Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan zavar ez ennyire a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan zavar ez ennyire a férjemben?

Figyelt kérdés

Férjemmel még érettségi előtt ismerkedtem meg. Ő már dolgozott, 5 évvel idősebb nálam. Akkor egy elég ramaty munkahelye volt, tervezte a váltást, én pedig sosem az anyagiakat néztem, úgy voltam vele, hogy együtt megtudunk csinálni bármit, és az a fontos milyen ember a másik. Mi pedig nagyon nagy összhangban voltunk, hasonló értékrenddel és jövőképpel. A következő években én tanultam, képeztem magam, két szakmát is szereztem, a legtöbbet akartam kihozni magamból olyan szinten, hogy szeressem amit csinálok és jól keressek, jobb életet teremtsek, mint amiben felnőttem. A párom közben dolgozott, autót vett, hol gyűjtött, hol megvette amire mindig is vágyott. Aztán kijöttünk külföldre dolgozni, végre van kilátás arra, hogy 2 éven belül saját lakásunk legyen, utána jó lenne letelepedni és gyereket vállalni. Én viszont úgy vagyok vele, hogy nem akarom öreg koromig húzni az igát és a fizetésekből kihúzni.. én szeretnék befektetéseket, legyen plusz bevételünk, fejleszteni magunkat, hogy többet is kihozhassunk az életből. Párom is folyton álmodozik arról, hogy korán mehessen ‘nyugdijba’ ne fájjon a feje a pénzen ès jól éljünk.. viszont ami a gondom, hogy nem igazán tesz érte és picit sértő, de lusta. Ismerősi körünkben egy pár elkezdett foglalkozni a tőzsdével és 2 év tanulás után ma már egy fizetést összehoz rajta egy hét alatt. Megbeszéltük, hogy nekifogunk tanulmányozni, hátha nekünk is bejön és egy jó lehetőség lesz.

Viszont egy lépést sem tesz ezirányba, ami borzasztóan zavar. Idő lenne rá rendesen, vannak napok amikor csak 4 órát dolgozik. Ilyenkor pihen, telózik, újabban meg egyik haverjától kapott egy gépes játékot ami lefoglalja és azon kaptam magam, hogy teljesen felmegy a pulzusom amikor a laptoppal látom. Idegesit, hogy nem elég motivált és nem érez késztetést hogy fejlessze magát, most amíg fiatalok vagyunk és lenne lehetőségünk alapozni.

Ti rossz néven vennétek, ha ezt várná el tőletek a párotok és nyaggatna, tolna előre ? Vagy mit tegyek, hogy rávegyem? 26n 31f


2023. okt. 29. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt igazából azt kell eldönteni, hogy érdemes-e a jövő miatt beáldozni a jelent... azért ennyire előre tervezni. Inkább ezt beszéljétek át, mert ha nem megy akkor lehet nem erőltetném, mert lehet nem is éri meg
2023. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az van, hogy mégsem egyezik az az értékrend amiről beszélsz.
2023. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjad, a férjed jobban tudja. Amúgy a tőzsde se móka és kacagás.
2023. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ismerősi körünkben egy pár elkezdett foglalkozni a tőzsdével és 2 év tanulás után ma már egy fizetést összehoz rajta egy hét alatt. "


Persze nem güriznek mellette.


Droll

2023. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Egy egészséges kapcsolat az, amikor hagyjátok h egymás mellett kibontakozzatok és fejlődjetek. Ebben a világban elég nehéz eleve ház meg ilyenek, gyereket meg minek. Apokalipszis jön amúgy is, és túl sok stressz. Aztán tiktokra felrakjátok h most lány vagy fiú a baba közben meg senkit sem érdekel. Sajnks ilyen kapitalista világban élünk, de ez van még mindig jobb mintha éheznék Etiopiaban úgyhogy legalább van miért hálásnak lennem. Ti meg beszéljetek meg mindwnt, miért nem vele beszéled meg?? Ne ide írd ki, hanem beszélj meg vele mindent amit szeretnél és komolyan. Még egyébként nem késő szakítani ha pl rossza kapcsolat. Ne hamarkodjatok el mindeng. Sok yikert és sok egészséget
2023. okt. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na most olvastam el a kérdést. Ja idegesítene. Sztm tökre jó, hogy aggódsz a jövőd miatt stb de mi van, ha neki a jelenlegi körülmények teljesen megfelelnek? Nem mindenki szeretne egy fényűző életet élni. Lehet most pihen stb, a gépezés pedig ugyanolyan hobbi mintha valaki rajzolna stb, főleg ha leköti és élvezi is. Beszéld meg vele, de értsd meg h lehet nem fog veled egyetérteni. És kérdezd meg HOGY Ő mit szeretne. Az is fontos
2023. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Leclerc ***** válasza:
100%
Igazából nem vagytok egymásnak valók. Te egy másik férfit keresel, nem öt. Mond meg nyugodtan neki, ez magában még nem baj. De nem nagyon fog változni a dolog. Minél előbb szakítasz, annál előbb kereshetsz magad mellé olyan párt, akit akarsz is. Ha gyereket akarsz, akkor meg pláne, mert kifutsz az időből.
2023. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyilván beszéltem vele erről nem is egyszer, többször mondtam, hogy ha tényleg ezt akarjuk akkor komolyan üljünk le és kezdjünk el vele foglalkozni, ne semmiskedéssel töltsük el a szabadidőt.. de mindig lesz valami kifogása, éppen fàradt, vagy éppen autós videó jobban leköti a figyelmét, vagy facen az egymás után felugró reelsek. Amikor meg jött az uj játékkal az tette be nekem az ajtót és akadtam ki.

“Ha neki a jelenlegi körülmények teljesen megfelelnek?” Épp ez az, hogy nagyon sokszor ábrándozik olyan dolgokról, amikre vágyik de nem tudnánk megengedni magunknak. Nagy garázst, 1-2 motort, medencét kèpzelget és hogy ne kelljen minden nap dolgoznia, tudja élvezni az életet, ez a vágya. És nekem is vágyam az anyagi függetlenség és bár tudom, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nekünk is sikerül elérni, de legalább próbálkozom… mióta az eszemet tudom vágyom a tudásra és arra, hogy minél több mindenhez értsek, feszegessem a határaimat és amit lehet hozzak ki az életből.

Persze nem várnám el, ha neki az alkalmazotti viszony teljesen megfelel nyugdíjig és ennyit akar az élettől, oké … de mindig mondja mikre vágyik és az lenne a jó élet számára… aztán megbeszéljük mit hogyan próbáljunk meg de a kivitelezés folyton elmarad ès emiatt estem kétségbe.

Nem tudom hol a határ, meddig normális, hogy én huzzam és nyaggassam vagy inkább adjam fel…

2023. okt. 30. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon rossz néven venném, ha engem a párom nyaggatna, tolna előre, miközben én egy kis lazításra, feltöltődésre vágyom, mert úgy érzem, hogy elegen van a mókuskerékből, és nem akarok szívinfarktusban fiatalon megkrepálni. Pedig én is nő vagyok.

Mi sosem nógattuk egymást a férjemmel, de mindenben támogattuk egymást. Ha valamelyikünk tanulni akart, akkor abban, ha kikapcsolódni akart, akkor abban, de sosem rángattuk magunkkal a másikat, sosem akartuk egymást belekényszeríteni a saját elképzeléseink kényszerzubbonyába. A házasság nem üzleti vállalkozás. Te pedig egy üzlettársat akarsz magad mellé, nem egy férjet.

nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!