Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet innen "visszahozni"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet innen "visszahozni" egy házasságot?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett a kislányunk (1,5 éves), azt érzem, hogy üzemelünk, mint a gépek, mindenki csinálja a dolgát, de valahogy a közös vonal idő közben elveszett. Nem megy a kommunikáció, úgy érzem megrekedtünk egy szinten és egyhelyben toporgunk. Mindenen összeveszünk, sokszor a gyerek előtt, az összezörrenések miatt pedig az intimitás is jelentősen megcsappant és mostmár kezdek eljutni arra a szintre, hogy én nem akarok így élni.

2 hónapja emlegetem neki, hogy terápiára kéne mennünk, mert ha eddig nem tudtunk kimászni ebből a gödörből segítség nélkül, ezután sem fogunk, de tagad. Szerinte jól van ez így, mindenhol vannak viták és én dramatizálom túl, lazuljak el.

Én viszont lassan minden este úgy fekszem le, hogy el fogunk válni és azon gondolkozom hol kezdünk új életet a kislányommal.

Borzasztó helyzet ez. Én szeretem és szeretném visszahozni azt az intim, szerető közeget, amiben éltünk, de fogalmam sincs hogy lehet ebből kimászni.

Azokat kérdezném, akik a házasságukban éltek meg mélypontot. Hogyan lendültetek túl ezen?


jan. 2. 22:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"2 hónapja emlegetem neki, hogy terápiára kéne mennünk, mert ha eddig nem tudtunk kimászni ebből a gödörből segítség nélkül, ezután sem fogunk, de tagad. Szerinte jól van ez így, mindenhol vannak viták és én dramatizálom túl, lazuljak el."

Elmondtad neki, hogy messze nem csak vitákat élsz meg, nem arra gondolsz?

Másban mennyit nyom a latban neki, ha elmondod az érzéseidet, igényeidet?

jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%

Azért ne ám már a kérdező dolgozza ki a belét a kapcsolatért, apuci meg kisujját se mozdítsa! Itt páran nagyon fordítva ülnek a lovon! Egy kapcsolatot 2 ember tesz jobbá, és tartja fenn. Ha a férj bszik az egészre, nem tudja a felesége még helyette is élesztgetni.

Ha igazak a leírtak, a kérdező már próbálkozott eleget eredménytelenül. Innentől én egy dolgot látok: egyszer nyomatékosan leülni és megbeszélni, hogyha nem változnak a dolgok, ennek vége. Bár a férfiak nagy többsége az utolsó utáni pillanatban kapcsol. Csak akkor már minek? Nem akarlak elkeseríteni kérdező, de akinek ennyire megfelel egy langyos húgy kapcsolat, az nem fog keresztbe tenni egy szalmaszálat sem. Sajnálom.

Bár gondolom ezt valahol te is érzed, ha már az új életeteket tervezitek.

jan. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha fél lábbal kint van a másik ott neki kéne tennie
jan. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Neki ez az élet nagyon kényelmes.

Az, hogy ne én kezdeményezzek... Nyilván nem teszem mindig (sőt, egyre ritkábban), de korábban szerette, ha olykor "bevetem magam", most meg komolyan mintha kényszer lenne. Ha jön egy ilyen beszólás, nyilván az én kedvem is elmegy, akkor meg puncsol, hogy nem úgy gondolta és már ő is benne lenne. Nekem ez olyan mintha kikényszeríteném és tudja hogy rosszul esik, ha elutasít, így inkább "megerőszakolja" magát, ugyanakkor érzem, hogy az ágyban is önzőbb lett. Csak legyünk túl rajta...

Viszont nem csak ebben csappant meg az intimitás, kevesebbet ér hozzám, ölel meg és abszolút nem képes hozzám/rólam szeretettel beszélni. Mintha teher lennék. Ha valamit kérek, azonnal robban, hogy hagyjak már neki egy kis teret és mindent kritizál itthon, amit nem csináltam meg napközben (ellenben azt nem nézi mennyi mindent igen).

