogy megszülöd a pulyát, de a kedves őrült nagymama és társai nevelik majd utána. Lehet kínlódni!
2023. okt. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg őszintén hogy te nem szeretnél és pont. Ez q te döntésed, senkinek semmi köze hozzá.

Viszont a férjed jó lenne tudni mire vágyik, elég fura hogy egy ilyen alapvető dolgot nem tudsz róla.

2023. okt. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!