Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házimunka felosztása, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házimunka felosztása, ahol a feleség otthon van a kétéves gyerekkel? Nálatok hogy ment? Jogosan várja el a feleségem, hogy fele arányban besegítsek?

Figyelt kérdés

Amíg a gyerkőc kicsi volt addig tök jogosan próbáltam kivenni a részemet a házimunkából, hogy ne maradjon rá egyedül a sok feladat.

Most viszont úgy érzem rám ragadt a dolog és az hogy besegítettem, elvárássá vált.

Főzök heti 2-szer, minden este rendet rakok, a konyhában is, heti 2-3-szor megyek bevásárolni hazafele. Hétvégén kb együtt takarítjuk a lakást.

Azt mondja, hogy semmi ideje marad saját magára, pedig szoktam a gyerekre vigyázni, heti 2-szer megy edzeni, és kb kéthetente a barátnőivel is találkozik, de felőlem mehetne gyakrabban is, szóval ez se rajtam múlik.


2023. nov. 17. 17:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem igazságos. Két éves gyerekkel már csak gyest kap, tehát a hagyományosan férfi feladatot, a pénzkeresést 100%-ban te látod el, plusz a női munka 50%-át is. Amúgy sem értem, hogy nem fér bele feldobni valamit mire hazaérsz, pedig most én is itthon vagyok egy egy évessel.
2023. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk ez úgy volt, hogy szinte mindig én (apa) vásároltam be, mert hazafelé útba esett. Viszont mindig ő (anya) főzött, mert úgyis itthon volt. Ő is mosogatott.
2023. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
72%
De a gyerekfelügyelet 0-24 munka. Ennyi erővel neki az a heti pár óra szabadidő jut csak amikor te vigyázol rá? Szerintem tök rendben van, hogy felesben végzitek a házimunkát.
2023. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
43%

"De a gyerekfelügyelet 0-24 munka"

Mindekitől, aki erre hivatkozik, elvenném az internetet meg tv-t, munkaidőben akkor Facebook meg netflix se legyen. Lenne sipákolás.

2023. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
38%
A leírás alapján megfelelően veszed ki a részed, amennyire ezt így kívülről meg lehet ítélni, azonban azt ne felejtsd el, hogy a 2 éves kor az egyik leg "agysejt-gyilkolóbb" korszak. Azzal együtt, hogy egy csecsemőnek is lehetnek sírós, nyűgös napjai/időszakai, hasfájás, növekedési ugrásnál nyűgösség stbstb., de azért ÁLTALÁNOSSÁGBAN könnyebb vele, viszonylag sokat alszik még napközben, játszószőnyegen, kiságyban, járókában vagy elkerített részen eljátszik, elkúszik mászik, esetleg anyuka magára tudja kötni stb. Egy kétévessel ez nagyon nincs így, vele már sokkal intenzívebben kell foglalkozni, szeparációs szorongás, nem lehet semmit sem úgy csinálni, hogy ne "segítene" stb. - lassabban halad minden, és agyilag is sokkal jobban lefárasztja az anyát.
2023. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
15-ös vagyok: még egy gondolat. Lehet azért is érzi már így, mert 2 éve ezt csinálja. Nem értek egyet azokkal a nőkkel sem, akik meg akarnak pusztulni a gyereknevelésben és mártírkodnak, de e mögött részben lehet az a valós ok, hogy már agyilag nem bírja, de ezt nehéz megfogalmazni (meg sokszor elítéli a társadalom, család, és önmagát a nő is, hogy már valaki belefáradt a gyereknevelésbe, mert milyen anya már az ilyen). Az egyik kérdés, amit - jogosan - feltehetsz neki, hogy ha úgy érzi, nincs magára ideje, akkor KONKRÉTAN mondja meg, mit kellene még átvállalnod, mit szeretne még csinálni, mennyi szabadidőre/mikor lenne szüksége. Ez segítene neki is megfogalmazni, hogy KONKRÉTAN mi baja. Esetleg beszélgessetek el arról, hogy részmunkaidőben vissza menne dolgozni és a gyerek bölcsibe. Neked rugalmasabb munkaidő vagy heti 1-2x home office nem jöhet szóba? Ez magad miatt is kényelmesebb lehet, már csak a napi 1-1,5 óra utazás megspórolása is.
2023. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
43%

"Mindekitől, aki erre hivatkozik, elvenném az internetet meg tv-t, munkaidőben akkor Facebook meg netflix se legyen. Lenne sipákolás."


Ez egy jó komment. 3 gyerekes anyuka ismerősöm állandóan rinyál, hogy semmi szabadideje nincs, de azért a netflixes sorozatokat kívülről tudja, bármit említek azt ő is látta, és nem egy-két filmről beszélek hanem 10 évados sorikról is. :D

2023. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
14%

16.-ra:

Miután KONKRÉTAN megmondta hogy mit kellene még átvállalnod, mondd neki hogy nem! Jó, de ő fogja eltartani a családot, most pedig 2 évig te maradsz otthon a gyerekkel.

Lenne sipákolás!


De amúgy meg erre való az ismerkedés, hogy kiszűrd a selejtes nőket! Számtalan retek megvezetett már engem is hogy gyereket akar tőlem, közben meg haszontalan volt az összes a mostani előtt!

2023. nov. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell túlórázni, hanem haza kell menni a családodhoz! KEzdőik itt, és igen, ALAP, hogy elvégzed a házimunka rád eső részét.


Vagy szerinted ő otthon csak körmöt reszel és ücsörög a kanapén, míg te dolgozol???


Szerencsétlen nő.

2023. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nőtől függ.

Van aki nem bír meglenni egy helyben. Bezárva erzi magát.

Nem mindenki bírja mert szorong tőle. Van ilyen es nem kell elítélni különbözőek vagyunk.

Beszelgessetek es beszeljetek meg ti.


Kívülállókent mondhatunk barmit de különbözőek vagyunk, és más más eletszituaciok vannak.

Ami nekem jó, lehet neked nem stb.


2 éves gyerek nagyon sok energiát kivesz ez tény.

2023. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!