Én sem vagyok szent, nagyon sokat kivett belőlem a gyerkőc az elmúlt másfél évben, de legalább látom, hogy baj van és ez nem jó irány. Szeretnék változtatni, de egyedül maradtam ebben. Nem mondja mit szeretne máshogy, mi esne neki jól, hogyan haladhatnánk tovább, hogy mindketten jól érezzük magunkat. Szerinte minden rendben van így, nem kell semmin változtatnom, csak ne sértődjek meg, ha valamiért szól (kritizál). Oké, köszi. Próbáltam benyelni, nem megy.

Többször próbáltam beszélni vele (hetente minimum, de már kezdem feladni ezt is), többször elmondtam, hogy nem tudok ilyen rideg, sok esetben elutasító közegben élni és azon gondolkozom hogyan kezdjünk új életet a lányunkkal. Minden itteni pontot is el szoktam neki mondani. Ilyenkor az a válasz, hogy jajj ne dramatizáljam túl, mással sem lenne jobb, mindenhol vannak viták, ilyen az élet stb. Akkor odabújik 10 percre, majd minden megy ugyanúgy tovább. Én ezt elfogadom, de azt gondolom, ha nekem ez így nem megfelelő forma, akkor megpróbálhatnánk tenni valamit a kapcsolatunkért, hogy én is jól érezzem magam. Tudom, hogy nem akar minket elveszíteni, de ezzel a "tagadással" engem tönkre tesz. Nem akarom kivonni magam, elfogadom, hogy én is változtam és szívesen teszek én is a javulásért, csakhát ha állandóan szőnyeg alá söpörjük a dolgot, akkor toporgunk egy helyben és én egyre mélyebbnek érzem a szakadékot, amibe kerültünk. Azért gondoltam a terápiára, hátha ott kitudnának mozdítani az egy állítás-egy tagadás patt helyzetéből és valamerre eltudnánk indulni.

jan. 3. 09:00
 15/23 anonim ***** válasza:
Ő is szerette volna a gyereket? Őt szereti?
jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Pedig ez részéről már ennyi... Szerintem nála is az a gond, mint nagyon sok férfi esetében, hogy a gyerek születésétől kezdve te már csak anya vagy az ő szemében és nem nő, ahogy a gyerek előtt voltál.
jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
16 - Ő férfi maradt? Csak apa nem lett? És férj? Társ?
jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Szeretnék változtatni, de egyedül maradtam ebben. Nem mondja mit szeretne máshogy, mi esne neki jól, hogyan haladhatnánk tovább, hogy mindketten jól érezzük magunkat. Szerinte minden rendben van így, nem kell semmin változtatnom, csak ne sértődjek meg, ha valamiért szól (kritizál). Oké, köszi. Próbáltam benyelni, nem megy."

Ő nem szeretne változtatni. Nem érdekli, mit szeretnél máshogy, mi esne neked jól. Kritizál. Nem tesz semmit, hogy jó legyen.

Egyedül nem tudod megoldani.

Gondolj magadra.

Tudom, sokáig lehet így bírni, de inkább csak kibírni. Minek szenvedni?

jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

A kislányunkat nagyon szereti, nagyon jó apa szerintem annak ellenére, hogy nincs apa képe, így sokszor nem tudja mit kéne játszania, vagy hogyan kéne viselkednie. Nagyon próbálkozik és sokat fejlődik, így ebbe pl. látom, hogy rengeteg energiát beletesz. Rám talán már nem marad, nem tudom.

Egyébként igen. Pontosan azt érzem, amit írtál 16. A szemében anya lettem és már nem egy vonzó nő. Élünk egymás mellett mint haverok kb. és mint apa és anya, mellesleg jól is tudunk csapatban működni, időt beosztani, feladatokat megosztani, stb. de az összebújás, kedvesség és kedveskedés, a lelkis, értő beszélgetések, az érintések, ölelések, stb. teljesen elmaradtak.

jan. 3. 13:41
 20/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem te is látod, hogy ez változni nem fog. Így csak pár lehetőség maradt:

- elfogadod ezt a kizsigerelést és így élsz tovább

- lelépsz a lányoddal és normális kapcsolatot keresel

- és a legrosszabb: hogy intimitást találj, szeretőd lesz - bár ezt nem javaslom

jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!