Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Teljesen kikészít idegileg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kikészít idegileg a férjem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú sztori lenne, de a lényeg az, hogy kisgyerekes szülők vagyunk és most jelenleg folyik a harc.

Van egy ovis és egy 8 hónapos többemberes kisbabánk.

Rengeteg gond felmerül és úgy néz ki, hogy nem tudunk megegyezni.

Most jelenleg minden gond. Nem foglalkozunk egymással egy percet sem, szex nincs, de mondjuk már azt nem is akarom, szerinte ez természetes. Nincs simogatás, nincs masszírozás, home office van itthon, de meeting egésznap, nem is beszélünk semmiről azon kívül, hogy mit kell venni a boltba, gyerekek stb.

Szerinte mindennek is én vagyok az oka, hibája.

Azt tudom, hogy munka után ő legszívesebben minden nap ledőlne hátra és teher neki, ha ilyenkor megkérem, hogy vigyázzon a gyerekekre amíg én megfőzök vagy takarítok, mert egyébként máskor nem tudok. Így is sokszor a főzést fél kézzel csinálom, ha este nem jut idő a főzésre.

Szóval ott tartunk, hogy én mindenben akadályozom. Ha csinál házimunkát úgy van vele, hogy az az én feladatom lenne és ne tegyek neki megjegyzést semmire. Pl. Múltkor szóvá tettem, hogy törölje le a konyhapultot is, ha a konyhában pakolgat, azt mondja ne b.sztassam, örülhetnék inkább, hogy nekem márcsak annyi jutott, hogy a pultot letöröljem, mert neki arra már ideje nem volt.

Nem mondom, hogy nem vesz részt ezekben, de utána kb mindig hiszti van belőle, hogy ahelyett h ő eljárna ide-meg oda inkább nekem segít…

Elmondtam neki mit gondolok, de nem veszi komolyan, nem akar róla tudomást venni…

Nagyon idegesít, nem tudom ezt hogy lehet kezelni??



febr. 13. 16:47
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Tehát az első gyereknél sem játszotta túl lelkesen az apuka szerepet és ezek szerint nálatok az volt az alap felállás, hogy mivel te otthon vagy a gyerekkel a háztartás teljesen rád marad, ő csak "segít", ha kéred? Vagy így volt gyerekvállalás előtt is? Én pl. ezzel a hozzáállással sem értek egyet, de ez én vagyok. Mi most várjuk az elsőt, férjemnek nincs olyan tévképzete, hogy ha majd én itthon leszek a gyerekkel akkor minden nap csilivili lakással és kisimultan, meleg vacsival várom! :D


Vagy nagyon elszámította/elszámítottátok mennyire lesz nehéz 2 gyerekkel vagy nem igazán gondoltátok, beszéltétek át, hogy 2 gyerekkel ez az "anya-otthon-van-és-gyereket-nevel-és-háztartást-vezet" dolog már nem úgy működik, mint eggyel. Ilyesmi pl. hogy te beteg voltál ezért neki többet kellett beletenni a gyereknevelésbe, háztartásba nagyon sokszor fog még előfordulni, ezek ha neki ilyen nagy kimerültséget okoznak az baj.


Úgy érzem neki fel kell nőnie ehhez, bár abban igaza van, hogy MINDKETTŐTÖKNEK fel is kell töltődnie időről-időre.


Muszáj mindennap főzni, takarítani, mosogatni? Énidőtök van? KÜlön-külön, barátokkal? Kettesben szoktatok programozni? Segítség? Nagyszülők, rokonok, fizetett segítség? Csodákat tesz pl. 1-2 hetente egy takarítónő! Mert így egyenes út vezet a váláshoz, ugyanis a dolgok nem szoktak "rendbe jönni", azokért tenni kell, méghozzá egy ilyen helyzetben sokat beszélgetni, kommunikálni. Muszáj gyakorlatiasabbnak lenni, átnézni az életritmusotokat, napirendeteket, mire mennyi idő megy el, hogyan lehetne racionalizálni, mikor-hogyan lehetne egyik vagy másik gyerekkel külön programozni vagy rábízni valakire stbstb., ezeket nektek kell átgondolni és időt szakítani egymásra meg a gyerekekre, az sokkal fontosabb mint a főzés meg a takarítás.

febr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!